Moloch spoločenského systému kapital-komunistického zlepenca v SR vyberá dane

Písmo: A- | A+

Aktuálne - sa aj dnes v NR SR bude prepierať navýšenie rozpočtu. Ministerstvo financií už žiada čiastku 3,8 miliardy €. Vyvoláva to napätie nielen v opozícii, ale aj v koalícii. SAS je zásadne proti. SMER tuší veľké dvíhanie daní.

Urobme preto krátku a racionálnu analýzu stavu na maľučkom, no zaboletom a pardavom (Pardavý je aj tréner hokejistov SR, ktorým včera zrazili do prachu hrebienok Švajčiari -víťazstvom 8:1) , ak chcete -červivom či po našom - chrobačnom(!) Slovensku v druhom roku pandémie KOVIDom-19.

Keďže ide o ekonomiku, charakterizujme v prvom rade SPOLOČENSKO-EKONOMICKÝ SYSTÉM kreovaný na Slovensku za posledných 21 rokov v III.miléniu.

Je to klasická trhová ekonomika kapitalistickej spoločensko-ekonomickej formácie ? Rozhodne nie !!!

Je to ešte stále socialistický model ekonomiky s výrobným, a iným družstevníctvom, prevahou živnostenského stavu a remeselníkov a drobných služieb obyvateľstvu? S rozsiahlou byrokraciou a početnou úradníckou triedou? Skôr - áno !!! Korene socializmu u nás na Slovensku sú hlboké a žírne a skoro neodstrániteľné.

Pretože máme dokonale premyté mozgy ľudovou demokraciou a socialistickými prístupmi pri riešení ťaživých ekonomických problémov. Náchylní okamžite aplikovať osvedčené princípy plánovanej socialistickej ekonomiky. Nerešpektujúc vôbec reálne pravidlá trhovej ekonomiky kapitalizmu.Osobitne zákonitosť krachu podnikania kohokoľvek a z akýchkoľvek objektívnych príčin. A takou všeobecnou a objektívnou spoločensko-ekonomickou príčinou je rozhodne aj celosvetová pandémia spôsobená vírusmi KOVIDu-19 a ich súčasnými i budúcimi mutáciami vírusov smrteľnej choroby.

A teraz na vyššie uvedené fakty aplikujme podmienky celosvetovej pandémie KOVIDu-19. A ihneď sme hlboko pri podstate a koreňoch veci a materiálnych vecí.

Ukazuje sa čoraz viac, že veľkohubý Plán obnovy EÚ propagovaný komisármi EÚ na čele s Ursulou von der Leyen je iba reálnym Trojskym koňom na ohlupovanie vlád krajín EÚ. Vo vnútri ktorého sú sofistikovane ukryté záujmy slobodomurárov a illuminátov riadiacich príslušníkov najbohatšej Lobby sveta. Ktorým ako vždy ide - len a len o zvyšovanie svojich ziskov, hlavne finančných. Priebeh pandémie Kovidu je pre nich piatym kolesom na voze ich násilných mocenských záujmov. Osobitne po porážke Donalda Trumpfa v prezidentských voľbách v USA !! V novembri 2020.Ani dnes si ešte mnohí vplyvní republikáni Kongresu a Senátu USA nepripúšťajú TÚTO REÁLNU PORÁŽKU. A intrigujú proti vláde Demokratov ako zmyslov zbavení.

Samozrejme, že Plán obnovy sa realizuje v záujme celosvetovej Lobby najbohatších ľudí planéty a ich finančného kapitálu, teda v záujme TRVALÉHO zvyšovania ziskov zástupcov boháčov celosvetovej Lobby a ich finančného kapitálového vlastníctva - naj bánk i obchodných domov.

Zásadné otázky:

1/ Ako je vôbec možné, že spoza bučka vyskočilo obrovské množstvo natiahnutých rúk drobných kapitalistov v podobe podnikateľov. Veď podnikanie bolo je i bude spojené vždy s rizikom podnikania a stopkou v podobe krachu. Krach je prirodzený prvok rozvoja kapitalistickej ekonomiky ! Ozdravným procesom. My sme z neho urobili mantru. Dezinterpretovali sme ho. Pobosoráčili mu. Krach je spoločenským strašidlom. Skrachuje a...??! Ale krach to nie je zničenie existenčných ambícií človeka. V minulosti milióny drobných podnikateľov skrachovali, po čase sa otriasli a dôstojne prežili život a vychovali mnohé generácie detí a mládeže. My sme ho zmystifikovali. Dopustíme krach , volajú unisono komunisti, sociálni demokrati, konzervatívci i pravičiari, ba dokonca liberáli Slovenska. Nuž áno, my občania rady a radi dopustíme a doprajeme na Slovensku - dokonca státisíce krachov spoluobčanov, ktorí sa slobodne rozhodli ísť do rizika podnikania v tomto miléniu, teda za posledných 21 rokov. občanov. 500-rokov vo svete kapitalizmu platí základná ekonomická téza a prncíp: RISK JE ZISK !!!! No a čo ,ak ukončia svoje individuálne či skupinové podnikanie?! Že práve v čase pandémie KOVIDu? Kovid je predsa riziko podnikania ako každé iné (!), teda, ktoré buď znesú, alebo končia. Pamätajme. Počas prvého roku pandémie rástli zisky najbohatších raketovo, masívne a lavínovite ako nikdy za čias kapitalizmu. 3% najbohatších dosiahlo zisk za rok 2020 -3,6 TRILIARDY dolárov resp. €.

Tak čo tu FALOŠNE PLAČETE natŕčate paprče skupáňov a zazobancov.?! Veď ste v blízkej minulosti i súčasnosti - nehorázne zvýšili ceny všetkého čo sa dalo, drahí podnikatelia i živnostníci -svoje ceny služieb. Ja by som vám neprispel ani cent !!! Svet sa nezrúti a život pôjde ďalej. Prebehne proces hospodársko-ekonomickej selekcie a punktum ! Chceli sme trhovú ekonomiku? Tak rešpektujme jej základné pravidlá, ku ktorým patrí aj bankrot, krach a exekúcie i iné negatívne ekonomické javy. pre vlastníkov kapitálu a podnikateľov a živnostníkov...

No nemáme morálne právo ZADLŽOVAŤ naše generácie na úkor toho, aby sa navýšil štátna rozpočet a bezhlavo podporovalo všetko čo reálne a často aj fiktívne podniká z našich daní. Preč s takouto vládou. Okamžite. Je to populizmus najhrubšieho zrna !!! Pán Heger, radšej okamžite zbaľte švestky a utekajte z tejto krajiny hodne a strašne ďaleko !!! To vám iba radím. Ako radil nemenovaný popradský právnik podvodníkovi s pozemkami a exprezidentovi SR - A. Kiskovi, aby nechal politiku a stiahol sa z nej, a po čase išiel do iného kúta sveta. A Kiska ho rešpektoval a dobre urobil...

A ako v napr. v živočíšnej ríši pri jej evolúcii prežijú najkvalitnejšie a najživotaschopnejšie druhy a jedinci. Podobne v trhovej ekonomike. A dať teraz celému procesu etablovania podnikateľského prostredia háv a šat pandémie a ich rúškom - doslovne vyciciavať a cicať štát ako bandy upírov (- dopravcovia (hrozia dnes štrajkom!); -hoteliéri; -rozličné druhy služieb občanom remeselníkmi; - taxislužby; -prenajímatelia priestorov a budov, -špeditéri; -bezpečnostné služby; - dopravní osobný a nákladný prepravcovia ; -obchodníci s potravinovým a rozličným tovarom; -cestovné kancelárie; -benzínky; živnostníci ako celok; herci; umelci; príslušníci slobodných umeleckých povolaní, cirkusanti; najstaršie remeslá verejnej služby; atď a pod.). A teraz historická paralela. 

To všetko pred storočím poctivo S K R A C H O V A L O . Prirodzene. A začínalo sa od nuly. Tak prečo po sto rokoch SANOVANIE A ZADLŽOVANIE ŠTÁTU: Veď to je proti trhovej ekonomike !!! Tak čím je vlastne Slovensko. Akým molochom a zlepencom trhovo-ekonomických vzťahov ?! Na čo sa to 31 rokov po Nežnej revolúcii hráme ?! Stop akýmkoľvek podporám z daní občanov štátu. Z prostriedkov štátneho rozpočtu SR. O K A M Ž I T E !!!! N E K O M P R O M I S N E ! T V R D O !!!

Pretože toto veľkorysé a rozšafné turecké gazdovanie nás logicky a bezpečne privedie k hospodárskemu krachu. Krachu porovnateľnému časom Veľkej hospodárskej krízy spred storočia. So všetkým negatívnym, čo k tomu patrí. My nemáme z čoho rozdávať materiálne prostriedky ako USA, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a pod. . My sme iba chudobná východoeurópska ekonomika a krajina.

2/ ako to, že 31 rokov po Nežnej89 -je tu evidentne spoločenská Z R A D A jeho hlavného ekonomického cieľa - etablácia a rozvoj trhovej kapitalistickej ekonomiky a politického systému parlamentnej demokracie? No súčasne viditeľné úsilie - aby štát SR zachránil z našich spoločných daní každého - je typicky socialistické myslenie v oblasti dnešnej ekonomiky štátu.Takže evidentná zrada ideálov Nežnej a návrat a reštavrácia socializmu Matovičovcami a *OĽaNOm. Jasné ako facka.

Verím, že voliči im to definitívne spočítajú. Ja osobne som náchylný akceptovať primárnu tézu, že Matovič si rozpočtovými úparami v skutočnosti veľmi sofistikovane FINANCUJE K O R U P Č N E zo štátneho rozpočtu predvolebnú kampaň v predčasných parlamentných voľbách. Budúcich.

A to je svinstvo-svinstiev a poriadna ŠPINAVOSŤ OĽANO. Ďalšie komentáre sú viac ako zbytočné !!!! Prekukol som ťa s prehľadom Igor. Ako Ficka či Sulíka. Kedykoľvek vás poodhalím spoluobčanom. Veď som, o.i. aj bloger. Maj sa - politický odkundes, skade-ruka, skade-noha, špekulant, extrémny populista a úbožiačik od Trnavy. Ktorý vulgárnymi výrokmi v parlamente aj včera prekonal ďaleko Vladimíra Mečiara a jeho gágajov a prďúsov na adresu kolegov. Zneužil aj menoBožie nadartmo i meno patrónky Slovenska -Sedembolestnej Panny Márie. Demonštroval a potvrdil jednoznačne svoju povesť jedného z verejne známych N A J P R I M I T Í V N E J Š Í C H O B Č A N O V SR V ô B E C !!!

Svetlý  a nehynúci politický vzor lídra OĽANO - aj Igor má ambíciu byť večne živý. "Lenin - večne živý!"
Svetlý a nehynúci politický vzor lídra OĽANO - aj Igor má ambíciu byť večne živý. "Lenin - večne živý!" (zdroj: PhVKI. Ivan Olejár, archív UJL, Prešov)

Vladimír Ijlič Lenin - politický vzor Igora Matoviča - agresívneho a nanajvýš násilím a pomstychtivosťou opantaného politika Slovenska všetkých čias. Egocentrického diktátora podobného v Európe iba A. Lukašenskovi. Hanba mu za to, čo predvádza na verejnosti i v parlamente NR SR. Mali by ho trestne stíhať za hyper nevhodný príklad verejne činnej osoby a občana SR pre školopovinné deti, mládež a mladé rodiny i slušných dospelých spoluobčanov.

Potrel a poprel verejne - znegoval všetky aktivity úspešnej masovej občianskej iniciatívy predošlých rokov - "Za slušné Slovensko". Z D E H O N E S T O V A L I C H v plnom rozsahu !!! Aj za tieto spoločenské a mravné násilné na nenávistné prešľapy - okamžite naň aplikovať kolúznu väzbu za šírenie nenávisti a slovného i fyzického násilia a rozbrojov - medzi občanmi Slovenska. OSOBITNE V ČASOCH VRCHOLIACEJ PANDÉMIE KOVIDu-19 !!! Pohnať ho aj pred medzinárodný trestný tribunál v Haagu ako vojnového zločinca, keďže ČASY CELOSVETOVEJ PANDĚMIE SÚ VŠEOBECNE POVAžOVANĚ ZA ČASY EXISTENČNÉHO OHROZENIA a V O J N Y PROTI NEVIDITEĽNEJ TRIOLÓNOVEJ ARMÁDE VÍRUSIOV K O V I Du-19. Verím, že raz bude sporavodlivo súdený a odsúdený aj za hrubé urážky, aroganciu a násilie svojej osobnej moci a za násilné diktátorské maniére vo svojom politickom pôsobení na Slovensku, vo verejných prejavoch plných arogancie a manipulácií i poloprávd a účelových hoaxov a lživých prístupoch v veciam spoločenským na našom ešte stále - slobodnom Slovensku. PODOBNE AKO SRBSKÍ GENERÁLI - SLODODAN MILOŠEVIČ, RADKO MLADIČ či b. KARADŽIČ. Ako človek s vysoko zápornou politickou kultúrou prejavu a násilnej komumnikácie z pozície uplatňovanej moci a sily voči spoluobčanom !!!.

Po dnešnom úspešnom hlasovaní o návrhu úprav štátneho rozpočtu o 3,75 miliardy € sa Igor Mativič sa stal neodvolateľne vodcom slovenského proletariátu a skrachovancov, ktorí išli do rizika podnikania a totálne ho nezvládli. Údajne pre pandémiu KOVIDu, čo je somarina ako Tatry. Bezprecedentne spreneveril peniaze poctivých daňových poplatníkov celej SR ! A navyše nehorázne zadĺžil generácie detí a mládeže.

Našťastie poriadne zadĺžil ako vzorný otec rodiny za akého sa mylne pokladá i svoje D V E D C É R Y a ich budúce rodiny. Ďakujte starostlivému apíkovi -oteckovi difčatá ... Až sa raz dozviete, na čo umrel apíkov politický vzor z obrázka -budete zdesené.... No na soche bude apo Igor vyzerať veľmi podobne.

občiansky aktivista - ProsocMan Ivan Olejár PhHKI.ProsocJoker; Prešov, 28. mája 2021;

Skryť Zatvoriť reklamu