Čo robí zle Veronika Remišová?

Písmo: A- | A+

Túto otázku dávam ľuďom, ktorí hovoria, že ich sklamala. Ešte nikto mi na to neodpovedal. Odpovedajú podobne ako Andrea Letanovská - vágne, neurčito.

Opakujú frázy ako že “má DNA OĽaNO” ale nevedia popísať, aká je DNA OĽaNO. 
Hovoria (opakujú), že sa v čase vládnej krízy „zastávala Igora Matoviča“. Nevedia konkretizovať kedy a ako. (Ja som jej vyjadrenia v tom čase vnímala ako snahu neživiť vyhrotené emócie. Žiaľ, to sa jej nie celkom podarilo - emócie sa obrátili proti nej.)
„Nezastala sa ministerky spravodlivosti“. Sama Mária Kolíková však po odvolávaní v parlamente napísala doslova: “Chcem sa poďakovať za silnú podporu strane Za ľudí vo vystúpeniach v pléne parlamentu, predsedníčke strany a vnímam aj silnú podporu premiéra a koaličných partnerov.“

Prečo teda čítame neustále o tom, že V.R. „nepodržala“ ministerku spravodlivosti, že zradila ideály zakladateľa strany a že ju treba vymeniť?

Som za otvorenú diskusiu na akúkoľvek tému a vôbec netvrdím, že Veronika Remišová nemá chyby, či sporné vyjadrenia. 

Zároveň vnímam, že „špičky“ Za ľudí sa uzatvorili do sklenenej veže, nepočúvajú, nevnímajú, nereagujú na názory ostatných členov strany. Dokonca aj Mária Kolíková sa vo svojom statuse zmieňuje len o poslancoch (ich vystúpeniach v parlamente), predsedníčke strany, premiérovi a koaličných partneroch. Nie je tiež tak trochu „za sklom“?

Útoky na Veroniku mi pripadajú nespravodlivé a niektoré „argumenty“ vágne a na výsosť nekvalifikované. 

Hľadala som vo vyjadreniach A. Letanovskej a našla som toto:

„nemám na to exaktné vysvetlenie, no som z toho veľmi rozhorčená“

„zatiaľ by som to nechcela špecifikovať“

„nemám na to žiadny dôkaz“.

Prepáčte, ale toto nie je „názor“ politika, ale dojmy a osobné pocity.

Mimochodom, až príliš veľa osobného je v slovenskej politike. Málo zaujatia pre spoločné ciele a niekedy aj neschopnosť ich identifikovať. A z toho ten obrovský priestor pre tých, ktorí sa už dávno skompromitovali.

Skryť Zatvoriť reklamu