Občania SR, osobitne voliaci, ako rukojemníci predsedov koaličných strán

Písmo: A- | A+

Zváľanie akýchkoľvek občianskych princípov a dôstojnosti ľudí. Odopretie práva na riadenie a spravovanie vecí verejných. Degradácia občanov SR na poslušné volebné automaty ako za komunistov. Výsmech mocných a vplyvných občanom SR!

Takto a podobne sa dajú zhrnúť - mesačná kríza vlády SR a týždenná odstávka zasadnutí členov NR SR.

Všetko na základe práve prijatého riešenie spoločenskej krízy. Výmena vládnych kresiel medzi dvomi politikmi OĽANO - Igorom Matovičom a Eduardom Hegerom. Arogancia všetkých doterajších arogancií mocných na mladej i tej staršej medzivojnovej a vojnovej politickej scéne za čias Slovenského štátu. Koalícia svorne prekonáva praktiky vládnutia za čias prezidenta Tisa, otca národa Hlinku, Tuku, Macha a ďalších ľudových i neskôr národno-socialistických potentátov. Myslím aroganciou, egoizmom a neskrotnou a neukojenou túžbou po vplyve a moci nad občianskou pospolitosťou a komunitou. Len ako ich nazvať, spoluobčania ? Koristníci ? Lúzri? Vysmievači? Plagiátori? Antidemokrati? Nesystémovci? Nadľudia? Elitári? Komandanti? Darmožráči? Alibisti? Nechám to na Vás. No prisahám, že už ich nikdy nebudem voliť na žiadnej úrovni. Alebo asi - Hrobári spoluobčanov. Veď za ich vládnutia už priamo zomrelo na diagnózu KOVIDu-19 - jedno mestečko s priľahlými obcami a samotami ako sú moje rodné Krompachy a ich najbližšie okolie na Spiši pod Plejsami.

Za nedôstojné a urážlivé voči občanom SR považuje mesačné konanie vládnych predstaviteľov a známy diplomat a exminister zahraničných vecí Eduard Kukan, ktorý to zdôraznil v dnešnom pondelňajšom vysielaní RTVS po poludňajšom Rádiožurnáli. Pridal sa aj riaditeľ médiaagentúry G. Mesežnikov.

občianska troska a rukojemník mocných v SR - Ivan Olejár

Skryť Zatvoriť reklamu