V čom sú po piatich rokoch vedenia G. Ramsleym slovenskí hokejisti lepší. Analýza, syntéza a generalizácia pedagógom so 4O-ročnou praxou. Mirovi Šatan

Dozrel čas, po dvoch zápasoch na predbežné analýzy s rovnocennými súpermi na MS v Helsinkách 2022

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Máme za sebou premiéru tímu SR na hokejových MS v Helsinkách. Registrujeme víťazstvo s Francúzmi a prehru s Nemcami.

Na víťazstvo s Francúzmi sme trpezlivo čakali až do štvrtého gólu pred koncom zápasu.do práznej bránky pri ich power play. Až potom sme si vydýchli s istotou troch bodov... S Nemcami sme, po nevyužití 88 sekundovej presilovky o dvoch hráčov, prehrali 1:2. Nepomohla ani vyše minútová pover play. Prečo asi?!

Pretože sme opäť, najmenej 100krát, od nástupu trénera Ramsleyho, školácky nezvládli realizáciu základných herných situácii. Konkrétne hry:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1/ presilovky o dvoch (!) hráčov;

2/ presiloviek vôbec;

3/ hry v pover play;

4/ početnosť premieňania gólových šancí; pozri početnosť striel na bránku súperov;

5/ nedisciplinovanosť hráčov spojenú s početným oslabením;

6/ neadekvátnu fyzickú kondíciu tímu SR ako celku; dôkaz - Nemci mali ťažký zápas v Kanadou, no neodrazilo sa to ako negatívum na ich výkone pri ich podstatne menšom čase na regeneráciu;

7/ neschopnosť našich hráčov streliť gól aj z tých naj šancí.

Preto sme museli logicky a zákonite prehrať s ťažiskový súboj s nimi!

Otázky Mirovi Š:

1/ prečo najlepší a najproduktívnejší hráči z našej extraligy sedia na zadkoch doma? Konkrétne Haščákov syn a hlavne Samo Buček ?! To je neospravedlniteľná hrubá chyba tria Ramsley@Šatan@O.Haščák !!!!. Zvlášť, keď po postupe už nepríde Černák! Ružička nehral veľa.

SkryťVypnúť reklamu

2/ Prečo sa každý rok periodicky opakuje nezvládanie uvedených herných a disciplinárnych činnosti nášho tímu?! Píšem o tom ako pedagóg už najmenej päť rokov! No vy páni, s prepáčením ignorujete systematicky dobré rady fanúšikov-odborníkov pedagógov, mysliac si mylne, že ste na to schopní jedine Vy - realizačný i kolektív hokejistov mužstva dospelákov SR? Veď (!), pracujeme na jednom poli - platí nás všetkých ministerstvo školstva, mládeže, Š P O R T U a vedy SR !!!! Ste obyčajní tvrdohlaví barani bez štipky empatie a úcty k dobre mieneným a kvalitným radám a riešeniam zameraným na účinné a skoré pozdvihnutie kvality tímu slovenských hokejistov (!), od iných, ako z vášho hokejového košiara ! To je veľmi zlé, priatelia. Neprístupnosť a namyslenosť sú zlé osobnostné kvality vo Vašej práci ! Ste ignoranti a egoisti ! !

SkryťVypnúť reklamu

Uvidíme, ako nás v pondelok preverí majster sveta z Kanady.

fanúšik a pedagóg@teológ: RNDr. et PaedDr. et PhilBc. et ThMgr. et RNMgr. Ivan Olejár;

Prešov, 15.5. 2022.

PS: MAJTE SA, priatelia i ignoranti hokejových slovenských pánov strelcov a nahrávačov - S. Bučeka a Haččáka juniora . Česť Vašej statočnej práci. Uvedomte si, že keby neboli na MS dostali stopku Rusi - SME B E Z B O D U, po dvoch kolách !!!!

Ivan Olejár

Ivan Olejár

Bloger 
  • Počet článkov:  828
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kritický, no zvyčajne naznačím, či priamo ponúknem riešenie problému. Rád totiž projektujem. Dokonca donedávna, kým ma neodstavili slovenskí demokrati, som ho aj vyučoval deti a školskú mládež veľmi aktívne. Presnejšie - učil som ju tvorivo mysleť, vyjadrovať a obhajovať svoje publikované názory, konanie a presvedčenie. To sa dnes v špinavom svete, nás dospelákov nenosí a hlavne nehodí. A preto som v malom školstve SR . dva roky pred dôchodkom dolietal až ták, že som sa komplexne zdravotne i osobnostne dezintegroval, po našom - zrútil Postupne sa uzdravujem a veľmi mi pri tom pomáha práve činnosť blogera. Fakt, že sa môžem s Vami podeliť o denne zažívanú realitu. Hlavne v SR! Som katolícky veriaci, absolvent 4 úspešných VŠ štúdií i držiteľ výučného listu v profesii stolár. Som aj laický teológ - absolvent RKCM bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Život ma neraz poriadne vyfackal , no náš Pán zároveň podržal. Vďaka Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu