Verte Čaputová, že bez Najvyššieho to nepôjde !

Písmo: A- | A+

Práve som dopočúval občanmi očakávaný a povinný prejav súčasného prvého občana SR v značne polarizovanej a vybičovanej spoločenskej situácii a existenčných pomerov na Slovensku v čase pandémie. Plný svetského humanizmu a viery.

Viery výlučne v človeka samého a ľudstvo ako celok. Prejav plný hrdosti na ľudské spoločenstvo a vedu. Bez zainteresovanosti Stvoriteľa. Liberálny a ateistický. Akoby sa naša prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutí s pápežom Františkom v decembri 2020 potrebovala na Slovensku vymedziť dnešným prejavom ako dôsledná ateistka a liberálka. Podarilo sa jej to perfektne.

Prehlasujem poctivo, občianka Z. Čaputovavá, že mňa ako štandardného kresťana -katolíka ste svojím dnešným prejavom oslovili asi tak, ako kedysi súdruhovia prezidenti a nominanti KSČ a KSS (napr. Gustáv Husák!)... Váš prejav mi vyznel v normalizačnej línii G. Husáka. A volanie po jednote - ako výkriky na Staromestskom námestí vo februári 1948 - prvého robotníckeho prezidenta Kléma Gottwalda a príslušníkov zhomaždených Ľudových milícií. Konkrétne vo Vami a Matovičom opakovanej téze: " V jednote je sila !" Chýbalo už iba dodať: "Republiku si rozvracet nedáme ! Silami ZLA BURžOáZIE A ICH POSLUHOVAČÚ!" No, vy máte práve NR SR schválený - vylepšený model núdzového stavu na udžanie protestov občanov. Tak ste si mohli dovoliť i takýto prejav k občanom SR. Gottwaldovsko-husákovský.

Pritom stačilo tak málo a charakter prejavu by bol razom prijateľnejší. Skloniť pokorne hlavu a na záver predniesť strelnú modlitbičku a ňou poprosiť Boha o podporu a pomoc. Ako to v príhovore urobil napr. novozvolený prezident USA J. Biden a ďalší. No Vás asi motivovala Angela M. Tak to vyslovím za Vás ja: "Boh pomáhaj Slovensku aj v týchto najťažších časoch a chráň ho pred násilím v podobe AKÝCHKOĽVEK FYZICKÝCH občianskych stretov!"

občiansky aktivista a prosociálny poradca - Ivan Olejár, Prešov 1.január 2021

Skryť Zatvoriť reklamu