Konečne potvrdené prezidentkou: Strom do neba - nikomu, ani v SR, nerastie!

Písmo: A- | A+

Prezidentka Z. Čaputová v utorok, dňa 30:3.2021 prijala demisiu vlády premiéra Igora Matoviča po roku vládnutia. A okamžite po tomto akte prijatia demisie aj celej jeho vlády, poverila Eduarda Hegera zostavením novej vlády SR.

Požiadala I. Matoviča, aby do vymenovania novej vlády prezidentkou SR - plnila vláda doterajšie funkcie. Priznám sa, že ani to nebolelo a akty prebiehali kultúrne a hladko. Škoda straty mesiaca. Myslím si, že je vždy potrebné myslieť dopredu a mať v talóne variantné riešenia. Konkrétne, aby po premiérovi E. Hegerovi, ak to nezvládne a odstúpi po čase, mohol vládu viesť konečne posol zmieru všetkých - Janko Budaj. A mať kvalifikovaného kandidáta na miesto ministra životného prostredia. A rošáda prebehne za nanajvýš týždeň. Edo sa ujme znova ministerstva financií a Igor životného prostredia. A punktum. A cyklicky to môžu obmieňať ešte tri roky. A cesta k predčasným parlamentným voľbám pre opozíciu a nespokojencov - natrvalo zarúbaná, ako k mojej frajerôčke.

Dnešné politické akty. Aktérov si vyberte.
Dnešné politické akty. Aktérov si vyberte. (zdroj: Iv0li)

Môj, vyše91-ročný otec Štefan, ktorý doteraz žije politikou privítal zmenu na poste premiéra. Nadchol sa Eduardom Hegerom, ktorý má u otca morálny kredit najmä ako praktizujúci kresťan. Prejavil nefalšovanú radosť. Bodaj by sa nemýlil. Pán Boh nám pomáhaj - všetkým a ochraňuj nás - všetkých !

Symboly Veľkej Noci
Symboly Veľkej Noci (zdroj: amaleg)

Občiansky aktivista a prosociálny poradca občanom - Ivan Olejár, Prešov, 30.3.2021; Buď fit!, každý Slováčisko ! Požehnané Veľkonočné sviatky, priatelia.

Skryť Zatvoriť reklamu