top10 na depresívne jesenné večery

Už je to tu. Už aj ja som dospel to tej časti roku, kedy na mňa vrhajú depresívne tiene opadané a vyschnuté stromy, zamračené počasie, príšerná zima, občasný sneh a tma už o štvrtej poobede. A vtedy ma tak ako vačšinu obyvateľstva chytí jesenná depresia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Vtedy sa namiesto práce, poprípade flákaní sa po baroch či iných spoločenských akciách venujem skor zamýšľaniu a riešeniu aktuálnych problémov osobného charakteru, alebo ako oddialiť neoddialiteľné písanie mojej práce k záverečným skúškam, ktoré sa stále neúprosne blížia.

A popri premýšľaní počúvam hudbu. Nie hocijakú, ale smutnú, ponurú, hĺbavú alebo skrátka a jednoducho povedané depresívnu. V takýchto chvíľach ma zvykne opúšťať moj dobrý (hudobný) vkus, takže určite nečakajte žiadne šialenstvá z kategórií jazzových experimentov alebo elektronických koncertov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V týchto momentoch padám niekam k bežnému „smrteľníckemu" popu, alebo až niekam ku kategórii „balady Nicka Cave-a" (nič proti Cave-ovi, mám ho rád, ale vo vhodných situáciách a polohách).
Takže tu vám predkladám moj depresívny top10, určený hlavne pre tých, ktorí si myslia že v depresiách rozmýšľajú a smutia príliš neoriginálne :). Návrhy na zmeny, doplnky, poprípade odsudzujúce vyjadrenia na moju osobu očakávam v diskusii.
enjoy!

depresia č. 10:
Nick Cave and The Bad Seeds - Wonderful Life

depresia č. 9:
Tom Jones and Portishead - Motherless Child

depresia č. 8:
Wolfman feat. Pete Doherty - For Lovers

SkryťVypnúť reklamu

depresia č. 7:
Bat For Lashes - Prescilla

depresia č. 6:
Scissor Sisters - Mary

depresia č. 5:
Noise Cut - Po Zotmení

depresia č. 4:
Michael Andrews ft. Gary Jules - Mad World

depresia č. 3:
Garbage - You Look So Fine

depresia č. 2:
The Cure - Lullaby

DEPRESIA Č. 1:
Thom Yorke - Eraser

Juraj Iždinský

Juraj Iždinský

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študujúci hotelový manažér /pre silvinku:)/, dídžej, šéf internetového portálu a venujem sa aj reklame. A občas píšem, či už veci hudobného alebo nehudobného charakteru... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu