V SR -nevieme PROJEKTOVAŤ! Impozantný záchranný plán USA. Inšpirujeme sa časťou pre ľudí ?

Písmo: A- | A+

Plán záchrany dostal podporu v komorách od komplet demokratov. Do jedného. Naopak, unisono proti boli a sú konzervatívni republikáni. Napriek tomu má ozdravný projekt v hodnote vyše 1,9 bilióna dolárov zelenú.

V presadenej a uzákonenej časti pre potreby štandardných jednoduchých občanov USA v čase celosvetovej pandémie spôsobenej vírusmi KOVIDu-19 sa jasne tvrdí:

Štát vyplatí každému obyvateľovi USA s bežným a podpriemerným príjmom jednorázovo - sumu 1.400 dolárov ! Tisícštyristo dolárov na zabezpečenie dôstojnej existencie a prežitia rodín občanov USA v čase vrcholiacej pandémie. A bezplatne zabezpečí vysokú zaočkovanosť-vakcináciu obyvateľstva pre potreby zisku kolektívnej imunity obyvateľstva USA pred vírusmi KOVIDu-19 v čo najkratšom možnom termíne v úzkej spolupráci s producentmi účinných vakcín. Dospelí jedinci budú zaočkovaní do 1. mája 2021 !!! Skvelo Joe. Výborne Kamala. Vynikajúci počin v USA - senátori a kongresmani !!! Tak sa demokraticky vládne §!

Priatelia, skúste nájsť podobne- jasne a zrozumiteľne interpretované informácie s takýmto vysoko POZITÍVNYM obsahom v tisíckach opakovaných vystúpení našich zákonodarcov a členov vlády, osobitne držgroša Hegera, ich radcov, poradcov, hovorcov, tlačových tajomníkov i ďalších odborníkov, špecialistov a často i tlčhuby, krasorečníkov a darmožráčov platených z daní nás - občanov SR, formulované mocnými pre občanov Slovenska ?! ! Ruku na srdce. Nenájdete ich ani v reálnom, ani vo virtuálnom mediálnom priestore! Ak áno, ohľadom financií pre nás občanov, rád vás okamžite odmením sumou aspoň na kúpu lacného orientačného oximetra. Neseriózne vládou krátené 13-te dôchodky - do toho nepočítam.. Opäť nás tieto politiky realizované súčasnými mocnými radia v oblasti finančnej podpory širokých más obyvateľstva za posledný rok a v čase pandémie- prepočítané na stotisíc obyvateľov v rámci prieskumov OSN -  na chvost krajín s najnižšou podporou obyvateľstva. Neboli žiadne helicopter- (vrtuľníkové) -peniaze, ktoré odmietli unisono na čele so Sulíkom za SAS. Dokonca premiér Matovič sa vysmieval ľudom v elektronických médiách, asi pred 6-timi týždňami a doporučil im, aby si z vlastných pandémiou okyptených finančných príjmov svojich rodín - zakúpili vládou schválené ochranné prostriedky v podobe EÚ certifikovaných rúšok FFP2 a 3, pretože štát SR ich kúpu NEPODPORÍ !!!

Diametrálne odlišné politiky matky a zakladateľky klasickej parlamentnej demokracie . USA a jej satelitu s parlamentnou demokraciou- štátu EÚ už vyše štvrťstoročie - Slovenskej republiky !!! Hanebný rozdiel v prístupe k zabezpečeniu nutných existenčných prostriedkov i konkrétnych potrieb v podobe kvalitných respirátorov v čase KOVIDu-19 svojim občanom. Aj za cenu trvalého zadĺženia sa skrz ďalšie generácie našej populácie! Aj preto plne podporujeme s manželkou - aj piatu požiadavku SME-RODINA zo včerajška (10.3.2021!) tlmočenú vláde SR jej ministrom-križiakom - M. Krajniakom vláde I. Matoviča v súvislosti s možnou rekonštrukciou vlády SR. Ide o kúpu štátom a distribúciu lekárňami - piatich respirátorov FFP2 pre občanov SR. Dostupných a prakticky skoro nezničiteľných častým praním, ktoré zvyšuje ich funkčnosť a účinnosť. Rúška (respirátory) sú z materiálov schválených prísnymi normami EÚ, vrátane tesniacich gumičiek na uši! Aspoň čosi pre obyvateľstvo Slovenska zo základných prostriedkov primárnej prevencie a ochrany pred prenosom pandémie spôsobenej vírusmi KOVIDu-19.

A čo horší sú občania Slovenska ako zadĺženejší Američania? Oni a ony sa neboja prenášať riziká zadĺženia na svoje ďalšie generácie po roku 2050 !? Je to len klišé vládnucich politikov na to, aby na Slovensku ľuďom peniaze POŽIČANÉ od Svetovej banky nedali a nikdy nevyplácali. Ľavé, pravé, stredové či iné vlády. Okrem, SNS v predošlej vláde. Aj preto zažívame prevažne realitu chudoby a zbedačovania ľudí práce na Slovensku už 30 rokov.

No neporovnateľné so súčasnou politikou boja a eliminácie ochorenia KOVIDom-19 -prezidenta USA - Joa Bidena a jeho zástupkyne - lady Kamaly Harisovej a oboch komôr. Bez zbytočných cirkusov, teátrov a chabých pokusov o rekonštrukciu mocenských orgánov v USA. Pružne a efektívne. V prospech širokých vrstiev obyvateľstva a občanov USA. Myslím, že my na Slovensku - nikdy nedospejeme k reálnemu, nie deklaratívnemu - uplatňovaniu takých jednoduchých a efektívnych dynamických stereotypov a algoritmov riešení spoločenskej situácie ohrozenia. Nevieme P R O J E K T O V A Ť . Čo projektovať v mysliach? Svoju prítomnosť, poučiť sa z minulých chýb a nedostatkov a mať víziu a zacielenie spoločenského vývoja na Slovensku, teda najbližšiu a očakávanú budúcnosť . Aspoň na najbližšie desaťročie. Nemáme na to ani v svojej charakterovej výbave ! Bohužiaľ.

stav úmrtí obyvateľov vybraných krajín sveta podľa počtu mŕtvych za týždeň na 1000.000 obyvateľov krajiny
stav úmrtí obyvateľov vybraných krajín sveta podľa počtu mŕtvych za týždeň na 1000.000 obyvateľov krajiny (zdroj: Univerzita Johna Hopkinsa, február 2021)

Dôkazom toho sú nekonečne ťahanice medzi politikmi a tiež odborníkmi a "elitami" (neexistujúcimi v SR, akurát vo fantázii novinárov!) v rámci už skoro ročného koncipovania PLÁNU OBNOVY SLOVENSKA požadovaného orgánmi EÚ, aby sme mohli začať čerpať EÚ pridelené pre Slovensko financie - určené na zvládnutie škôd spôsobených pandémiou vírusmi KOVIDu-19 v SR. Smutná, občanov deprivujúca realita neschopností vládnuť si doma.

prosociálny poradca a občiansky aktivista - Ivan Olejár; Prešov; 11. marca 2021;

Skryť Zatvoriť reklamu