Slovenská opozícia by bez Fica zrejme neprežila

Asi len málokomu unikla dlho prezentovaná rétorika slovenskej politickej opozícia v zmysle "lebo Fico". Po tradičnej nedeľnej relácii RTVS mám však obavu, že páni z opozície tejto záležitosti prepadli už úplne, pričom si dovolím podotknúť, že spomenutá rétorika predstavuje pre pravicu dokonca už akýsi fetiš.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

A tak sa vo mne prebúdza otázka, čo by opozičníci bez premiéra vôbec robili? Iste, táto otázka pôsobí smiešne, pretože by si určite našli nejaký iný pomyselný kolovrátok, ktorý by od rána do večera priadol. Smiešne to však vyznieva aj preto, pretože celá situácia okolo tejto témy, ktorá by sa iste hodila aj do politilogického výskumu, je jednoducho smiešna. Nekompetentná pravicová opozícia, často využívajúca slovné spojenie "lebo Fico" v rozmanitých podobách, je totiž natoľko vyhoretá, že na plnohodnotnú politickú súťaž zrejme nemá síl. V nedeľu to opäť dokázali páni Sulík a Frešo, ktorí sa v podstate opäť len politicky znížili k vzájomnému osočovaniu a obviňovaniu, pričom bol samozrejme ústrednou témou predseda vlády a strana SMER-SD. Predseda KDH sa porúčal a do relácie pre istotu ani nedorazil - toť "jednotná" pravicová opozícia. Ďalšou príležitosťou na dokázanie toho, že nejednotnosť, neprirodzená polarita a neschopnosť plnohodnotne zastupovať pravicových voličov stranami slovenskej opozície, sú aj nastávajúce prezidentské voĺby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V kontexte tejto problematiky naskýta ďalšia otázka v zmysle, ako bude vyzerať prezidentská kampaň vo všeobecnosti? S určitosťou to samozrejme povedať nevie nikto, ale dlhodobé tendencie môžu napovedať. Na jednej strane jasné vízie o fungovaní inštitútu prezidenta SR, program opretý o dlhoročné skúsenosti vo vysokej politike nielen doma, ale aj v zahraničí a na strane druhej skupina jednotlivcov, ktorí majú v prvom rade spoločné jedno - idú bojovať proti Ficovi. Ja osobne želám všetkým kandidátom v prvom rade pevné nervy, pretože prílišná zanietenosť v boji proti hocičomu a hocikomu môže v neprospech každého jedného kandidáta spôsobiť aj veľmi úsmevné situácie, ktoré majú vysokú výpovednú hodnotu.

Ján Hrubý

Ján Hrubý

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek so svojim pohľadom na spoločnosť a svet, v ktorom žijeme. Ústredný tajomník MSD Zoznam autorových rubrík:  politika

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu