Slovenský folklór

Prekvapuje ma, aký názor má mnoho Slovákov, najmä mladých, o našej kultúre.Vačšina z nich ani poriadne nevie, čo to folklór je. Vlastne sa im ani nemám prečo čudovať, nakoľko ich informovanosť je nulová. Dnešné médiá, ako  ste si už istotne dobre všimli, sa radšej zaoberajú vyhodnotením hádky o perinu v reality show, než informovaním ľudí o divadelných predstaveniach, či športových akciách

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Je obrovská škoda, že nový televízny seriál ma oveľa väčšiu reklamu ,ako náš najväčší folklórny festival Východná. Jedinou televíznou propagáciou ľudového tanca sú akurát tak zastaralé filmy pre pamätníkov, ktoré už nemôžu novú generáciu osloviť. A preto, keď mám rád tanec, dám sa radšej na americký hip-hop, lebo ľudovky, to sú krútiace sa babky v krúžku a dedkovia spievajúci o kosení. Žiaľ, taká je reklama slovenského folklóru. Je poľutovaniahodné, že záujem o našu kultúru vo svete je oveľa vyšší, než u nás doma. Ak sa nejaký mladý človek vyjadrí, že tanečnica z Lúčnice stojí za povšimnutie, moje nadšenie spôsobené touto informáciou sa automaticky rozplynie po zistení, že tento názor zdieľa len vďaka Jožovi Rážovi a jeho chytľavej pesničke.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niekde vnútri v nás je vryté, že to, čo je slovenské je úbohé, lacné a nehodné povšimnutia. Neviem kde a kedy sa táto myšlienka zrodila, no poukazuje na to, ako sú ľudia ľahko ovplyvniteľní .Možno to vyznie ako cliché veta, ale my  naozaj máme byť načo hrdí.

Týmto článkom nechcem nikoho presviedčať, ani odsudzovať. Píšem ho len na zamyslenie. Je absurdné, ako krajina, ktorá sa chce zviditeľniť, posúva do úzadia to, čo ju robí výnimočnou a pútavou.

Martina Jagnešáková

Martina Jagnešáková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

O mne,to je nadlho...ale mám rada kakao:) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu