Manowar

Skutočný králi metalu či nie?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)
Obrázok blogu

Som fanúšikom Heavy Metalu už dlhé roky a každý kto sa v tom aspoň trošku vyzná určite už počul o kapele z Ameriky,jednej z najhlučnejších na svete,legende Manowar.Kapela vznikla v osemdesiatych rokoch minulého storočia,založil ju Joey DeMaio (basa),Donnie Hamzik (bicie),Eric Adams (spev) a Ross the Boss (gytara).
Kapela však už za ten dlhý čas prešla veľmi veľmi dlhú púť a v súčasnosti vystupuje miesto 
Donnieho Karl Logan 
a miesto Donnieho Scott Clomubus,ktorý má bubny z nerezovej ocele,pretože má vraj taký silný úder,že normálne by rozmlátil.

Stále sa však ponúka otázka-sú skutočnými kráľmi Heavy Metalu?Veď sú tu aj iné kapely ako Gamma Ray,Iron Maiden,Helloween či Judas Priest. Prečo práve Manowar?

Možno preto že nikdy nezmenili svoj repertoár,stále spievajú o bojovaní,metale,sile a odvahe ísť ďalej,
pretože každý jedeň deň je boj a človek musí byť na tento boj pripravený a keď vyjde na ulicu,tam je duch Manowar,či už ste žena,alebo muž,pretože buď bojujete aby ste vyhrali alebo dáte ruky nad hlavu a priznáte že život s vami vybabral ako povedal Joey.
Manowar stále ponúka veľkolepú show,na koncerte ich môžete vidieť v odetých v koži a v čiernom. Hrajú nahlas a vedia si podmaniť dav,svojimi slovami,gestami,piesňami,textoch o tom,že vzdávať sa je vlastne nemožné.

Prečo by však nemali byť králi?Neuznávajú ostatné kapely,hovoria že iba oni su skutočná metalová kapela,
hoci v jednom interview pre švédsku televíziu sa Joye vyjadril,že Hammerfall je tiež skvelá heavymetalová kapela.Na festivale Masters of rcok,kde vystupovali ako jedna z viacerých hviezd,hrali 3 hodiny,čo sa nie všetkým pozdávalo,hneď pri vstupe na pódium povedal myslím že Eric:S***** dohrali,prichádza metal,
alebo ďalší výrok na začiatku-A teraz prichádza metal!

Jedno sa však chlapcom z Manowar nesmie zobrať-starajú sa o svojich fanúšikov,keď si objednáte cd-cko ochotne vám pribalia aj iné veci,samozrejme aj podpisy s venovaním. Organizujú stretávanie sa s fanúšikmi,nikdy neodmietnu žiadosť o autogram či fotografiu,o ktorú si fanúšik zažiada.

Takže neviem ako vy,ale ja Manowar uznávam ako jednu z najväčších legiend svetovej hudby a metalu vôbec,ale kto nikdy nič od nich nepočul,nech nekritizuje.


Bratu,volam z dedinky kralov,
bez akéhokoľvek umierenia
temny marec klame napred,
spolu budeme jazdit,
ako blesky z nebies,
mozno tvoj mec ostane mokry ako mlade dievca v jej pociatku,
drz svoje kladivo vysoko!

Maowar-Hail and Kill

Tomáš Jáger

Tomáš Jáger

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Stratený kdekoľvek,stále veriaci v nádej Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu