Futbalový repre tréner – časť prvá – atribúty

#futbal, #reprezentačný tréner, #zaradenie slovenskej reprezentácie, #atribúty, #na emócii

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

            Toto bude séria 3 alebo 4 menších článkov, na konci ktorých bude mnou preferované meno budúceho repre trénera. Pre objektívnosť, na konci série bude aj anketa, kde si každý bude môcť zahlasovať za toho svojho favorita.

            Zaradenie slovenskej reprezentácie:

            V poslednom období sa dosť hovorilo o štýle, ako by naša repre mala hrať. Ja si myslím, že pre nás Slovákov to nie je o štýle, ale o zbieraní bodov. My nie sme futbalová veľmoc, aby nám velilo byť stále favoritom, ale ani trpaslík. Mali by sme byť silní a stabilní, s trpaslíkmi vyhrať, s rovnocennými remizovať, event. o ten gólik vyhrať a veľmoci challengnúť k remíze, event. so srdcom, šťastím a roztrhanými trenkami ...ale určite nie dostať 5:0.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

            Atribúty repre trénera:

            No v prvom rade niekto, kto už niečo dokázal. Má za sebou dobré zápasy, dobré výsledky a to aj so silnejšími súpermi.

            Naša repre nie je zdevastovaná, nedisciplinovaná, takže by nemal prísť niekto, kto bude vládnuť tvrdou rukou. Skôr si myslím, že by mal prísť niekto, kto bude skôr motivovať. Opakujem, nie sme veľmoc, ktorá musí byť favoritom v zápase, ale nie sme ani trpaslík, kde by tréner musel z hovna uviť bič.

            Máme mladých ambicióznych hráčov, máme hráčov, ktorí nehrajú v top ligách, napriek tomu sa v medzinárodných zápasoch môžu ukázať a máme aj zopár legiend. Práve preto by sme to mali postaviť skôr na motivácii, dnes je prepierané slovné spojenie „na emócií“.  

Skryť Vypnúť reklamu

            Slovenský verzus zahraničný tréner

            Ja si myslím, že máme dostatok slovenských trénerov, ktorí dosiahli rôzne úspechy aj na medzinárodnom poli, či už na klubovej úrovni, alebo reprezentačnej a kde dokázali, že z pozície outsidera potrápili, ba niekedy až prekvapili a prelomili súpera vyššej kvality.

            Navyše, ak to chceme postaviť „na emócii“, treba tam srdce, treba tam vzťah k Slovensku, event. pôsobenie v najvyššej slovenskej súťaži a teda poznanie prostredia.

Janko Cigáň

Janko Cigáň

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  4x

mám široký záber, voľnomyšlienkár, ochotný diskutovať na rôzne témy, možno rád otvorím aj témy, o ktorých sa nediskutuje, len aby sa o nich začalo diskutovať bez ohladu na moj názor, nechcem nikoho tlačiť aby nasledoval moje myslienky, práveze budem rád ak by sa diskusia rozbehla sama od seba a to aj v odlišnom názore ako mám ja .. nečakám, že budem uverejnovat pravidelne a mozno po prvom článku aj skončim, človek nikdy nevie, povedal by som, že to tu chcem iba vyskušať aj ked nehodlám písat kraviny, len proste nikdy som nič podobné nerobil, takze s rešpektom pristupujem k celej komunite blogerov a skôr by som povedal, že budem underground, na začiatok by som sa rád podelil o názor zo športovej oblasti, neskor sa uvidi či aj iných, ... nerobím to pre peniaze, nerobím to pre slávu, nepotrebujem podpisy, fotky, chcem len šíriť názor, ak Vás moje pohľady oslovia, budem rád a keď nie, nebudem siliť svoje pôsobenie na tomto blogovom portáli, prestanem a pôjdem inou cestou... Ďakujem za príležitosť skúsiť to Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu