Transformácia spoločnosti, akú nepredpokladal a nechcel ani volič Smeru

Ak nechcem skĺznuť do pozície nelegitímneho optimizmu, cez slzy musím skonštatovať, že ......

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

..... predčasné parlamentné voľby na Slovensku vyhrá strana Smer ( či už hardcore smeráci, alebo ich odštiepok Hlas, je to v podstate jedno ).

Tvrdiť niečo iné, že v nich vyhrá PS ( môj hlas majú istý ), alebo nová strana tvoriaca sa okolo Mikuláša Dzurindu by pôsobilo ako zhubná fantázia a vrhala by viac svetla na mňa, ako na obsah tvrdenia.

Smerákov bude voliť viac ako jeden milión voličov tolerantných k hrubosti a opantaných revanšistickými reflexmi. V prípade potreby sú pripravené ďalšie dve darebácke strany – fašistická Republika a politická prostitútka ( nie drahá nevesta ) Sme rodina.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slabý štát sa stane ľahkou korisťou politických populistov, korupčníkov.

Keďže Róbert Fico už nikdy nepripustí, že sa opätovne dostane pred prah väzenia, ovládne všetky dôležité inštitúcie právneho štátu ( hlavne políciu a ÚŠP ), umlčí nezávislé médiá a mimovládne organizácie.

Urobí to prirodzene jemu vlastným spôsobom, že na kľúčové pozície dosadí opätovne “ našich ľudí “ ( v mnohých prípadoch sa bude jednať o pôvodné kádre, ktoré už čakajú na svoj revanš s krvavými očami ). Obnovia sa horizontálne zosieťovania od okresnej úrovne po celoslovenskú. Liberálna demokracia sa premení na autokraciu po vzore nášho južného suseda.

SkryťVypnúť reklamu

Tu ale prichádzame k jadru veci. Takto sa zahojí niekoľko stovák, možno tisícok voličov Smeru, ktorí jednak dostanú svoje korýtka, jednak možnosť omočiť si svoj zobák v štátnych peniazoch.

Čo s ďalším miliónom voličov, ktorí hľadali svoje vysnívané benefity v závetrí Smeru ? Najzásadnejším a najkrutejším poznatkom týchto voličov je, že pocítia nesúlad medzi volebným úspechom Smeru a vlastnou ilúziou.

Zistia dve zásadné veci. Prvou je to, že napriek tomu, že si nikdy neodpustia hodiť na liberálnu demokraciu štandartnú dávku žlče, náramne im vyhovuje život v nej, hlavne jej princípy, ako sú sloboda, ľudské práva, či ochrana súkromného vlastníctva,ktoré stratia presne tak , ako každý iný občan v našej spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Druhá vec, ktorú zistia bude ešte bolestivejšia. Že Róbert Fico ich považuje za toaletný papier a presne tak ich vo voľbách aj použil a po voľbách zahodil.

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  88
  •  | 
  • Páči sa:  1 802x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu