KOVID SR - úmrtnosť rastie, zostávame SR- prvá na svete. Pozíciu podstatne zhoršujeme !

Písmo: A- | A+

Aj vedci a odborníci Hopkinsovej univerzity s špičkovým svetovým vzdelaním aj pre lekárov -zverejnili víkendové štatistiky priebehu pandémie. Bohužiaľ v štatistike počet mŕtvych za 52. týždeň ročného vyhodnocovania na jeden milión

obyvateľov krajiny Slovensko za týždeň - VZRÁSTOL NEÚMERNE PRUDKO - z 18,0 - až na 23,5 obyvateľa SR. Číslo nad dvadsať pritom zatiaľ neatakovala a nedosiahla žiadna krajina na svete. Druhé Portugalsko, od ktorého sme prevzali negatívnu štatisku pred dvomi týždňami malo smrtnosť za minulý týždeň -18,5 ! Teda vyššiu ako my v 51. hodnotenom týždni o 0,5. Tretí sú v smutnej štatistike Česi. Takže svoju najhoršiu pozíciu na planéte Zem - sme ešte podstatne Z H O R Š I L I. Dôkaz:(!):

Vstup na akademickú pôdu Univerzity Johna Hopkinsa
Vstup na akademickú pôdu Univerzity Johna Hopkinsa (zdroj: Ivan Olejár)

Naše slovenské smrtné číslo VZRÁSTLO ZA UPLYNULÝ TÝŽDEŇ až o vyše päť (!!!) - skonaných obyvateľov na KOVID-19 za týždeň na milión obyvateľov SR. O vyše štvrtinu ! To je sila. ! Ak krajiny, ako ľudnatá (počtom obyvateľov na druhom mieste na planéte!) - India, Nový Zéland s ktorým sme mali rovnako výborné výsledky v tejto štatistike v I. vlne pandémie, či dokonca celý kontinent - Austrália - majú skoro NULOVÚ úmrtnosť obyvateľstva za týždeň na milión obyvateľov svojich krajín sveta. Moje riešenia:

1/ Navrhujem okamžite diplomaticky poprosiť tieto tri krajiny priamo (cez prezidentku a ministra zahraničia) i cez OSN /diplomati pp. Lajčák, Kubiš i prostredníctvom EÚ (cez podpredsedu M. Šefčoviča!) - o reálnu pomoc fyzického nasadenia, aspoň po dvoch odborníkov na ochorernie spôsobené KOVIDOM-19 z Indie, Nového Zélandu a Austrálie. Namiesto žabomyších sporov domácich politikov i našich odborníkov, ktorí majú svoje limity v tejto náročnej oblasti eliminácie šírenia pandémie. Hlavne nečakať. Konať v zmysle zásady: Pomôž si človeče, aj Pán ti pomôže ! Iné riešenie momentálne nie je tak prioritné.

2/ Zároveň podrobne preskúmať - ako a čím v prvej vlne riešili a neskôr aj účinne eliminovali šírenie pandémie v Taliansku, Španielsku, prípadne v Kanade a USA. Konzultovať eliminačné postupy s ich vedcami a odborníkmi. Poctivo. A u nás NAĎALEJ realizovať zodpovedne protipandemické zásady v praxi , intenzívnejšie mapovať ich realizáciu a dodržiavanie v teréne. Zabezpečiť dostaok registrovaných i neregistrovaných očkovacích vakcín i balíčkov prevencie organizmu pre najohrozených;

3/ Prípadne, začať realizovať aj mnou vypracovaný projekt prevencie detí a mládeže v regionálnom školskom systéme aspoň od začiatku marca 2021. Personálne sme na jeho realizáciu perfektne vybavení tímami školských pedagógov-koordinátorov , tímami triednych učiteľov každej školy a výchovného poradenstva i špeciálnych pedagógov i PC sieťami a ich správcami pre in-line formu postupného uskutočňovania projektu do konca školského roku 2020/2021 skoro každej slovenskej školy. Svoj originálny projekt s názvom - PPOK-19/2021 - som na SME. sk predstavil podrobne minulý týždeň a autorizoval som ho k používaniu pedagógom po celom svete. Podmienkou je jeho PROSOCIÁLNA a zmysluplná i zodpovedná realizácia tímami pedagógov škôl a školských zariadení. Iniciatívami zdola !

Pán Boh nám pomáhaj zvrátiť a eliminovať súčasný priebeh pandémie na Slovensku. Ako? Prosociálnou službou jeden druhému ! Nie spormi, hádkami a vytĺkaním politických bodov a preferencií u voličov. To je zvrhlosť a hyenizmus všetkých politikov maľučkého a ťažko skúšaného Slovenska.

Obstojíme v náročných skúškach aj ako SLOVENSKÝ národ s občanmi menšín, priatelia? Zodpovednosť je ako balvan... Vyhrňme si rukávy a osviežme mysle. Buďme prosociálni !

Prosociálny poradca občanom a občiansky aktivista - RNDr. et PaedDr. ThMgr. Ivan Olejár, Prešov, Kúpeľná 1; dnešné mnou navrhované riešenia sú - z 22. februára 2021, zatiaľ pokojný občan Slovenska, myslím nerebelujúci ako napr. Navaľnyj...

PS 2/: Práve vystúpil formou tlačovky na spravodajskej TA 3 Igor Matovič takiež so štatistickým diagramom za Slovensko o vývoji počtu pacientov v slovenských nemocniciach za odbobie II. vlny pandémie KOVIDU-29 výlučne na Slovensku - od októbra 2020 do súčasnosti, keď je v nemocniciach vyše 4000 paciertov, teda sme dosiahli ich maximálne počty. Ku diagramu sa niekoľkokrát vrátil a povedal aj tieto perly ducha:

1/ ja som odovzdal riadenie pandémie výlučne odborníkom na prelome mesiacov novembra-decembra;

2/ odvtedy som rešpektoval ich rozhodnutie použiť lockdown na elimináciu širenia pandémie;

3/ priznal som si chybu (ohľadom svadieb v septembri) a pri časovaní začiatku plošného testovania už to bolo korigované podľa doporučení odborníkov;

4/ plošné testovanie asi na tri týždne až mesiac - stabilizovalo krivku pacientov v nemocniciach v decermbri 2020 na únosnej miere;

5/ dodnes nevieme s odborníkmi prečo na Slovensku začala znovu a pomerne rýchlo krivka pacientov v nemocniciach rásť a rastie dodnes ( dodávam, že dnes už vrástla na DVOJNÁSOBOK stavu ešte únosnej miery v čase decembrovej stabilizácie); z 2000 na vyše 4000 pacientov v nemocniciach+; a uvedomme si, že by bola ešte podstatne vyššia, keby sa za posledné dva týždne neposunula SMRTNOS´Ť pacientov na 23,5 ľudí za týždeň na milión obyvateľov Slovenska !!! Veď, keby bola na dvoch ľuďoch ako v októbri 2020, potom by nám týždenne zomrela iba desiatka občanov, nie vyše stovka, čo znamená radikálne ubudnutie postelí v nemocniciach pokiaľ, pokiaľ by prudko nestúpal zároveň - POČET PACIENTOV VYŽADUJúCICH NEMOCNIČNú INTERVENCIU !;

6/ ak si budú v súvislosti s predĺžením stavu núdze dávať koaličné strany podmienky, dá si ich aj OĽANO; resp. to takto ďalej nebude pokračovať - ČO TÝM MYSLEL, VIE LEN ŠÉFINO IGOR M.;

7/ napriek týmto otrasným faktom šírenia pandémie vo februári 2021 , Matovič práve verejne vyhlasuje v TA 3: " -minístra zdravotníctva M. Krajčiho podržím, skôr odvolávajme tých, ktorí nenakúpili včas ešte v decembri testy a odmietajú teraz vakcínu Sputnik V."

Žabomyšie vojny politikov a predsedov strán OĽANO, SaS a Za ľudí! pokračujú naplno aj dnes. Hľadá sa vinník za rekordy postupu pandémie, nie racionálne riešenia ! Posolstvo premiéra vlády - trpiacim občanom SR ! Úbohé mediálne divadlo a boj o politické body voličov. Plus - odignorovanie resp. opľutie opozície Matovičom. O tom škoda písať.

PS 1/: Skrývajú sa ako potkany. Pred zodpovednosťou pred občanmi Slovenska !!! Nepošlete im žiaden nápad, riešenie v podobe prílohy emailovej správy aj diagramami, grafmi a dôkazmi neutešenej situácie na Slovensku. . Pretože SÚ - SUPER NEDOSTUPNÍ ! v on-line priestore !!! !!! PO zdalivom odoslaní e-mailovou poštou správ pre nich(!) - do troch minút Vám vypíše e-pošta, že správu neodoslala pre nedostupnosť CEZ nimi uvádzaných kontaktov pre verejnosť. Posratí muži a baby typu - Matovič, Remišová. Hanbite sa. Veď ste pri skladaní sľubov deklarovali občanom svoju službu ich potrebám !!! V dobrom i zlom. Vo dne i v noci. Z B A B E L C I !!! Ú B O Ž I A C I .... Dnes už spokojne môžem v odsudzujúcom vaše konanie a odpudzujúcom slova zmysle tvrdiť - slovenskí koaliční P O L I T I C I ....

Čo sme podcenili v SR vyjadrené piktogramom prevencie pracovníkov JHP:

Obrázok blogu

Zásadu ROR ako-tak zodpovedne aplikujeme, no pri komunikácii spojenej s mobilitou v otvorených prevádzkach obchodov už NEMERIAME TELESNÚ TEPLOTU ZÁKAZNÍKOV a pri zvýšenej - ich nemáme do prevádzok púšťať !! Toto z praxe mobility občanov SR skoro vymizlo a prejavilo sa to veľmi negatívne, Tvrdím, ako pozorný občan pozorovateľ života v obchodných centrách v Prešove !!!

@ PS od kolegu dátového analytika Kollára: Citujem z blogu:

""Zodpovedné VLÁDNE inštitúcie za informácie o priebehu ochorenia spôsobeného vírusmi KOVID-19 sa po otázkach SME následne niekoľko dní hádali, kto za fabrikáciu a uverejnenie chybných dát môže. Spor sa podľa informácií redakcie skončil spoločným videohovorom v piatok poobede, po ktorom by malo dôjsť k zmene zverejňovania dát o testovaných a vyliečených pacientoch.

Údaje zo stránky korona.gov.sk zbiera napríklad Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC). Zavádzali sme ich za Slovensko !

„Ak niekto chce vedieť, ako vyzerá medzinárodná blamáž, tak presne takto,“ tvrdí analytik Kollár.""

Spoluobčania, je potrebné viac dôkazov o nepoctivom, lživom a ideologicky priaznivom interpretovaní priebehu šírenia pandémier v SR oficiálnymi vládnymi web stránkami -korona gov.sk? Čo chceme viac? Zavádzanie vlastných občanov namiesto boľavej a tragickej pravdy o pandémii v SR... To je na knockaut a uterák, priatelia. Koho? Odpovedzte si, prosím.

Skryť Zatvoriť reklamu