Boží mlyn - melie spoľahlivo a spravodlivo

Písmo: A- | A+

Píšem už iba o Internetovej krížovej výprave, ktorú sme na Internete a digitálnych sociálnych sieťach odštartovali až v pätici. Melieme aktívne a statočne. Ako správny mlyn, melie náš Boží mlyn. Reklamný slogan na náš prostriedok.

Boží mlyn sa inicioval 30. apríla 2021.

Dnes s prehľadom zomlel dvoch politikov koaličnej strany Za Ľudí: Podpredsedu NR SR - Juraja Šeligu. Predsedníčku výboru práce, sociálnych vecí a rodiny zo Za Ľudí! a exeuroposlankyňu EÚ - Janu Žitňanskú. No, parlamentnými poslancami zákonodarného orgánu obaja zostávajú. Nie principiálne a zásadné riešenie. Ale príštipkárske zápecnícke: " - Kus me ....! - kus me pušť." Polovičaté. Mastná platňa notoricky známej Schusterovej dvojplatničky v podobe prekrásneho príjmu mládeže vo výške SEDEM MINIMÁLNYCH MIEZD ako jedného poslaneckého platu IM ZOSTÁVA. V čase zuriacej pandémie KOVIDU.

A človek so superpapalášskymi maniermi - sopľoš Šeliga ako biblický had pokušajúci v Raji Evu, sa mihol na verejnosti, nasypal si popol na hlavu, verejne zmanipuloval občanov a snová pikle ďalej. Nezabudnúc spoluobčanom pripomenúť, že on a LEN-ON, sťa Močiar-Mečiar; že on papalášisko píše habilitačnú prácu a bude robiť skúšku na docentúru. Tak to sa máme pokadiť, zradný papaláš? BO TY BUDEŠ JEDEN Z TISÍCOK SLOVENSKÝCH DOCENTÍKOV. Veď tých máme na Slovensku - AKO ŠAHOVINY.... Dodám po východňarsky. A to som nespomenul jeho arogantné meškanie do štúdia RTVS na besedu s opozičným poslancom J. Blanárom a redaktorkou M. Jančkárovou. Atď. Boží mlyn ho pekne strávil.

občiansky aktivista a prosociálny poradca občanom - Ivan Olejár, PhVk. - prosociálny hybridný virtuálny križiak; Prešov 5.5.2021;

Na dnešné -76. výročie Povstání pražského lidu. Keď až TRI dni pred definitívnym podpísaním kapitulácie Nemcami a vyvesením červenej vlajky seržantom Kontymirijom na budovu Reichstade v Berlíne - sa v Prane odohrala udalosť ako bájneho filmu. Skupiny organizovaných jednotlivcov z radov boľševikov a komunistov i sociálnych demokratov sa s občanmi zahrali PC-hru, hoci vtedy vedci ešte s námahou montovali a spúšťali do prevádzky - prvý počítač sveta- bájny ENIAC. Na relátkach, polovodičoch, neskôr i tranzistoroch či mikroprocesoroch. Takže počítačové hry nemohli existovať. Ide iba o moju paralelu.

Skupiny vytrhali vo vybraných uliciach a na námestiach dlažobné kocky. Začali stavať barikády. A vypálili pár stovák hlučných výstrelov. A sťažili tak útek Nemcov v uliciach Prahy smer Berlín. No, poriadne sťažili aj postup víťaznej Červenej armády na Berlín. Každá hodina bola vzácna, aby sa skončilo definitívne vojnové utrpenie a štvanie. Dodnes som vôbec nepochopil, čo koumáci Češi ( vždy a všade riadiaci sa zásadou : "Dejte mi deset Slováku a ja to udelám!!!), naši starší bratia sledovali.

Skryť Zatvoriť reklamu