Môj život bol darom Vám , ktorý ma počúvate.................

Jeho dielo  je vyjadrením tých najhlbších emócií, ktoré schopnosť vtesnať do malých čiernych bodiek –nôt je zbožným prianím každého skladateľa.  Jeho tvorba je ucelenou výpoveďou  umelca či lepšie povedané geniálneho skladateľa svojej doby.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Môj život bol darom Vám , ktorý ma počúvate.................

Stín katedrál
Půl nebe bůh ví s čím
Svůj ideál
Sen, co si dávám zdát
Z úsměvů šál
Dům nebo básní rým
Co Ti dál mám
Řekni dárkem dát


Jeho dielo je vyjadrením tých najhlbších emócií, ktoré schopnosť vtesnať do malých čiernych bodiek -nôt je zbožným prianím každého skladateľa. Jeho tvorba je ucelenou výpoveďou umelca či lepšie povedané geniálneho skladateľa svojej doby.

O hudobnej výpovedi tohto umelca bolo mnoho povedané a ak nie tak priamočiarosť s akou pracoval s hudobným motívom, pestrosť jednotlivých melódií stiera možnosť vnímať akýsi rukopis, ktorý býva u priemerných skladateľov taký zrejmí. Schopnosť hudobnej invencie ale aj hravosť s akou dokázal vypovedať a zároveň predať svoj vlastný skladateľský potenciál nám navždy umožňuje vniesť do nášho života nad rozmernosť emočného vnímania.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napríklad hudba k filmu- „ Humberto, Tri oriešky pre popolušku alebo k seriálu Big Man či muzikáli Dracula, Monte Christo, Golem , alebo piesne šité na mieru Karla Gotta, Leone Machálkovej, Petrovi Mukovy a mnohým, mnohým ďalším, ktorým interpretáciou jeho piesní bolo aspoň na malinkú chvíľu dovolené vystúpiť z popola priemernosti a dotknúť sa prachu hviezd".

Bol to muž- „frajer" ,ktorý nemusel zvádzať boj s priemernosťou bytia .On vedel a rozdal zo svojich útrob to najlepšie čo bolo v ňom .A o tom nám zanechal hudobný odkaz.

Vyhasol život génia. Krajina ktorej jeho existencia umožnila zdieľať jeho dielo a priživovať sa na jeho nadpriemernosti nedokáže udržať embargo nad jeho súkromným životom.

SkryťVypnúť reklamu

Takzvaný priatelia vynášajú na svetlo sveta jeho pocity ,vnútorné boje, tŕne v duši.

Ak by chcel génius upovedomiť verejnosť o svojich pocitoch bol by tak sám urobil.

Vyhasol život génia............................

Nechajme éterom niesť jeho hudbu.

Toto asi mala byť mediálna bodka za jeho životom. Myslím, že si to od svojho národa a priateľov zaslúži.

st.blog.cz/z/zh666.blog.cz/obrazky/679840.jpg

Jana Arpášová

Jana Arpášová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som božie dieťa , ktoré vstúpilo bosou nohou na tento svet aby pomohlo na ňom vytvoriť raj. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu