My, Ó veľkí Zákonodarcovia, vám darujeme voľné nedele. Povinne.

Zákaz nedeľného predaja je len ďalší pokus o politický pomníček s krížom navrhchu.

My, Ó veľkí Zákonodarcovia, vám darujeme voľné nedele. Povinne.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)

Expertíza konzervatívnych poslancov OĽaNO je taká, že nič o tom nevedia, ale idú meniť zákony podľa toho, ako sa im ZDÁ, že je to správne. Zákonodarný huráštýl.

Ľuďom budú prikazovať, zakazovať, nariaďovať, budú určovať, ako majú žiť, s kým majú žiť a na konci by najradšej prijali zákon, aby ste boli povinne šťastní, ako vám váš život zariadili.

V nedeľu sa nenakupuje, lebo sa to tak píše v Biblii. Máte ísť poslušne do kostola a potom máte ísť s rodinou do prírody. Aj keby vonku lialo, tak pekne do prírody s rodinou. Aj keby ste žiadnu rodinu nemali, tak si zožeňte, aby ste doma netrčali sami. A ak vás prepustia, lebo máte mať voľnú nedeľu, tak môžete ísť robiť predsa do služieb, kde sa robí aj v nedeľu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je to nezmysel? Je. Ale takto si to my, Ó veľkí Zákonodarcovia myslíme, že to má byť. A takto budete žiť! Veď je na to zákon.

Nie! čapice, kopačky, plavky, hrnce či potraviny musíte nakúpiť od pondelka do soboty a nikoho nezaujíma, či máte iný program, či ste mimo krajinu, či máte hostí, alebo pracujete. Zariaďte sa!

V Poľsku spravili to isté pred pár rokmi. Dopadlo to tak, že tisíce malých obchodníkov skrachovali. Reťazce teraz môžu byť otvorené v sobotu do polnoci a v pondelok od polnoci. 24 hodín v nedeľu je voľných, len tí zamestnanci nie sú veľmi nastavení na rodinné aktivity.

U nás sa hovorí o takmer 2000 zamestnancoch, ktorí prídu o prácu prakticky ihneď. Desaťtisíce vysokoškolských študentov, ktorí sú závislí od práce počas víkendov, prídu o veľkú časť príjmu a rodičia môžu svoje deti dotovať zo svojho rodinného rozpočtu. Z rodinných rozpočtov tiež zmiznú peniaze za nedeľné príplatky. Úplne prorodinné, BRAVO!  

SkryťVypnúť reklamu

Ale na čo to vlastne píšem? Toto predkladateľov nezaujíma, lebo nič o téme netušia, nemajú žiadne dopadové štúdie, nemajú žiadnu expertízu, žiadne prieskumy, nepoznajú okolnosti. Huráštýl. Celé je to len o stavaní si politického pomníčka. S krížom navrchu.

Janka Bittó Cigániková

Janka Bittó Cigániková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  161
  •  | 
  • Páči sa:  1 167x

Lepší svet pre mňa nie je frázou, ale každodenným úsilím. Pracujem na sebe, aby som mohla k takému svetu prispieť. Mám dvoch synov, vyštudovala som riadenie verejnej správy a manažment zdravotníctva a som tímlíderkou SaS pre zdravotníctvo a poslankyňa NR SR. Zoznam autorových rubrík:  ZdravotníctvoBoj za práva žienVojna na UkrajineNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
SkryťZatvoriť reklamu