Valentínsky dar Senátu USA: Tolerancia vzbury a útoku na Kapitol občanmi USA

Písmo: A- | A+

To je Valentíske posolstvo lídra sveta - USA - ľudstvu. V podobe tolerancie násilia s piatimi mŕtvymi pri útoku na Kapitol - baštu a symbol demokracie občanov nášho sveta. TOLERANCIA a nepriama podpora masového násilia s obeťami.

Tak to politici sveta na čele s exprezidentom USA - medenášom Donaldom Trumpom dopracovali na prahu tretieho desaťročia nového milénia. Za doživotnú politickú elimináciu a angažovanosť Trumpa hlasovalo 57 senátorov z potrebných troch štvrtín zo sto. A za možnosť znovu uchádzania sa o post prezidenta USA - napriek vodcovskej úlohe Trumpa pri vzbure a podnecovaní útoku na symbol demokracie sveta i demokraciu ako takú - na baštu senátu USA - na Kapitol vo Washingtone - hlasovalo 43 senátorov Republikánskej strany v USA. Celosvetová Lobby D. Trumpa podržala v sedle násilia v politickej praxi . A prakticky mu vybojovala možnosť uchádzať sa o post prezidenta USA aj v najbližších prezidentských voľbách za republikánov a slobodomurárov sveta riadiacich našu planétu už tretie storočie ! Svet násilia a násilnej moci a diktátu sa nikdy dobrovoľne nevzdá a nepodelí prosociálne či demokraticky o vládu a moc pri spravovaní sveta.

Tolerancia násilia pri útoku na Kapitol a spoločenskej vzbury podnecovanej prezidentom D. Trumpom je veľmi nebezpečným precedensom vo svetovej politike. Do istej miery je aj službou V. Putinovi a Rusku pri okupácii ukrajinského Krymu ! V tej súvislosti vyznievajú sankcie voči Rusku za anexiu Krymu smiešne a grotesktne. Ba, ako násilná BRZDA rozvoja ekonomiky sveta i Európy v čase pandémie &Kovidu-19 ! Aj zo strany EÚ. Opakujem ! Už v súvilosti s konečným rozhodnutím senátu USA vo veci násilného konania exprezidenta USA - Trumpa. Priznajme si to sebakriticky. Tento akt tolerancie konania Trumpa stavia politikov sveta PRED NOVÚ objektívnu REALITU: U P L A T Ň O V A N I E N Á S I L I A ZO S T R A N Y EXEKUTÍVY MOCI KRAJINY - JE - aj odo dneška - symbolicky, od sviatku lásky sv. Valentína - T O L E R O V A N Ě !!! I v budúcnosti TOLEROVATEĽNÉ nemalou časťou spoločnosti v dotknutej krajine. Ak jej to odobria príslušné najvyššie orgány štátu aplikujúceho násilie voči vnútorným, či vonkajším činiteľom i krajinám. Nič menej, nič viac neschválil senát USA hlasovaním o konaní exprezidenta D. Trumpa. Vysoko negatívne - Megaposolstvo svetu !!! 

Veď, napr. - podobne aj ruská duma väčšinovo odhlasovala agresiu Ruska na Kryme za zákonný postup a násilný akt "neznámej armády ozbrojencov" (podľa prvej reakcie Moskvy a Lavrova!) a Krym sa stal súčasťou Ruska. Napriek protestom materskej Ukrajiny, EÚ i USA a zvyšku sveta.

Posledná verná služba esxprezidenta USA D. Trumpa- V.Putinovi, ktorá má aj nesmierny geopolitický mocenský charakter. Spochybňuje medzinárodné organizácie a spolky typu OSN a mierové a protivojnové aktivity jej Bezpečnostnej Rady i ľudstva. Svetová Lobby dosiahla svoje. Skrížila aj plány J. Bidenovi i Kamale Harrisovej pri presadzovaní demokracie vo svete i v USA. I úsilia o jednotu občanov USA. Polarizuje ich, ako polarizovaôla anexia Ukrajincov (vznik a vyhlásenie - Luhanskej a Doneckej ľudových republík s podporou Ruska na území Ukrajiny, okrem násilnej anexie samotnej - Ruskom !).

Aj toto, tieto akty násilia - práve legalizovalo hlasovanie v americkom senáte ! Do histórie môže vojsť aj ako "Valentíske posolstvo svetu !" Nebezpečné pre demokraciu na planéte a väčšie uplatňovanie prosociálnosti v politickom živote sveta i rozvoji pokojných medziľudských občianskych a iných-aj medzinárodných vzťahov i mierového a protivojnového úsilia a súžitia krajín planéty bez používania násilia jednej voči druhej i v rámci boja proti vnútorným nepriateľom ako napr. teraz koná armáda v Mjanmarsku... Čo my na to ?... Necháme dominovať násilie pred láskou (?), spoluobčania ?!

občiansky aktivista a prosociálny poradca aj pozorovateľ udalosti vo svete i doma - Ivan Olejár, Prešov, 14. február 2021

Skryť Zatvoriť reklamu