Otvorený list pre LIDL

Hádam to nie je proti pravidlám, dnes som napísal mail Lidlu. Týka sa používania plastových obalov na potraviny. Urobil som malý experiment, koľko plastového odpadu vyprodukujem a napísal podnet.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Milý Lidl,

uz dlhšie ma trápi, koľko plastového odpadu vyprodukujem a tak som si dal námahu a zmeral to. Takéto množstvo som vyprodukoval od Veľkonočnej nedele, čiže ze za obdobie niečo cez dva týždne. Odhliadnuc od toho, že mi pes roztrhal papuče, 99% plastoveho odpadu je z potravín. Milý Lidl, to naozaj neexistuje iné riešenie ako baliť potraviny do plastového obalu, ktorý aj napriek tomu, že je z časti recyklovateľny, stále tvorí nezanedbateľnú časť celkového odpadu? Keď Henry Ford pred vyše 70timi rokmi vyrobil plastovú karosériu vyrobenú z konope, nedalo by sa niečo podobné zaviesť aj do obchodu? Verím, že áno...Viem, že dbáte o to, ako vás vníma verejnosť, a tá je naklonená veciam, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Máte v rukách všetky nástroje na to potrebné, viete ovplyvniť dodávateľov aj výrobcov, tak prečo nezačať trend ako prvý? 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Verím, že to nebude dlho trvať a budeme môcť nakupovať veci bez toho, aby sa po ich použití stali pre nás záťažou.

Prajem všetko dobré 

S pozdravom

Jakub Pavlík

Jakub Pavlik

Jakub Pavlik

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Život nám prináša rôzne situácie, potrebné na to, aby sme sa v našom chápaní sveta posunuli zas o kúsok ďalej. Snažím sa byť v tejto Škole vzorným žiakom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu