Prečo ?

Je to otázka , ktorá zamestnáva myšlienky mnohých z  nás keď  v živote narazíme na  tvrdú podstatu existencie bytia  a odvolávame sa  na všetko čo je nám sväté .  Môj kamarát si myslí, že vie odkiaľ smeruje, kam a prečo vôbec.Ja to neviem. Som existenčne plytká konzumáčka tejto doby .Mám rada pekné veci , dobrú  hudbu a ešte krajších ľudí. Mám rada jednoduchosť v jej najčistejšej forme .A preto hladám, strácam a zostávam dlžná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 

Myslím si , že by sme všetci mali zostať aspoń trochu deťmi . Deti majú užastný zmysel pre vystihnutie podstaty . Moja dcéra , keď mala asi tri roky absolvovala s nami svadbu. To veľkú udalosť nášho spoločného kamaráta , ktorého vzácna nastávajúca svadbu zorganizovala tak, že nám hneď z príchodu vyrazila dych. Obrad sa odohrával na dolnej zemi , kde býva zvykom povodiť ženícha , nešťastníka po celej dedine a tým demonštrovať ako si nevesta dobre vybrala. Naša partia vyjadrila hlboký nesúhlas a presunuli sme naše telíčka ku kostolu kde mali ostatný spicha. Všetci sme komentovali toho neštastníka keď prechádzal okolo nás a mávali sme mu svadobnými kyticami na znak spoluúčasti a samozrejme sme si neodpustili tančeky k jeho predkapele , ktorá išla v prednej línií celého sprievodu a hrala asi s pripitými hudobníkmi veľmi smutné, možno až pohrebné melódie. Takže nemusím nikomu vysvetlovať danú zábavu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moja dcéra na nás pozrela a povedala , „už sa nesmejte všetko je tak ako má byť „. A aby to zaklincovala použila frázu z rozprávkového príbehu „život je krásny a mrkvička je sladká."

A preto nehladajme podstatu bytia , lebo ju nenájdeme a možno nás pošlú znovu do sprievodu.

Jana Arpášová

Jana Arpášová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som božie dieťa , ktoré vstúpilo bosou nohou na tento svet aby pomohlo na ňom vytvoriť raj. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu