Voliči Smeru, Hlasu, ĽSNS a Republiky, dokážte si, že nie ste zvieratá.

Tí, ktorí čítajú moje blogy vedia, že v novembri 2020 som napísal blog s podobným názvom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Vtedy som sa prihováral voličom Smeru, Hlasu, ĽSNS a SNS a vyzýval som ich k tomu, aby sa v čase zákazu zhromažďovania a to 17. novembra nezúčastnili na protivládnom proteste, ktorí organizovali lídri týchto strán. So svojou výzvou som neuspel a keďže článok mal do 20 000 prečítaní je veľmi pravdepodobné, že po ignorácii hygienických predpisov sa  desiatky, možno stovky  protestujúcich nakazili a mnohí už nie sú medzi nami.  Ohrozili ste  nielen svoje zdravie a životy  a to len preto, lebo ste uverili súťaži ľudí s pokriveným rebríčkom hodnôt , kto z nich dokáže vo vás vzbudiť väčšiu negatívnu emóciu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

         Keďže sa situácia vášho mizivého pocitu zodpovednosti za seba samých opakuje znova a vás títo ontologickí pragmatici vytváraním nepravdivej ilúzii o rámcovej zmluve s USA ženú na námestia, síce so skľučujúcim pocitom bezradnosti,  ale prihováram sa vám znova.

         To naozaj nevidíte, že ste cielene manipulovaní , že ste vy, pandémia, zmluva len prostriedkom,  aby sa oligarchická mafia vrátila  moci,  ochránila svoj nakradnutý majetok ? Tá mafia, ktorá si našu krajinu v predchádzajúcich volebných obdobiach rozkrájala ako narodeninovú tortu, ktorú nestačila celú zožrať. To naozaj nevidíte, že Fico a spol. šírením politiky nenávisti, atmosféry nedôvery a strachu už ohrozujú samotné demokratické  základy spoločnosti ? To vás naozaj neuráža, že tá záplava hnusu, ktorú počúvate  vsadila vo svojich verbálnych prejavoch na skutočnosť, že vaše správanie determinujú len pudy – presadiť sa, rozmnožovať sa, vyhľadávať slasti, teda žiadny rozum, empatia ? Vždy sa môžete riadiť vyššími zložkami – morálnymi hodnotami, v každých, aj extrémnych situáciách. 

SkryťVypnúť reklamu

         Aj vo mne, presne tak ako vo vás, je Matovičov ksicht zapaľovačom negatívnych emócií, aj ja som presvedčený, že základnými definičnými znakmi Matovičovho riadenia štátu sú improvizácia a chaos. V niektorom z predchádzajúcich  článkov som terajšiu vládu prirovnal k Babilonskej veži, teda k miestu kde došlo k zmäteniu jazykov. Ale alternatívou  terajšej nekompetentnej vládne garnitúre nikdy nemôže byť riadenie krajiny z bratislavského hotela Double Tree by Hilton, ani ľuďmi, ktorí boli odsúdení, alebo podozriví z neonacizmu, z napadnutia cudzinca, policajta , ublíženia na zdraví či dokonca vraždy. Alebo si myslíte, že predsedom vlády môže byť Marián Kotleba, ktorý okrem toho, že je neprávoplatne odsúdený za extrémizmus si každý mesiac na svoj účet posiela peniaze zo štátneho rozpočtu pre stranu ?  Doslova  manifestom vzdialenosti, ktorá delí slušného človeka od človeka s ťažkou charakterovou úchylkou, je dať si vytetovať na hruď hákový kríž.

SkryťVypnúť reklamu

         S obdivom vzhliadate k Putinovi, ruská krajina, príroda, kultúra sú naozaj nádherné a radový Rus mi je ľudsky bližší ako Američan vyžratý od hamburgerov, ale viete aj to, že priemerný starobný dôchodok sa v Rusku pohybuje okolo 13 000 rubľov, t.j. necelých 184 eur a invalidný dôchodok vo výške 8 200 rubľov, t.j. necelých 115 eur ? Na neslobodný, autoritatívny režim v Rusku najviac doplácajú práve radoví Rusi. Viete aj to, že 35 zo 147 miliónov Rusov žije bez záchodu v dome či byte ? Že každá tretia domácnosť, teda 47 miliónov ľudí nemá teplú vodu, 29 miliónov nemá ani studenú a 22 miliónov býva bez kúrenia ?   Stále tak obdivujete Putinov zločinecký režim ?

SkryťVypnúť reklamu

         Dokážte odmietnuť manipulatívnych krikľúňov, pre ktorých ste len  čísla, kusy, dokážte že ste z neduhov minulého storočia  bezpečne vyliečení, neopakujte staré chyby – rasizmus, nacionalizmus, náboženský fundamentalizmus, pretože nám reálne hrozí, že vďaka vašej naivite dostanú priechod sily deštrukcie a rozkladu, ktoré sa už nebudú dať zastaviť.

         Na záver mi dovoľte už len jeden postreh. Nie pudy, ale náš rozum, svedomie a vôľa rozhodnú ako naplníme dni svojej púte na našej matičke Zemi. 

Ivan Mlynár

Ivan Mlynár

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  841x

Verím v pravdu a spravodlivosť, verím v potrebu zmeny v spravovaní našej spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu