Smrteľné prípady počtu úmrtí občanov krajín sveta za týždeň/ na milión ľudí za rok KOVIDu

Písmo: A- | A+

Prinášam údaje zverejnené odborníkmi na pandémiu KOVIDu-19 z renomovanej Univerzity Johna Hopkinsa. Možno neuveríte občania, pri tak masívnej úspešnosti opatrení vlády, ale v súčasnosti štatistiku úmrtí na Kovid-19 vedie Slovensko

stav úmrtí obyvateľov vybraných krajín sveta podľa počtu mŕtvych za týždeň na 1000.000 obyvateľov
stav úmrtí obyvateľov vybraných krajín sveta podľa počtu mŕtvych za týždeň na 1000.000 obyvateľov (zdroj: Univerzita Johna Hopkinsa, február 2021)

@

Daily new confirmed COVID-19 deaths per million peopleShown is the rolling 7-day average. Limited testing and challenges in the attribution of the cause of death meansthat the number of confirmed deaths may not be an accurate count of the true number of deaths from COVID-19.Mar 1, 2020Apr 30Jun 19Aug 8Sep 27Nov 16Jan 5Feb 13, 2021024681012141618SlovakiaUnited KingdomUnited StatesGermanyFranceCanadaIndiaSource: Johns Hopkins University CSSE COVID-19 Data – Last updated 14 February, 09:09 (L

Bez ďalšieho komentára zo strany blogera.

občiansky aktivista a prosociálny poradca občanom - RNDr. et PaedDr. ThMgr. Ivan Olejár, Prešov

Po dni, od uverejnenia grafu-diagramu bez môjho komentára som sa rozhodol aj ako učiteľ fyziky, poskytnúť validný a pravdivý komentár k vývojovému diagramu pandémie vo vybraných krajinách sveta podľa počtu farebných kriviek na grafe. Na Valentína sa to rozhodne nehodilo. Slovensku prináleží zelená vývojová krivka. Diagram zobrazuje priebeh zabíjania, znázornený a v čase už roka - vyjadrený graficky odborníkmi - u vybraných krajín - NEVIDITEĽNÝM zabijakom ovochorenia na KOVID-19 - od marca 2020 do februára 2021 vrátane, teda opakujem - už v priebehu jedného roka pandémie

Na dobré výsledky Slovenska z čias prvej polovice šírenia pandémie (tzv. prvej vlny) možno definitívne zabudnúť resp. iba v dobrom spomínať... Momentálna realita priebehu druhej vlny kosenia ľudí pandémiou KOVIDu je jasne v NEPROSPECH občanov Slovenska. SME PRVÝ NA SVETE s počtom 18-mŕtvych za týždeň na milión obyvateľov krajiny. Na druhom mieste na grafe je zobrazená dvojica únií štátov - Britská a Americká (USA) s asi polovičným počtom úmrtí občanov - DESAŤ na milión obyvateľov za týždeň kosenia vírusmi. Nasleduje Nemecko s tretinovou úmrtnosťou - iba šesť obyvateľov - oproti súčasnému vývoju pandémie na Slovensku. Teda, momentálne máme - trikrát vyššiu úmrtnosť (smrtnosť) ako Nemecko. A naši politici i odborníci, sa čuduj sa svete - ČUDUJÚ, prečo Nemecko odo dnes tvrdo uzavrelo hranice so SLOVENSKOM. Neslýchaný - náš primitivizmus. Veď si, Nemci robia dôsledne prevenciu pred šarapatrením KOVIDu v najviac postihnutej krajine Európy i planéty - Slovensku !!!!! Toto pochopte, bez urážky, priatelia. Majú na to plné právo. Nasledujú Francia - 5-ľudí, Kanada - dvaja ľudia a India- skoro s nulou. Podobne ako Indi, je na tom aj napr. Nový Zéland a Austrália, ktoré vyhlasujú okamžite najtvrdší lockdown vo svojich ohniskách nákazy v krajinách. Pozorujeme to aj súčasne - najlepšie pri priebehu tenisového turnaja Australian Open 2021. Preferujú cestu vyhlasovania dôsledných LOCKDOWNOV !!! Aj na to majú plné právo. A nesmieme im to upierať a spochybňovať ich cesty lockdownov pri obmedzení šírenia celosvetovej pandémie !!!

My, na Slovensku, sme si na rozdiel od prvej vlny - dobrovoľne zvolili uprednostnenie CESTY PLOŠNÝCH TESTOVANÍ. Slobodne zvolená cesta eliminácie PANDĚMIE KORONY priviedla Slovensko tam, kde sa dnes nachádzame. Ani tento stav Slovenska - politicky nekomentujem.

Ešte k vývoju mortality (úmrtí pacientov) na Slovensku v hlavne druhej vlne. Pozrite si slovenskú krivku na diagrame, že na konci leta - mesiace august-september 2020 , teda na konci I. vlny Slovensko oscilovalo okolo NULY. Ako India, Nový Zéland či austrálsky kontinent! V októbri vyskočila mortalita na dvoch ľudí. Avšak 16 novembra, kedy sa spúšťalo plošné testovanie sme skočili už na štyroch ľudí za týždeň na milión ľudí krajiny. A na Vianoce a Nový rok 2021 sme zlomili i prekročili DESIATKU !!! V januári 2021 dokonca ŠESTNÁSTKU o päť desatín ! A dnes - v polovičke februára 2021 to bolo rovných OSEMNÁSŤ ľudí za týždeň na MILIÓN OBYVATEĽOV SLOVENSKA. V tejto fáze druhej vlny pandémie - primárne a permanetne prebieha plošné testovanie obyvateľstva SR. Výsledky som práve popísal.

A môžu si rôzne médiá a servery o ročnom šírení pandémie účelovo zverejňovať a komentovať čo chcú. Mňa presvedčia a sú relevantné a objektívne pravdivé - iba tieto vysoko odborné fakty a informácie. Ako uvedený diagram. A netreba kontinuálnei tragický proces vývoj pandémie korony u nás v II. vlne - prekrývať imediálne nafúknutým balastom o sčítaní ľudu, aférou Fr. Bohma či o zložení sľubu občanom D.Lipšicom a striebornej medaile P. Vlhovej v kombinácii. Potešila a blahoželáme, Peti! A život plný boja o elimináciu dôsledkov korony na občanov a ich cenné životy musí ísť účinnejšie a efektívnejšie ďalej. S korekciou zlých a chybných rozhodnutí.

To je objektívna pravda páni odborníci i politici Slovenska. Zverejnená svetovými odborníkmi zo svetovo uznávanej a renomovanej - aj v lekárskej obci sveta - Univerzity Johna Hopkinsa, ktorí vývoj a dosah pandémie nákazy KOVIDom-19 starostlivo sledujú a mesačne vyhodnocujú v rámci celého sveta. Vývojové krivky všetkých asi 222 krajín súčasného sveta nemôžu byť zachytené v J E D N O M grafickom vyjadrení. Lebo by sa zlúčili-zliali do jedného neprehľadného obrazu- farebnej a neprehľadnej mozaiky! To je odo mňa všetko.

Diagram s grafmi kriviek je pre nás Slovákov v súčasnosti - po roku (!) šírenia pandémie - bolestným, no pravdivým, nie krivým zrkadlom odrážajúcim pravdivo všetkým občanom i deťom a študentom znalým INTERPRETÁCIÍ grafov a diagramov z výučby prírodovedných a technických predmetov. Zobrazujú verne a v čase už roka trvania pandémie v Európe - TRAGICKÚ realitu, ktorú žijeme Veď, ani v čase napr. bojov v SNP nepadlo počas povstania - v KAŽDÝ DEŇ konkrétneho TÝŽDŇA povstaleckých bojov voči fašistom - v priemere VYŠE STO občanov Slovenska ! Jedine v pogromoch spojených s vypálením a vyhladením niekoľkých povstaleckých obcí agresormi na Slovensku. Aj tento fakt si láskavo uvedomme všetci. Vrátane početných manipulátorov a zahmlievačov objektívnej reality práve v oblasti štatistík s najtragickejším, a teda SMRTEĽNÝM priebehom pandémie KOVIDu-19 vo svete. RIP všetkým jeho obetiam, vrátane slovenských ! I tým počas SNP.

RNDr. et PaedDr. ThMgr. PhilBc. Ivan Olejár, Prešov, 15. februára 2021

Skryť Zatvoriť reklamu