Keď veci poloznalá suita politikov SR a im poplatných médii šíri poplašné správy !

Písmo: A- | A+

Rozpútalo sa nové peklo a pohon na občanov. Hľadá sa hlavný vinník za súčasný stav priebehu pandémie výlučne v SR . Z hruba za druhý februárový týždeň už skoro z 53 týždňov šarapatenia hnusoby.Ocitli sme sa po prvý krát na špičke.

Na vrchole počtu obetí s číslom - 18 ľudí za druhý februárový týždeň roku 2021 - v prepočte na MILIÓN OBYVATEĽOV SLOVENSKA. No, pokoj. Veď vedci Hopkipnsovej univerzity hodnotia denné i týždenne stavy poctivo a kontinuálne od marca 2020 . Teda skoro rok !!! A že sme zaujali momentálne za posledný zhodnotený týždeň neslávne PRVENSTVO - NECH JE VAROVNÝM ZDVIHNUTÝM PRSTOM PRI VÝVOJI a reálnom zvládaní pandémie v krajine medzi Dunajom a Tatrami !!! Dosť bolo omylov, vajatania a prešľapovania i menej účinnej prevencie pred chorobou KOVODu 19. Ktorého vrcholom bolo a je mnou pred tromi dňami publikovaný diagram ročného vývoja pandémie v dosť podstatnej kvalite (vlastnosti priebehu!) vypovedajúcej ťažiskovo o jej priebehu UŽ ZA ROK. Opakujem možno 10-krát :

Diagramu počtu mŕtvych na KOVID-19 za týždeň na milión obyvateľov konkrétnej krajiny. Z 53 už zhodnotených týždňov jej vývoja za už skoro rok jej šarapatenia. Kým? Tímom odborníkov a vedcov z renomovanej Hopkinsovej univerzity ! ňom sa vo vedení a špičke vystriedal nemalý počet krajím sveta. Pred Slovenskom to bolo POrtugalsko ! A teraz prvenstvo prebralo Slovensko. Čo za tretí týždeň februára už nemusí byť pravda. V hre je aj Juhoafrickárepublika - JAR s novou agresívnou mutáciou KOVIDu-19...

Ak budeme o dve-tri triedy prísnejšie a sebaregulačne dodržiavať všetky podstatné opatrenia prijaté tak vládou P. Pellegrinioho ako aj vládou I. Matoviča. Nie deklaratívne. Ale v skutočnosti a v každodennom živote VŠETKÝCH OBYVATEĽOV SLOVENSKA i cudzincov nachádzajúcich sa momentálne na našom území !!! Bez ohšadu na moťné ekonomické straty. Nič viac, nič menej. Maximálna sebadisciplína a autoregulácia. Hlavne nás dospelákov !!! A znovu budeme do dvoch-troch mesiacov medzi prvými, kam sme boli v I. vlne. Bonusom a zárukou zlepšenia uvedenej situácie a čísla úmrtnosti 18 je určite - očkovanie obyvateľstva. Verte mi, prosím. Žiadne politické šachy a trenice nepomôžu. Nehpovoriac o rapídnom zvyšovaní mobility občanov pri referendách či nebodaj občianskej MOBILIZÁCII pri predčasných voľbách ! Na to zabudnite slabučkí opoziční i koaliční politici Slovenska AJ poslanci NR SR ! I voliči naklonení predčasným voľbám . Neruskujme naozaj TRAGICKÚ tretiu vlnu pandémie pre Slovensko. Ako varoval aj náš odborník a vedec - Čekan - na tlačovke prezidentky SR.

Ozaj, šírenie poplašných správ na verejnosti je závažný trestný čin. A pálky sú teraz dvojnásobné! Nezabúdajme na tieto okolnosti. A preto môj už druhý dnešný vysvetľujúci blog - po večernej relácii P. Bielika na TA3. Občianska nenávisť dominuje, násilie sa aktivizuje. &preto je heslom týchto kritických dní Slovenska: B U Ď M E E Š T E V I A C P R O S O C I Á L N I !!!! Nič iné neviem poradiť !!!

POKOJ, stabilita, sebaregulácia praktického konania a zníženie mobility a sociálnych kpontaktov mimo PC sietí v záujme tej najláskavejšej služby bratom a sestrám. Len toto môžeme okamžite a bez financií a nákladov spoločne urobiť pre lepšie výsledky krajiny. A dôsledná osobná politika na princípe - ROR !!! Veľa zdraru, Slovensko !

občiansky aktivista a prosociálny poradca občanom - Ivan Olejár, Prešov; 17. februára 2021

Skryť Zatvoriť reklamu