Neposedné žabky

Je krásny septembrový čas a ja premýšľam nad možnosťami,  čo by dcérka mala, chcela a mohla robiť. Dohodli sme sa, že bude pokračovať v angličtine druhým rokom, ale ako doma oznámila, mi tým vlastne  robí láskavosť. Milovaná učiteľka sa rozhodla vymeniť krásne„finančne docenené povolanie“ za prosperujúcu firmu. Neviem ako to mohla, “fuj“! Nová pani učiteľka sa ocitla v úlohe outsidera , ktorý sa márne snaží dosiahnuť hviezdny originál.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dcérka zavelila, že si bude pestovať ducha aj telo. Septembrové nástenky v škôlke sa prehýbali pod pestrými plagátmi a deti si išli oči vyočiť, čo všetko by sa mohli naučiť.

Najkrajší plagát zelenej farby s výstižným názvom žabky nás nechával tušiť, že základy tanečných kreácií pre naše dievčatko bude to pravé. Deň zápisu bol tu a mi sme „odskackali" na miesto určenia.

Pedagogička ma hneď v úvode priviedla do rozpakov pretože nám vysvetlila, že sme v NOVEJ budove, s NOVÝMI toaletami a ešte NOVŠOU telocvičňou. A preto si neželá, aby sme tam behali v topánkach. Keď som chcela niečo nesmelo namietnuť, vychrlila, že školné na jeden rok je tisíc korún slovenských . Tie pod hlavičkou mimoškolskej organizácie bolo nutné vyplatiť dopredu a bez možnosti ich vrátenia .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Úvodná hodina sa niesla v duchu: ak nepríde aspoň sedem detí, nemá zmysel kurz začínať. Našťastie mám kamarátku, ktorá oslovila zvyšné maminy v nádeji, aby sa našim dcéram dostalo toho tanečného vzdelania a nebehali po tomto svete celkom „netanečné".

Prvý tréning uviedol do rozpakov našu trénerku. Dievčatá neznalé zásad správania sa na krúžku po vzore odvážnej kolegyne navštívili NOVÉ toalety a to aj napriek tomu, že boli mimo telocvične. Pani učiteľku tým rozhorčili, pretože narušili kontinuitu výučby. Slečny v rozpätí 3-5 rokov na to reagovali druhým kolom návštevy toaliet. Vraj musia. To už pani kričala, že majú robiť víly, čo babuľky oslávili nachystanými minerálkami .

SkryťVypnúť reklamu

Deti neustále pobehovali a pani priamo úmerne tomu zvyšovala hlas.

Po ukončení trápenia sa vyrútila pani učiteľka za zlými rodičmi s ešte horšími deťmi. Oznámila nám, že učí stredoškolákov a dokonca aj vysokoškolákov, ale takéto niečo nezažila. Pôvodnú hodinu týždenne sa preto rozhodla skrátiť na polhodinu s možnosťou úpravy času do normálu..... keď sa polepšíme.

Ja si nemyslím, že vysokoškoláci po zaplatení poplatku strávia väčšinu kurzu na toalete. Myslím si, že učiteľstvo je poslanie. Bez lásky k deťom, prirodzenej autority a schopnosti pútavo sprostredkovať svoje poznatky trápime seba aj okolie.

SkryťVypnúť reklamu

A čo nato deti? Tým sa to páčilo.

 Zdroj obrázku: http://www.citizenrob.com/frog.GIF

Jana Arpášová

Jana Arpášová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som božie dieťa , ktoré vstúpilo bosou nohou na tento svet aby pomohlo na ňom vytvoriť raj. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu