Ako majú veci jednoduché riešenia.

Písmo: A- | A+

Ako majú veci jednoduché riešenia , len sú pre nás nedostupné pre našu slepotu a nevedomosť.,, Aké veci? ...,, Naše problémy ! ...,,Ja nemám problémy ! ... ,,Tak sú to veci !...

 ,,Aj vy si všímate, že nás život je čoraz ťažší?" Zhoršujú sa medzi ľudské vzťahy. Podmienky na pracoviskách sú čoraz horšie. Všetky veci treba skontrolovať do najmenších detailov. Nikomu sa nedá dôverovať! Všetci podriadení sú lajdáci, či babráci. Šéfovia sú nenažrané nesúcitné svine. ( Krochkajúce zvieratká s čumáčikmi) . Čím viac robíme, tým mame nižšie výplaty a zisky. Do toho všetkého, nehorázne zdierajúce dane. Okolo nás samí zlodeji, vojenské konflikty, smrtiace Epidémie a podobne. Hotová katastrofa. Svetový konflikt na spadnutie. Onedlho určite, nejaká ďalšia hrozba konca sveta. Deti robia to čo dospelí, dospelí sa chovajú ako deti. Vidím to tak, že už čoskoro, by sa mal zjaviť ten pán Ján z Biblie a všetko to tu pozametať.

Och a pri tom je to také jednoduché. Zmeny máme všetci vo svojich rukách. V nás samých. Stačí počúvať tlkoty našich sŕdc a robiť drobné dobré skutky. Začať od seba. Nevynadať ráno predavačke v obchode, so zalepenými očami. Nehromžiť ráno na suseda , že debíííííl ako zaparkoval. Ako ta krava, vletela do kruhového objazdu. Ako to časníčke v kaviarni tak trvá...

 Ľudia, tolerancia je základ! Všetci robíme chyby. Každý jeden z nás niečo doserká, alebo pokazí. Dobre nám všetkým padne, ak nám to, niekto sem tam odpustí. Spomínam si na človeka na chodníku, ktorého auto, v ktorom som sa viezol, ostriekalo od hlavy až po päty, no on sa na šoféra len usmial. Čo usmial, on sa rehotal. To bolo priam heroické. Ja by som mu zato hodil do skla tehlu, ale on len so smiechom pokračoval v ceste. Všetkých v aute nás to prekvapilo. Skúste niekomu, len tak nejaký prešľap odpustiť. Dokonca aj kolegovi v práci, aj keď s istotou viete, že on by vás bez váhanie natrel šéfovi. Robiť chyby je ľudské, no odpúšťať je božské. To neznamená, že sa mi musí nad hlavou vznášať svätožiara, aby som niekomu odpustil. Nad každou chybou sa dá povzniesť. Nemyslím do nebies, ale v našich srdciach. 

 Pani a páni vedúci, svoj tím, treba viesť k výsledkom!  Ak sa ľudia mýlia a chybujú, s určitosťou je to vaša chyba, lebo ich k tomu vediete. Kričať a karhať vie každý blbec, ale niekoho doviesť k výsledku a úspechu, vie len dobrý šéf.

Sérom voči ľudskej hlúposti je odpúšťať, pochopiť a poradiť! Liekom na lepší život, je tolerancia a empatia! Pozor!, je to len pre silné povahy. Niečo také si môže dovoliť len silná osobnosť. Chce to obrovskú koncentráciu, pud sebazáchovy a vytrvalosť atléta. Áno a vy všetci ste na to mäkkí. Je jednoduchšie, šíriť okolo chaos a stres a tváriť sa ako pupok sveta. Tak sa nikto nesťažujte, čo je okolo vás. Lebo my všetci tvoríme okolie, komunity, spoločnosť. A teraz si mnohí poviete, aké je to absurdné. Len si to skúste! Jeden jediný jedinký deň žiť tolerantne. Zažite ten pocit, byť hrdinom svojho života. Odpútajte sa od nekompromisného boja za živobytím, karierou a bohatstvom. Pokúste sa prinútiť, vytvoriť reťaz dobrých skutkov, ktoré sa vám ako bumerang vrátia späť, keď to budete najviac potrebovať.

Ps: K tomuto článku ma inšpirovala žena, ktorú si vážim. No krútim hlavou nad jej neschopnosťou, pozrieť sa cez vlastné plece. Nadáva na svojich zamestnancov , akí sú tupí, neschopní a vždy keď sa pri nich objaví, príde pohroma. Neuvedomuje si, že sa jej len vracia to, čo sama šíri okolo seba. Byť šéfom znamená byť pilotom. A keď sa lietadlo rúti k zemi ,môže zato (vo väčšine prípadov) chyba pilota. Venované všetkým, nad ktorými raz stál niekto, kto si myslel, že ma patent na rozum.

Skryť Zatvoriť reklamu