Jeho aktuálny odkaz Slovákom: "Pravda - oslobodzuje!"

Písmo: A- | A+

Práve v dnešnú nedeľu - na Sviatok Pána uplynulo rovné desaťročie, čo Pán povolal na osobný súd monsiňora Rudolfa Baláža, rodáka z Nevoľnej, dlhoročného predsedu Biskupskej konferencie Slovenska. R.I.P., otec Rudolf i príbuzným.

Za biskupa Rožňavskej diecézy ho vysvätila ešte žijúca osobnosť našej hierarchie - kardinál Jozef Tomko. Otec Rudolf bol pričinlivý na poli misijných diel dosiahol hádam najviac. Spomenieme len ním založený kňazský seminár v Badíne, či dnešné vysielenie rádia LUX, z ním založeného rádia Mária... Inštitúcie trvalej duchovnej a duševnej hodnoty presahujúce jeho život tu na zemi.

No, hrdinsky čelil aj útokom médií a ľavicových politikov za š-tebáka-premiéra SR Vl. Mečiara a jeho pravej násilnej ruky- hnusného špicľa Ivana Lexu schopného každého zla. A tak sa spikli a obvinili otca Rudolfa z úmyselného na vedomého predaja obrazového súboru triptychu oltára Klaňania sa... kupcom z Rakúska s cieľom zisku tučného balíka peňazí pre vlastnú spotrebu a obohatenie sa sa otca arcibiskupa Rudolfa Baláža. Pritom išlo vyložene o zisk peňazí na početné a finančne náročné misijné diela v prospech všetkých slovenských veriacich, osobitne pre farníkov Bansko-Bystrickej diecézy !!! AJ TAKTO p o d l o a psychicky násilne - otvoreným terorom a extrémnym tlakom na hlavu predstaviteľa katolíckej Cirkvi na Slovensku už dávno po víťaznej Nežnej 1989 a úspešnom atentáte na Jána Langoša ako predsedu Ústavu pamäti národa na Slovensku -sa N E N Á V I S T N E bojovalo a likvidovali sa osobnosti elity národa slovenského: Dodnes to pretrváva. Vtedy - v čele s agentom ŠtB -všemocnej kultúrnej polície komunistov za Československa s krycím menom Doktor - dnes bačom na dôchodku s luxusným viac generačným sídlom - vilou Elektra - občanom SR -JUDr. Vladimírom Mečiarom. Zvaným aj poraženec. Bodaj by ho pán povolal skoro na osobný súd za svinstvá, ktoré s Lexom I. spáchali. Spravodlivo a včas. Radšej skôr, ako neskôr. Aby naďalej nezneužíval moc, vplyvy a väzby v politickom boji v SR. Amen.

Pravda zvíťazí! Pán je môj Pastier, nič mi nechýba. Preto - buď, buďme(!), my Slováci - prosociálni!

Rada na osobnú iniciatívu:

Dnes, počas spomienkovej omše z Banskej Bystrice na Slovensku 1 o 9.05 som nechal posvätiť moju OSOBNÚ KAPLNKU ako súčasť nášho bytu, v priestoroch jednej z troch terás, ktoré sú súčasťou nášho s manželkou - spoločného bytového komplexu v centre Prešova pri obchodnom centre-Novume. Aj na počesť môjho prežitia fyzického útoku - pokusom o moje uškrtenie - najatým neznámym páchateľom spred asi štyroch týždňov na konečnej autobusovej zastávke v obci Stebnícka Huta. Naša súkromná kaplnka nesie pomenovanie "Kaplnka Rudka Baláža". Jej súčasťou je aj moja vzácna osobná listová korešpondencia s otcom arcibiskupom.

ProsocMan Ivan Olejár PhVKI.; ProsocJoker; Prešov, 18. júl 2021

Skryť Zatvoriť reklamu