Občan EÚ a SR - ? ? ? ? ? Dostane 7,54 krát menej financií na hlavu ako každý Američan !

Písmo: A- | A+

Chudoba a žobrota. O rozdiele medzi týmito kategóriami je môj krátky blog o dvoch súperiacich celosvetových zväzkoch (USA-EÚ) s ambíciou rozhodovania o vývoji ľudskej civilizácie na našej modrej planéte. Tu sú pravdivé východiská:

1/ USA majú schválené na terajšie a blízko budúce obdobie poznamenané vrcholiacou pandémiou KOVIDU-19 pre asi 350 miilónov občanov sumu 1,9 bilióna amerických dolárov. Rozumej - celých tisícdeväťsto MILIÁRD dolárov;

2/ EÚ má pre SR, aj podľa včerajších medializovaných vyjadrení europoslankyne Miriam Lexmanovej za KDH v TA3 k dispozícii asi 36 miliárd dolárov na sanovanie problémov spojených aj s KOVIDom-19 pre asi 5,3 miliónov našich obyvateľov na asi 4 roky;

Záver: USA majú na obdobie najbližších 4- rokov prostriedky v sume 19.000.000.000.000deleno350.000.000 dolárov, čo je 1.900.000:35=54.300 dolárov na každého občana;

V EÚ, konkrétne pre Slovensko - je to 36.000.000.000:5.000.000=7200€ na občana SR v EÚ.

Ak špekulujeme o rovnakej hodnote dolára i eura v budúcich štyroch rokoch, potom USA vydajú na každého zo svojich občanov 54.300:7200=7,54krát viac finančných prostriedkov ako priemerný štát EÚ SR - zo spoločných prostriedkov. EÚ, ktoré si požičiame zo Svetovej banky a ako OBČANIA KRAJÍN EÚ ich budeme splácať aj s mastnými úrokmi banke. To je priatelia kvalitatívny rozdiel medzi chudobou v USA a vyložene žobrotou v štátoch EÚ. A diskutujte si o čom chcete, priatelia. Fakty nepustia.

Reálna pomoc občanom skutočnej demokracie v existenčnej núdzi a pandémii a deklarovaná pomoc v EÚ. Veď pomoc poriadne preplatíme na úrokoch. Čudujete sa Britom, že vystúpili z EÚ? Ja nie. Veď momentálny stav sociálnej pomoci v čase vrcholiacej pandémie je taký, že občan EÚ zo Slovenska dostane zo spoločného mešca na pomoc o 47.100 dolárov či ečiek MENEJ za nasledujúce 4 roky ako občan USA. To je priepastný rozdiel v podobe jedného montovaného domu, či kvalitného hybridu eko automobilu. 

O 47.100 dolárov menej na každého občana SR v rámci únií - americkej a európskej!!! A my sa dobre nerozlejeme od šťastia, že nám ide EÚ pomôcť sumou - až 7200€ na hlavu a na asi štyri roky. 1800 dolárov na rok. 150 €na mesiac !!! Ak chcete 5 € na deň a Slováka, vrátane batoliat či bezdomovcov a ľudí s minimálnym príjmom. .20€ denne pre potreby štvorčlennej rodiny na Slovensku! A my tu pomyselne ideme bez hrdosti stavať priam pomníky politikom a úradníkom EÚ. Veď nás reálnou pomocou dali na pod úroveň posledných žobrákov sveta !!! A o tom redaktori štátov EÚ mlčia ako vši. Pretože nepoznajú holú pravdu a mnou uvedené fakty o pomoci v čase pandémie. Vidia akurát tie miliardy. Ktoré navyše niekoľkokrát v budúcnosti preplatia naše deti Svetovej a iným bankám a finančným žralokom a oligarchom. !!! Sme predsa len primitívni gazdovia - ako jednotlivé štáty EÚ. Oproti USA či Číne. Hospodári -možno a skôr - na úrovni Ruska. Taká je reálna bilancia pomoci pre chudobné Slovensko od EÚ v porovnaní so svetom. Za predpokladu, že dokážeme vyčerpať kvalitnými projektmi aspoň 95% ponúknutého balíka peňazí za nasledujúce 4 roky. A čerpanie fondov EÚ -čo iba na polovicu- je náš obrovský problém ako SR. Fakty z predošlých i súčasného obdobia pomoci to jasne potvrdzujú a dokazujú. Bieda a hanba našim kompetentným.

Ako medzi chudobným človekom a vyložene žobrákom!!! Pochopili sme tento hlboký kvalitatívny rozdiel? A že predsa je tu pomoc z rozpočtov národných štátov EÚ? Pozor! Aj občania USA ešte spoliehajú na osobitnú finančnú pomoc z finančných prostriedkov jednotlivých štátov združených do silnej americkej ÚNIE! Vyše päťdesiatich štátov USA na Severoamerickom kontinente !!! Preto sú USA, na rozdiel od EÚ - celosvetovou veľmocou a nedostižným lídrom planéty pre štáty EÚ. No, nie tak pre Čínu, ktorá ich doháňa ekonomicky i životnou úrovňou širokých vrstiev obyvateľstva. Čo sa čiastočne nepáči ani politikom USA, ani politikom EÚ, ani politikom Ruska s veľmocenskými ambíciami.

prosociálny poradca občanom a občiansky aktivista - Ivan Olejár, Prešov; polovica marca 202

Skryť Zatvoriť reklamu