Láska a jej vôňa

Moja dcérka sa rozhodla, že mi ukáže. Ako ? Nuž celý slovník invektív, ktoré si napriek môjmu zásadnému nepochopeniu osvojila predviedla u našich svokrovcov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

 

Moja vzácna svokra zdvihla obočie a svojim blahosklonným úsmevom ma ubezpečila, že je to v poriadku. Horúčkovite som rozmýšľala ako malú zastaviť, aby sa ďalej nepredvádzala. S prižmúrenými očami som precedila cez zuby nech OKAMŽITE prestane. Myslím, že ju to potešilo a tak pokračovala kým som jej pozornosť neodviedla iným smerom.

Deti sa bežne snažia o pútanie pozornosti. Robia to aj napriek tomu, že do nich vlievame všetko to najlepšie čo v nás je. Snažíme sa byť empatický voči im pocitom a túžbam. A oni nás za to obdaria svojim krásnym úsmevom alebo opantajú nekalými praktikami ktorými z nás v obchode zderú kožu .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po ukončení rodinného stretnutia som sa rozhodla uviesť daný stav vecí do normálu.Babuľku som vyspovedala kto v škôlke používa dané „škaredé slovíčka". Ty nevieš?Predsa Paťko. Tak tvoj budúci manžel, ten dobrý chlapček!

 Spomenula som si na dcérkinu obľúbenú knižku. V nej hlavný hrdina Stanko bol lajdák, bitkár a rozprávková Evička po tomto zistení sa odmietla s nim kamarátiť. On sa polepšil a ona bola prezentovaná ako rozumná štvrtáčka vedomá si svojich schopností a samozrejme kvalitnej domácej výchovy.

Rozprávkový príbeh som sa snažila rozobrať do najmenších podrobností a dieťaťu prijateľným jazykom ozrejmiť dôležitosť pekného vyjadrovania a zároveň poukázať na fakt, že rozumný výber priateľov je dôležitý. Dcéra ma odzbrojila jedinou vetou.„Vieš, ja ho tak veľmi nepočúvam, ale on tak krásne vonia."

SkryťVypnúť reklamu

zdroj obrázku: www.colortherosary.com/rosarykidsm.jpg

Jana Arpášová

Jana Arpášová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som božie dieťa , ktoré vstúpilo bosou nohou na tento svet aby pomohlo na ňom vytvoriť raj. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu