Na Kramáre chodia nové trolejbusy – spievajme a radujme sa. Či?

Písmo: A- | A+

Kedže patrím k tým, čo sú z neznámeho dôvodu stále verní MHD, potešil som sa informácií, že Bratislava postupne nakupuje nové trolejbusy. Supermoderné, úžasné, na dvakrát vysúťažené, neviem ešte aké. Proste najlepšie na svete. Ešte viac som sa potešil, že budú nasadené aj na linke 206, ktorou cestujem do roboty.

Trošku som zneistel, keď som v Novemestských novinách videl spoločnú fotografiu pánov primátora Ftáčnika a poslancov Bratislavy a zároveň BA – Nové Mesto Korčeka a Gašpierika. Páni vysmiato pózovali pri novom trolejbuse, boli rozkošní. Ako sa hovorí, vrana k vrane sadá, asi každý v Bratislave a najmä v Novom Meste stratil ilúzie o týchto troch pánoch. Zneistel som, lebo od nich nečakám nikdy nič dobré. Vlastne od týchto pseudo komunálnych politikov nečakám už nič, napriek tomu sa stavím, že do schránky na jeseň dostanem tisíc letáčikov s ich prázdnymi predvolebnými sľubmi a minimálne 3 vydania anonymných komunálnych novín ospevujúcich dané osoby.

Traja králi...
Traja králi... 

Nevadí, trolejbusy sú vysúťažené, musia byť úžasné. Už pri prvom nastúpení do trolejbusu som si všimol, že dva zo štyroch nových označovačov lístkov boli nefunkčné. Na každej nasledujúcej zastávke nastupovali ľudia, a zúfalo sa snažili označiť si lístok. Nasledujúci deň už nefungovali 3 zo 4 označovačov. Nikde žiadne upozornenie, bezradný šofér pozeral v spätnom zrkadle, ako sa ľudia tlačia pri dverách a snažia sa rozchodiť mašinu, ako sa potom tí v zadu predierajú dopredu a tí v predu predierajú dozadu, aby si mohli cvaknúť svoj lístok. Nedalo sa, lístky sa trhali, ostávali v zariadení a strojčeky neoznačovali. Od DPB som dostal po týždni odpoveď, že na niektorých strojčekoch už prevádzkari zistili tento stav a skúšajú úpravu zariadenia. Taktiež ma informovali, že revízori sú informovaní a jedná sa o krátkodobú záležitosť. Celkom by ma zaujímalo, o koľko eur prišiel dopravný podnik (ja som ušetril minimálne 4 lístky) a ako to, že problém nebol zistený pri skúšobných jazdách.

Ďalšou fascinujúcou vecou je priestor na detský kočiar alebo bicykel. V nových trolejbusoch sa jedná o extrémne malý priestor, kam mamička ledva narve kočiar a bude musieť stáť vo dverách. O prevezení bicykla už ani nehovorím, do trolejbusu sa nezmestí ani BMX a nie normálny bicykel. Pričom nové trolejbusy chodia na kopec na Kramáre, kde nie každý vládze vyšlapať, a nie každý chce riskovať život predieraním sa pomedzi autá na Pražskej ulici alebo po super úzkom Jaskovom rade, keď sa chce dostať do lesoparku na Kolibu. Ďalší dôkaz ako to magistrát myslí vážne s rozvojom cyklodopravy v meste. Proste ďalší totálny fail.

Najvtipnejšia a zároveň najsmutnejšia je toľko ospevovaná klimatizácia. Opäť raz pán Belfi a Ftáčnik ostali prekvapení z počasia. V lete prekvapujúco svieti slnko a je teplo a supernové trojebusy to nezvládajú, v zime opäť možno napadne sneh a všetci budú prekvapení, že napadol sneh. Odporúčam pozrieť si nasledovné video, ktoré vás istotne rozosmeje. Ale bude to radosť iná, bude to smútok.

Čo dodať na záver, asi len že všetci poslanci a pán primátor, ktorí sa cerili na fotkách a robili si predvolebnú kampaň, by mali povinne cestovať do roboty MHD. A nie len vyvážať si zadok v autách a rozprávať o niečom, čomu nerozumejú. Každopádne, aby som nebol len nagatívny, je fajn že sa začal seriózne obnovovať vozový park MHD. Však aj bolo na čase.

Skryť Zatvoriť reklamu