Kudy chodil, tudy škodil, ve dne škodil, v noci krad, sociální demokrat

Písmo: A- | A+

Aj takto hutne by sa dali charakterizovať tri vlády vodcu trockistického krídla sociálnej demokracie na SLOVENSKU. Je vecou orgánov činných v trestných konaniach voči činným podporovateľom a mecenášom SMERu-SD - ako sa veci vyvinú

Jedno je isté. Sociálna demokracia na Slovensku bude mať čo robiť, aby sa obrodila a získala pôvodnú dôveru na hranici 40% voličov. Zatiaľ ich má okolo 32% Fico plus Pellegrini, teda zaznamenala stratu 20% voličskej základne podľa prieskumov politických agentúr. To nie je nenapraviteľná strata, ktorú by sa do termínu riadnych parlamentných volieb začiatkom roku 2024 nedala eliminovať.

Je teda viac ako jasné, že aj na Slovensku bude naďalej sociálna demokracia zohrávať v štáte dôležitú úlohu buď koaličnej, lebo sily. Minimálne do parlamentných volieb roku 2028. Teda ešte sedem rokov kontinuálne. Podobne ako v Čechii, kde práve ukončil svoje 30-ročné členstvo v Sociálno-demokratickej strane aj expremiér Sobotka tým, že neplatil členské poríspevky a členstvo mu automaticky podľa stanov zaniklo. Aj tak sa dá odísť z vysokej politiky. Tichým vycúvaním Sobotku.

ProsocMan Ivan Olejár PhVKI. ProsocJoker; Prešov, 15.7.2021;

Skryť Zatvoriť reklamu