Ako si v dospelosti nájsť a budovať vzťah ku knihám?

Ak by sa ma ešte pred 10 mesiacmi niekto opýtal, či čítam knihy, moja odpoveď by bola "Nie, nečítam." Zároveň som si však už dávno uvedomoval dôležitosť čítania, ktoré pomáha budovať lepšiu predstavivosť, konfrontuje nás s názormi iných, môže nás "nakopnúť" do života, zlepšiť jazykovú vybavenosť a pod. Obdivoval som a stále aj obdivujem ľudí, ktorí vedeli prečítať niekoľko kníh mesačne. Napriek tomu všetkému som si však nenašiel čas na čítanie. Radšej som si pozrel film alebo robil nejakú fyzickú aktivitu...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Všetci dobre vieme, že život je otázka priorít. Jedného pekného dňa som sa aj ja rozhodol, že si stanovím novú prioritu, a to pravidelne čítať knihy. Za posledné mesiace som aj napriek pracovnému vyťaženiu a iným aktivitám prečítal 10 kníh, a stále mi to prináša väčšie a väčšie potešenie. Rozhodol som sa preto zverejniť moju cestu k čítaniu a nazval som ju "Ako si v dospelosti nájsť a budovať vzťah ku knihám".

  1. Vybral som si oblasť, ktorá ma zaujímala a o ktorej som sa chcel dozvedieť viac (rozvoj osobnosti, leadership a manažment).

  2. Urobil som si krátky prieskum a opýtal som sa mojich priateľov aká je najlepšia kniha akú kedy čítali plus som si zohnal zoznam 50 najlepších kníh v mojej oblasti záujmu.

  3. Pokračoval som vlastným zoznamom kníh, ktoré odrážali moje záujmy, záľuby alebo by mohli zodpovedať moje životné otázky.

  4. Investoval som! Kúpil som si zhruba 12 kníh z môjho zoznamu. Dostal som sa tak do pozície, kedy som musel čítať už len z toho dôvodu, že som za ne zaplatili nemalé peniaze.

  5. Začal som s tenkou a výbornou knihou, ktorú som prečítal za 25 minút - Muž, ktorý sadil stromy od Jeana Gionoa.

  6. Rozprával som sa s okruhom mojich známych o knihách, ktoré som prečítal. Hovoril som im o tom, čo nové som sa naučil a na aké myšlienky som prišiel.

  7. Požičal som prečítané knihy mojim priateľom, nenechal som si ich „posolstvo" len pre seba.

Nakoniec, knihy sú zdrojom múdrosti. Prajem vám teda príjemné budovanie vzťahov s nimi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

P.S. Body 4 - 7 praktizujem neustále.

Lukáš Jakubička

Lukáš Jakubička

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ambiciózny mladý muž. Vyštudoval som Žilinskú univerzitu v Žiline. Už počas školy som začal pracovať v neziskovom sektore, kde som zotrval šesť rokov. Následne som rozbiehal projekt návratu talentovaných Slovákov naspäť na Slovensko. Jeden rok som pracoval a žil v Káhire a Arabskú jar som zažil na vlastnej koži. Momentálne som naspäť na Slovensku. Žijem v Bratislave a robím to, čo ma baví. Zaujímam sa o rozvoj ľudského potenciálu, spoločnosti a o nové technológie. Spolieham sa na zdravý sedliacky rozum a verím v silu jednotlivca. Rád športujem, cestujem a čítam literatúru na rozvoj osobnosti. Zoznam autorových rubrík:  CestovanieMyslienky

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu