Bažant Pohoda 2006 (The Best Of Leto 2006 part one)

Tak ako každý rok, aj tentoraz sa 14. júla bude konať na hromadné sťahovanie do Trenčína na letisko, kde sa zídu tisícky hudobných milovníkov a fajnšmekrov na festivale Bažant Pohoda 2006.Tretí júlový víkend bude na trenčianskom letisku riadne husto. Po minuloročných zážitkoch, ktoré sme si užili na šialencoch Prodigy, vlažných Garbage alebo odviazanom vyhulencovi Roots Manuva sa tohto roku opäť môžeme tešiť na hviezdy svetového formátu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Námatkovo môžeme vyberať napríklad najväčšiu hviezdu festivalu, kapelu Pixies, a ďalej downtempových Zero 7, bývalú speváčku skupiny Morcheeba Skye Edwards, nemecké reggae Gentleman, českú legendu Hanu Hegerovú, experimentátorov ColdCut, úchylákov Stereo MC´s, írsky pesničkársky talent Nina Hynes, čerstvý objav slovenskej hudby Lavagance alebo osvedčené mená ako Para, Polemic, Hex, Le Payaco alebo Vidiek .

Takže niekoľko si ich môžeme v skratke predstaviť...

Kapelu Pixies myslím netreba nijako zvláštne predstavovať.
Mimo svojej legendárnej kapely je veľký :) spevák Frank Black známy aj svojimi sólovkami (napr. aktuálny Honeycomb) a basgitaristka Kim Deal je známa aj z kapiel The Amps a The Breeders (tu pôsobí ako frontman – alebo skôr frontwoman).
Kratučkú prezentáciu môžete nájsť aj v tomto podcaste Rádia_FM .

Ako ďalší pán na holenie prichádza na rad bývalá speváčka skupiny Morcheeba Skye Edwards . Skye sa odpojila od svojej pôvodnej skupiny (ktorá od jej odchodu už vystriedala dve speváčky) a vrhla sa na sólovú platňu.
Začiatkom tohto roka vyšla platňa Mind How You Go, hudobne pripomínajúca produkciu Zero 7 a z ktorej môžete poznať napr. singel Love Show.
Viac info nájdete na www.skye.co.uk

Zero 7 patria spolu s francúzskymi Air medzi najznámejšie downtempové projekty na svete.
Majú za sebou dva štúdiové albumy Simple Things a When It Falls a tretí vychádza v týchto dňoch (22. mája) a volá sa The Garden. Za svoju kariéru vyplodili aj niekoľko hitov, ako napr. Home alebo Give It Away.
Viac info na www.zero7.co.uk

Vyššie spomenutí umelci sú len bonbónikmi na dvojposchodovej torte s nápisom Bažant Pohoda 2006 .
Kompletný line up ešte nie je úplne hotový, ale na základe mien, ktoré už má agentúra potvrdené, môžeme s istotou povedať, že tento rok bude na Pohode riadny záhul :).

Viac info o festivale Bažant Pohoda 2006 nájdete na stránkach
www.pohodafestival.sknapísané pre server BIRDZ.sk

Juraj Iždinský

Juraj Iždinský

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študujúci hotelový manažér /pre silvinku:)/, dídžej, šéf internetového portálu a venujem sa aj reklame. A občas píšem, či už veci hudobného alebo nehudobného charakteru... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu