Ako televízie stále strácajú divákov

Včera pri náhodnom sledovaní jedného komerčného programu som si uvedomila, že asi s nami divákmi niečo nemôže byť v poriadku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

To, že väčšinu z celého vysielacieho času zaberie reklama, tak na to si už pomaly zvykám. Ale na to, aby ľudí priťahovali programy, ktoré môžeme nájsť v momentálnej ponuke televízii, je niečo naozaj zvláštne. Ako príklad chcem uviesť včerajšie vysielanie relácie, ktorá má prezentovať ľudské talenty. Väčšinu tejto relácie zapĺňajú rozhovory medzi moderátormi (netvrdím však, že sú zlými moderátormi) kým k prezentovaniu výnimočných talentov sa akokeby zabúdalo. Zaráža ma aj to, že neprezentujú tých najlepších, ale naopak tých najhorších. Vo včerajšej časti sme však mohli byť aj svedkom toho kam až môžu tvorcovia a aj účinkujúci relácie zájsť. Hlavným bodom programu sa stal mladý človek, ktorému zaživa prepichli chrbát a zavesili ho zaň do vzduchu. Asi tomu nerozumiem, ale neviem, čo sa dá v tomto prípade považovať za talent a ani čo je na tom vtipné alebo zábavné. V každom prípade to bolo šokujúce, ale z toho dôvodu, že väčšine z nás z toho prišlo nanajvýš zle. Neviem prečo nás musia televízie neustále kŕmiť reláciami, kde je všetko o sexe, násilí, krvi a stupidite národa. Všetky reality show, talentové súťaže a aj seriály, teda súčasná tvorba slovenských televízií sa poberá len týmto smerom. Nechápem, ktorej časti ľudskej populácie sa tieto braky môžu páčiť a dokonca ich aj sledovať pravidelne. Takéto zábery však určite nepatria do relácie s takýmto zameraním. Čím ďalej tým viac je dôvodov prečo vôbec televíziu nezapínať.

Ivica Hatalová

Ivica Hatalová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná študentka, ktorej snom je to v budúcnostidotiahnuť čo najďalej. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu