Ako podporiť rast

Čítam si tak teraz správu o raste slovenskej ekonomiky, ktorá je celkom pozitívna. A potom sa trochu s odporom pustím aj do diskusie. Z nej mi po chvíli vystáva jedna otázka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu


Ak väčšinaľavičiarov sú socky, čo nič nerobia.

Ak väčšinapravičiarov sa práve zúčastňuje tejto diskusie, takže momentálne tiež ničnerobia.

Ak väčšinainteligencie, väčšina tých schopných, nadaných atď. odišla do zahraničia.

Ak väčšinaSlovákov sú len hlupáci, čo nič nerobia okrem vysedávania v krčme.

Tak kto kua robíten rast?

Možno by boloniekedy dobré nájsť tých tajomných ľudí, ktorí niekde na pozadí pracujú naekonomike, zatiaľ čo my všetci nerobíme nič. Keď trochu rozviniem túto teóriu a budemsa držať diskusií pod článkami, tak mi vychádza jedna vec. Koľko asi týmtostrácame? Veď keď len čítam ako sú niektorí ľudia dôležití a čo od nichzávisí, tak ma trasie len od pocitu, že oni teraz márnia čas v diskusii a taktocelá ekonomika prichádza aspoň o 80% rastu. Čo keď pôjdu títo ľudianiekedy na dovolenku a čo keď ich pôjde aj takých štyridsať, tak to smerovno v koncoch.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Však si zoberme,čo sa deje teraz v USA a vlastne aj vo zvyšku sveta. Stačí, aby jedenalebo dvaja takýto diskutéri, ktorí odišli do USA zvýšili svoju aktivitu a písali viacpríspevkov a jedna z najväčších ekonomík je v recesií.

Toto si Slovenskonemôže dovoliť. Podľa môjho názoru by sa mali diskusie pod článkami zrušiťalebo aspoň obmedziť na pol príspevku pre jednu osobu. Lebo takto tu pracujelen ta tajomná skupinka ľudí a dosahujeme iba 9% rast. Keby ta diskusianebola, tak by to mohlo byť 89%.

Ja to mámnašťastie jednoduché. Nie som pre ekonomiku až taký dôležitý, takže to čipracujem alebo nie ju nejako zásadne našťastie neovplyvní. No možno, keďnamiesto vytretia dvoch miestnosti poumývam štyri, tak by sa nejaké to percentoaj nahodilo, ale vážne nič, čo stojí za reč.

SkryťVypnúť reklamu

Lenže zakázaťdiskusie podľa mňa nestačí. Z diskusií som pochytil nejakétie myšlienky ako napríklad, že treba ľudí odnaučiť od komunistického myslenia, lebo inak sa nepohneme dopredu.

Ako príklad tambolo uvedené známe heslo „Kto neokráda štát, okráda rodinu.“ Aspoň tak nejako totuším bolo. Je to možno správna poznámka. Ak bude mať štát viac finančnýchprostriedkov, tak okrem toho, že nakŕmime pár ľudí vo vláde, tak nám ostane ajniečo na rozvoj, napríklad stavba diaľnic. Však nechceme to predsa robiť nadeficit.

Tí istí ľudia,ale v inej téme píšu, že správny podnikateľ, ktorý sa nechce nechaťokrádať by mal vyplácať minimálnu mzdu a ostatné pomimo. Tak možno na tomtiež niečo bude, aj keď kto vie. Ale beriem to ako alternatívu k investičnýmstimulom pre zahraničných investorov. Oni pár rokov neplatia dane, tak aj u násby predsa bolo fér keby sa tie dane a odvody aspoň zminimalizovali.

SkryťVypnúť reklamu

Asi to budevšetko len o náhľade na vec. Ja sa na vec pozerám zo zlého uhla a niektoiný sa môže napríklad zo správneho, takže budeme mať asi aj iný názor. Ale ajkeď je to zlý názor, tak taký optimista som už dávno nebol. Ak dokáže tátokrajina napredovať napriek tomu, že výkvet národa odišiel do zahraničia aleboje práve zamestnaný v diskusií pod článkom a vo vláde nám zasadlipekelné sily, tak si myslím, že sme ako národ na tom celkom dobre.

Vlastne iba takrýpem ;-)

Stefan Janicek

Stefan Janicek

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na internete som známy (teda aspoň pre tých troch ľudí) pod prezývkou Stafer, s ktorou uverejňujem svoje výplody ako aj vážne texty. V reálnom živote som študent, z čoho pramenia aj moje vlastnosti ako lenivosť, tvrdohlavosť, ale aj predstavivosť. Dokážem si predstaviť ako sa práca píše sama a tvrdo idem za tým, že je to jej chyba, keď nie je spravená.Inak rád tvorím, spoznávam nové veci a diskutujem s priateľmi na všemožné témy. Okrem toho sa venujem webu eXistenZ.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenépoviedkypoézia

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu