Aj nemí otroci vedia plakať

Tam kde Boh neraňajkuje, tam, kde ľudská krutosť má voľnú ruku, beztrestné náslie na životoch nevinných.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)
Obrázok blogu

Poznáte skupinu Ska-P? Ak áno, poznáte aj pieseň Insensibilidad (bez súcitu) alebo Animales del Laboratio (zvieratá v laboratóriu)?
Áno, reč je presne o tom, načo teraz myslíte. Prečo človek, tvor najmocnejší, musí úbohé zvieratá tak trýzniť? Tvory, ktoré majú srdce a city?

Nikdy to nepochopím. Videl som množstvo videí a množstvo obrázkov a stále mi to nieje jasné. Plač, kňučanie malích psíkov, skučanie medvedíkov čistotných ako ich nejaký bastard hádže o zem a robí z nich kožuchy, a takto by som mohol pokračovať ešte pekne dlho.
Kožuchy, pravé, na ktorých je ešte stále krv, tích, ktorí museli za tento kus drahého oblečenia zaplatiť bolesťou a vlastným životom.
Načo ti je ten kožuch, keď už doma štyri máš, farbíš krvou vodu a dobrý pocit máš..úryvok z piesne Kožuch od skupiny Konflikt.
Načo sú vám pravé kožuchy zo škrečkov, medvedíkov čistotných, medveďov a pod.? Načo? Všetci tí, ktorí to nosia sú hanbou ľudského plemena a dôkazom nevšímavosti.

Už nestačia len biele myši, už potrebujú opice a psov. Všetky tito zvieratá vedia cítiť lásku, ale rovnako vedia aj cítiť krutosť ľudskej ruky, ale sami tomu zabrániť nemôžu, hoci by chceli, aj ja by som chcel, ale sám to nedokážem. Nemôžem predsa prísť s pištoľou do laboratória a postrieľať tam všetkých tých, ktorým hanba a strata česti vôbec neprekáža. Niekto by to mal zastaviť. Zvieratá tu boli skôr než my,a tak by sme si ich mali tiež vážiť a nie zabíjať ich. Čo sme to za tvory, čo to robíme...Utvorte si názor, máte na neho právo, ako každý iný človek žijúci na tejto Zemi, ale neodvracajte hlavu od nich, oni tiež potrebujú pomoc, nie utrpenie. Predstavte si situáciu, len na malú chvíľu. Sedíte v klietke, ktorá sa rovna väzeniu, máte tam nedostatok miesta, nedostatok stravy a vody. Za chvíľu príde chlapík, alebo žena, oblečený v koži človeka a v bielom plášti. Surovo vás vyberie z klietky a začne procedúra, ktorá sa vám rozhodne nebude páčiť. A presne toto začína každý jeden deň.Kľudne môžem uviesť ako ďalší príklad Španielsko a býčie zápasy, hanba španielskeho národa-toreadori! Ach aká hanba, človek raz opäť ukazuje svoju nadradenosť a svoju priam trápnu hrdosť a pýchu, keď si dokazuje svoju silu na bezbranných, tích, ktorí sa nevedia a nemôžu brániť. Ľudstvo a vláda, hanbite sa. Všetci tí, ktorí nemajú cit a tiež musia demonštrovať svoju silu na mučení a zabíjaní nevinných zvierat, zomriete bolesťou. Kam to kráčas človek...
Dobrou noc, vítejte v pekle, zvířata
strávite ji v laboratoři, máte ten dojem
ve jménu vědy a výzkumu
zkouška Draize LD50 nebo vivisekce
ve jménu pokroku, civilizace,
utrpení a agónie, smrt, násilí...

(SkaP-Animales del laboratorio)

Tomáš Jáger

Tomáš Jáger

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Stratený kdekoľvek,stále veriaci v nádej Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu