Zhoda mien čisto náhodná

Dnes som čítala článok  v denníku sme .“Sestrička z Bratislavskej nemocnice  a jej starostlivosť o malých pacientov.“ Vzhľadom k tomu, že sa jedná o moju menovkyňu ma článok upútal, ale jeho obsah ma skutočne frustroval.. Viem, že meno Janka je v našich zemepisných šírkach frekventované a len Arpášovcov je v telefónnom zozname v Nitrianskom okrese okolo stovky. Ani toto relatívne racionálne, vlastné zdôvodnenie mi úľavu ,že si ma môže niekto z Vás čo čítate moje „somariny“ na blogoch  spojiť s danou dámou neprinieslo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Nebudem písať o slovenskom zdravotníctve a ani v akom stave sa nachádza. Myslím si, že každý si svoj obraz vytvára sám na základe vlastných subjektívnych pocitov. Nie je to o zdravotníctve, je to o ľuďoch, ktorý v ňom pracujú.

 Priebeh rekonvalescencii v danej inštitúcií a prístup jej aktérov v inkriminovanej dobe nie je v súlade s mojím presvedčením a pokiaľ sa skutočne zakladá na realite je to strašné.

 Za povšimnutie stojí aj fakt, že medializácia celého prípadu a zverejnenie identity dieťaťa prebehlo bez vedomia rodičov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ja mám dieťa a takýto zásah do jeho a nášho súkromia by ma bez môjho súhlasu nahneval. P. Zuzana by bola určite smutná, keby sa dozvedela ,že rozpoloženie a bolesť, ktorú jej vlastné dieťa prežívalo je podobne zverejnená na internete. Nestačilo zverejniť personál a zároveň podložiť svoje tvrdenia dôkazmi pričom, by dieťaťu a jeho rodine bola ponechaná anonymita?

 Slovenský novinári nás ohromujú šokujúcimi zverejneniami z oblasti zdravotníctva, školstva. Jednorazové príspevky bez overenia faktov majú pomyselný rozsah gradácie vo vyvolaní emócií. Každodenne sa stretávame čoraz častejšie so snahou priniesť akúkoľvek obludnosť, ktorá bude dostatočným ťahúňom pre zvýšenie predaja daného denníka a zlepšenie sledovanosti spravodajských relácií. „Poctivá novinárčina" so snahou overenia zdroja získaných faktov je vykoreňovaná situačnými príspevkami od takzvaných senzácie chtivých autorov. 

Jana Arpášová

Jana Arpášová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som božie dieťa , ktoré vstúpilo bosou nohou na tento svet aby pomohlo na ňom vytvoriť raj. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu