Chce ešte niekto na Slovensku voliť stranu Richarda Sulíka?

Alebo ešte lepšia otázka: Je vôbec nejaký rozdiel medzi politikmi typu Dzurinda, Mikloš alebo Sulík? Možno mnohých napadne ako jediná vec prístup k téme eurovalu. Ale i to už zdá sa „vyriešili", pán Dzurinda totiž navrhol tzv. holandský model, ktorý znamená, že budú môcť spolu vládnuť i bez spoločného názoru na otázky okolo eurovalu. Ja však nie som v tejto veci moc veľký optimista. Myslím si, že ako veľký je rozdiel v myslení Slovákov a Holanďanov, tak veľký bude i rozdiel v samotnej implementácií tohto modelu. Nuž chuť za každú cenu dostať sa do vlády a vládnuť zrejme prekoná všetky prekážky :D.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Vrátil by som sa radšej opäť k strane SaS a k pánovi Sulíkovi. „Úspech vo voľbách a funkcia predsedu národnej rady zo mňa nespravili dokonalého človeka." :D toto by som označil za vetu roka v podaní pána Sulíka. Naozaj ani len netuším čo čakal, že sa s ním po voľbách stane. Ale k veľkej transformácií zrejme nedošlo :D. Jasné každý robí chyby, len dôležité je o aké chyby ide, alebo presnejšie v tomto prípade skutky.

Osobne nevidím nič zlé nad tým ak sa stretne politik s podnikateľom. Tu by som preto chybu alebo problém nevidel. Ak sa ale začnú baviť o otázkach, ktoré sa primárne dotýkajú tajnej voľby GP alebo otázok čisto účelových, tu už niečo nie je v poriadku. To už dnes dúfam, pochopil i pán Sulík. Pán Sulík chodieval na tieto „porady" niekoľkokrát a dobrovoľne vo svojom voľnom čase. Ako je možné potom hovoriť o chybe? Za chybu by som považoval ak by sa Sulík s Kočnerom stretli raz maximálne dvakrát a nebavili by sa spolu o veciach, do ktorých Kočnera nič nie je. Realita je ale iná, stretli sa viac než desaťkrát ako vyhlásil Kočner a bavili sa o množstve vecí, ktoré už z časti poznáme a z veľkej časti nie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pán Sulík mal preto bez váhania odstúpiť z kandidátky a nie lavírovať medzi vyhláseniami pána Kočnera a jeho vlastnými. Dôležitým momentom bolo pre mňa i ako dopadne republiková rada SaS. Alebo lepšie povedané: Akí sú v SaS ľudia a aké sú ich skutočné plány a záujmy s našou krajinou? Teda okamih pravdy :D.

Nenastalo však žiadne prekvapenie. Teraz už ale vieme takmer s určitosťou povedať, že členovia republikovej rady SaS sú presne takí istí ako je ich predseda. V nie tak dávnej minulosti sme tu mali pretriasané mená ako Miškov, Galko, Mihál alebo Krajcer. Dnes už je všetko opäť úžasné, skvelé a na kauzy sa už zabudlo.

Skryť Vypnúť reklamu

Keďže už sú dôkazy nahrané, zdokumentované, máme videozáznam, sms-ky a napokon i pán Kočner sa rozrozprával ako to on vidí v tej SaS. Tlaky médií sa zvyšujú došlo až na jedno gesto pána Sulíka: „V prípade, že nezískam najviac krúžkov spomedzi kandidátov SaS, vzdám sa poslaneckého mandátu".

Toto má byť ten najväčší trest nad tresty. Buďme však realisti, čo je toto za trest? Ak sa stane, že Sulík získa najviac krúžkov v SaS, čo je vysoko pravdepodobné, čo potom?

Nič.

Veľmi mi to pripomína situáciu s detektorom lži, ktorý absolvoval pán Igor Matovič. Otázky si totiž pripravil on sám pre seba :D, alebo lepšie povedané ušil si ich na mieru.

Janči Horváth

Janči Horváth

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent vysokej školy, ktorý sa zaujíma o dianie okolo seba :D Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu