Môj prevenčný protikovidový projekt balíčka - bude v SR úspešný. Som rád.

Písmo: A- | A+

Som rád, že aj projekt navrhnutý občanom, ktorý sa od roku 1985 intenzívne venoval a venuje PREVENCII PRED NEGATÍVNYMI JAVMI má podiel na začiatku uplatňovania sa prevenčných opatrení aj v čase vrcholiacej pandémie KOVIDu-19 v SR.

Ako prvá na môj projekt publikovaný aj v predošlých blogoch zareagovala opozičná ĽSNS a od pondelka je k dispozícii 10.000 balíčkov s vitamínom C, vitamínom D a bioprvkom Selénom. Konečne sa ktosi rozhýbal nielen rečami. Jeden balíček má hodnotu 11€. Strana venovala najmenej 110.000-stodesaťtisíc € na výrobu balíčkov z povolebných peňazí získaných ako príspevok za výsledky v parlamentných voľbách vo februári 2020. Stala sa prvou lastovičkou na poli distribúcie preventívnych balíčkov voči KOVIDu-19 v SR, čo je ušľachtilý počin. Niekto si musel mnou navrhnutý projekt občanom SR osvojiť a v istej podobe aj prakticky zrealizovať. Ja ako starobný dôchodca - nemám voľné prostriedky čo len na stovku balíčkov pre blížnych. Prípadne, VYVOLAŤ NÍM POZITÍVNY SPOLOČENSKÝ OHLAS - čo sa už na Slovensku stalo realitou. To je dobre.

Dnes môžem pokojne a rozhodne konštatovať, aj na základe článku v našich dnešných Hospodárskych novinách, že môj projekt má už druhého nasledovníka a silného hráča - koaličnú politickú stranu OĽaNO. Ďalšiu zo strán, ktoré sa hlásia ku konzervatívnej ľudovej politike zastúpenej v europarlamente Európskou ľudovou stranou ako najpočetnejšou politickou frakciou Europarlamentu. Konečne ste sa zobudili priatelia, hoci až po 6. marci 2020, teda až po roku - po zaregistrovaní pandémie ochorenia KOVIDu-19 NA SLOVENSKU. Radšej neskôr, ako nikdy !

Právom sa pýtam: Kde boli doteraz aj všetci odborníci a preventisti Slovenska? Vyše roka... To sedeli za pecou a pestovali zápecníctvo ako pred dvomi rokmi sa o nás zápecníkoch v médiách pravdivo vyjadroval vtedajší minister zahraničných vecí - pán Lajčák !? Ešte že ste to stihli -päť minút po 24 hodine...

Teraz už môžem odcitovať z prvej i tretej strany dnešných (utorok - 10. marca 2021) Hospodárskych novín, z článku s názvom: "Darček od Matoviča. Balíčky s vitamínmi" v rubrike: ZISTENIE HN. 

Citujem z článku: "Kým odborníci volajú po posilách (v nemocniciach-moja poznámka), a dodržiavaní opatrení, kabinet skúša aj ďalšiu cestu. Sú ňou podľa informácií Hospodárskych novín vitamínové balíčky. Tie by mali rodiny dostávať spolu s respirátormi. ...

....kto všetko naň bude mať nárok, nie je jasné. Novinka je pripravená v rezorte zdravotníctva Mareka Krajčího. Celá akcia sa má financovať z Eurofondov." Toľko citáty z dnešných HN.

Práve som sledoval vystúpenie politikov SME-RODINA po ich vyše dvojhodinovom straníckom zasadnutí ku koaličnej vládnej kríze. Potešil ma minister SOCIÁLNYCH VECÍ A RODINY - KRAJNIAK, ktorý deklaroval ako piatu z podmienok hnutia, aby vládla štvorkoalícia naďalej. Piatou podmienkou - je presadenie antikovidového balíčka v podobe piatich kvalitných predpísaných respirátorov v lekárňach pre obyvateľstvo Slovenska. KEĎ NEPRŠÍ, ASPOŇ KVAPKÁ!

Na mojom projekte PREVENTÍVNY antikovidový balíček tak participujú už tri parlamentné strany a hnutia: ĽS NS, OĽaNO a SME_RODINA. Paráda. Verím, že ho dokopy vyskladajú tak, ako som ho pôvodne navrhoval. Zatiaľ to tak vyzerá.

Pre porovnanie obsahu balíčka s tým, čo zabezpečia rodinám uvedené parlamentné strany a hnutia:

NÁVRH OBSAHU BALÍČKA PROSTRIEDKOV PREVENCIE VOČI KOVIDU-19 pre dvojicu občanov:

-balenie/a vitamínu D;

-balenie/a vitamínu C;

-balenie stopového prvku Selénu+

-balenie stopového prvku Zinku+

-mini balenie dezinfekčného roztoku alebo dezinfekčný spray, či mydlo na ruky;

- dve rúška predpísanej vyššej bezpečnostnej normy; aspoň FFP2; tie sa dajú mnoho-mnoho krát opakovane vyprať a nosiť a sú z materiálov schválených normami EÚ, vrátane gumičiek na uši!;

- manuál na sebapozorovanie a autodiagnostiku ochorenia Kovidom-19; i možnosť zaobstarania prístroja na meranie kyslíka v krvi - oxymetra za rozumnú cenu;

sú aj po 748€ resp. 111€, no aj do 20E, spoľahlivá na orientačné merania, (no pozor!, niektorí lekárnici či distribútori prístroja - vyberú dvojicu monočlánkov z prístroja, noci podľa návodu sú súčasťou balenia; nám s manželkou túto hanebnosť previedli v nemenovanej lekárni na prešovskej Hlavnej ulici sídliacej v tesnej blízkosti Krajského súdu v Prešove !; preto sa nebojte a preskúšajte si ho priamo pri kúpe v lekárni - zverejnil dodatočne - Ivan Olejár, 10.marca 2021);

Oxymeter za 16.90€, Môj sen. Dnes- 10. marca ho kúpila manželka. No bez dvoch monočlánkov, ktoré mali byť súčasťou balenia prístroja!. Kovid-nekovid -zlodejstvo kvitne na Slovensku furt. Veď Jánošík je medzi 10-timi naj osobnosťami nášho Kocúrkova...
Oxymeter za 16.90€, Môj sen. Dnes- 10. marca ho kúpila manželka. No bez dvoch monočlánkov, ktoré mali byť súčasťou balenia prístroja!. Kovid-nekovid -zlodejstvo kvitne na Slovensku furt. Veď Jánošík je medzi 10-timi naj osobnosťami nášho Kocúrkova... (zdroj: RNDr. et PaedDr. ez ThMgr. Ivan Olejár)

- papierové návody ako postupovať v prípade podozrenia na ochorenie, samovyšetrenie podozrivých;

- adresy www. stránok na prevenciu a ochranu šírenia nákazy typu slovenskej www. CovidHelper.

Eto segodija vsjó, druzjá! End. Toto je môj projekt OBSAHU ANTIKOVIDIVÉHO BALÍČKA PROSTRIEDKOV PREVENCIE.

Priatelia, mňa osobne zaslúžene teší, že som svojimi aspoň niektorými blogmi presvedčil verejnosť. Je to úžasný pocit pre blogera s vyše 600 blogmi a s priemernou čítanosťou- iba 70 verných. Som rád, že ma neodradil ani kolega svojim blogom, ani manželka, ABY SOM S TÝM BLOGOVANÍM PRESTAL! Som rád, že som to nevzdal. Ako človek-pedagóg a teológ s vyše 35-ročnou veľmi aktívnou praxou v oblasť praktickej realizácie primárnej prevencie negatívnych javov a procesov, ktorým je nesporne aj šírenie pandémie spôsobenej ochorením spôsobeným vírusmi KOVIDu-19 je pre mňa praktická realizácia formou prevenčného antikovidového balíčka - tou najlepšou satisfakciou v mojej doterajšej činnosti na poli primárnej prevencie obyvateľstva, osobitne detí a mládeže. Preto doporučujem pri distribúcii balíčkov realizáciu zásady: Balíčky, okrem rodín seniorov, aj do škôl !!!

občiansky aktivista a prosociálny poradca - RNDr.PaedDr.ThMgr.PhilBc. Ivan Olejár, Prešov, 10.3.2021

Skryť Zatvoriť reklamu