Pôjdeme tam budúci týždeň, Jožko!

Jožko, osem ročný chlapec, hravý, neposedný, zvedavý ako väčšina jeho rovesníkov.

Pôjdeme tam budúci týždeň, Jožko!
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jožko, osem ročný chlapec, hravý, neposedný, zvedavý ako väčšina jeho rovesníkov. Jeho mamina Alena, tiež ako väčšina mám, ktorá sa stará o rodinu, ktorú tvoria ešte Jožkova mladšia sestra Janka a Alenin manžel Martin. Martin, možno tiež ako väčšina manželov, tvrdo pracuje, aby jeho rodina mala všetko čo potrebuje. Rýchlo sa snaží postupovať po kariérnom rebríčku s cieľom čo najlepšie zabezpečiť rodinu a deťom pripraviť dobré zázemie.

“Ahoj oci”, veselo privítal neskoro večer Martina z práce Jožko. “Prečo ešte nie si v posteli?” Vyčítal mu Martin, ktorý by už tiež najradšej rovno do nej zaliezol. “Už sa neviem dočkať soboty, keď pôjdeme do toho ZOO a na výlet, čo si nám sľúbil. V Martinovej hlave nastal chaos, úplne na to zabudol. Krížilo sa mu to s dôležitým pracovným stretnutím, ktoré vo firme majú v sobotu a od ktorého závisí aj jeho ďalší postup.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

“Vieš Jožko, tentokrát to musíme odložiť nabudúce. Musím do práce, máme niečo veľmi dôležité.”

Jožko smutne sklonil hlavu. “Veď už sme to odkladali dvakrát”, ticho povedal. “Viem, ver mi, vynahradíme si to nabudúce”, utešoval ho Martin.

Alena sledovala situáciu a namiesto slov stačil pohľad, aby Martin vedel, že mu to vyčíta. “Je mi to ľúto, no fakt je to pre mňa a následne aj našu rodinu dôležité, ide o môj postup!” Alena odpovedala len jednou otázkou. “Máme sa zle?”

Nastala sobota. Martin nervózne čakal na svoju chvíľu, keď bude pred dozornou radou môcť odprezentovať svoj projekt, ktorý mu mal zabezpečiť miesto riaditeľa podniku. Okrem nervozity sa necítil vo svojej koži, ako keby mu niečo hovorilo, že sa na to má vykašľať a odísť domov. Ale nadýchol sa a predstúpil. Počas prezentácie mu niekoľko krát v saku vibroval mobil. Kto zase čo potrebuje práve teraz, pomyslel si, no prezentáciu dokončil. Následne v napätí čakal na reakciu nadriadených. Bohužiaľ fiasko! Jeho “dobrí” kolegovia mu totiž zámerne zabudli povedať, že firma chce zavádzať novú filozofiu, s ktorou jeho projekt veľmi nekorešponduje.

SkryťVypnúť reklamu

Odišiel so sklonenou hlavou. Vyšiel pred firmu a v prvej trafike si kúpil cigarety. Hoci už niekoľko rokov nefajčil. Sadol na lavičku a zapálil. Ako dofajčil, spomenul si na telefón. Vybral so saka s tým, že pozrie, kto mu znepríjemňoval prezentáciu.

Zmeškané hovory od Aleny. Za tým SMS-ka. PRID RYCHLO DOMOV, JOZKA ZRAZILO AUTO. NEPREZIL!!!

Telefón mu vypadol z ruky, zapálil si ďalšiu a zakalil sa mu zrak... 

Budúcu sobotu šli všetci. Tak ako vravel, že si to vynahradia. Celá rodina spolu, za Jožkovou rakvou...

Ján Dulovič

Ján Dulovič

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Môj postreh, moja poznámka, môj názor... Nevnucujem, nepresviedčam... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu