Zápas o kráľa Middleweight division v septembri GGG vs Saul Canelo Alvarez

Veľký zápas dlhoočakávaný v Middleweight division (160lbs) medzi súčasným kráľom Middleweight GGG a svetovou superstar v boxe Canelom Alvarezom

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Takže zápas Golovkin vs. Alvarez. No zápas, na ktorý sa už istú dobu čaká, minimálne teda posledný rok a pol určite. Genady, tri opasky v Middleweight (160lbs) (WBC, WBA, IBF), Alvaréz, hviezda večera.

 No kde začať, kým. Začnem asi Golovkinom, kráľ Middleweight, 37 zápasov v profi ringu, 37 výhier z toho 34 skončilo KO. Ak sa nemýlim najvyšší percentuálny počet KO v Middleweight v histórii. Ale už z amatérov si doniesol nemálo úspechov, strieborný z olympijských hier 2004, víťaz Majstrovstiev sveta 2003 v Bangkoku a ďalšie (see in WIKI).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Naproti nemu mexická superstar Saul Canelo Alvarez, ktorý má 51 zápasov v profi ringu, z toho 49 výhier, 1 remíza, a 1 prehra s legendárnym Money Floyd Jr. Mayweatherom. Chalanisko bude mať v júli tohto roku len 27 rokov a už zopár rokov boxuje prvú ligu, ani neviem odkedy by sa to dalo počítať, či výhrou nad menšou legendou Shanom Mosleym pred piatimi rokmi alebo až o rok a niečo na to ked stál v ringu S Floydom ?! Ale v tomto veku a byť najlepším boxerom v Jr. Middleweight (154 lbs) a po zápase s GGG možno aj v Middleweight, mmm ... a to má možno pred sebou ešte tak +- 10 rokov boxu, čo je možno 20 zápasov a najskôr to budú zápasy s najlepšími v divízii (samozrejme ak by prehral, vtedy možno by boxoval s nie TOP, kým by obnovil sebadôveru, ale možno nie). K nemu by som ešte chcel povedať, že chlapec je v profi ringu od svojich 15 rokov, takže žiadna sranda.

SkryťVypnúť reklamu

 Páčilo sa mi (alebo som bol skôr trošku znechutený z reakcie Canela) minulý rok, alebo to už bolo na konci roka 2015 (?!) keď Canelo vyboxoval WBC titul s Cottom popri držiteľovi GGG a Genady povedal : "Give me my belt" .. vyslovene ho vyzval na unification fight a Canelo mu ten titul len tak prenechal bez boja, vtedy mnoho ľudí pindalo na neho, obhajoval držbu s Khanom v máji minulého roka, ktorý musel vyjsť o dve váhové kategórie a zrejme a pravdepodobne sa chceli chlapci na zápase nabaliť (ale výsledok je jasný Khan padol po hard KO). Ale aj to ho najmä GGG kritizoval, že obhajoval jednu libru nad Jr. Middleweight, (zápas dohodnutý na 155 lbs) a že pravá Middleweight je 160 lbs. Canelo sa predtým držal ak sa nemýlim na +-152 lbs, čo mu bolo prirodzenejšie. 

SkryťVypnúť reklamu

 Ono potom Canelo hovoril, že dohadovali zápas s Golovkinom, že im promotér De La Hoya (neviem teraz či je vyslovene promotér, ale rozhodne tvárou Golden Boy Promotions ako zakladateľ) volal asi 3x, ale nejako som to nepochopil, neviem či chcel zápas so stropom menším ako 160 lbs, alebo kde bol problém, už neviem, viem že Canelo sa potom aj súdil s bývalým promotérom, takže mal aj iné problémy. Skrátka boli tam reči z jednej strany z druhej strany, ešte predtým, ale už si ani nepamätám či to bolo po zápase s Cottom, keď Canelo povedal, že niečo v zmysle že Genady ešte nie je taká superstar a že on sa rozhodne s kým bude boxovať (vtedy hovoril že by chcel Pacmana, ale na to mnohí krútili hlavou, lebo na Pacmana bol príliš ťažký a potom prišiel biznis Khan). Po všetkých týchto rečiach z jednej strany, z druhej, Genady povedal, že jeho cieľom je absolútna unification middleweight divízie, že chce všetky 4 opasky (predtým ešte spomeniem biznis fight s Brookom, ktorý vystúpil o dve váhovky) a boxoval s Danielom Jacobsom o jediného držiteľa WBA opasku (ale o tomto zápase ešte popíšem) a že chce zápas s Billy Joe Saundersom o posledný 4 opasok WBO a že sa potom uvidí, čo bude, či bude dlhoočakávaný zápas s Alvarezom alebo nie. 

SkryťVypnúť reklamu

 No a na očakávanie všetkých, pred Saundersom, Alvarez po zápase s Juliom César Chavézom Jr., ktorý bol mimochodom vôbec nie to čo sa očakávalo, Julio nie je zrovna pravý nasledovník svojho otca (veľkej legendy mexického boxu, ale aj boxu celkovo), ale nie je zlý ale prvá liga neviem neviem, aj keď štatistika je dobrá 55 zápasov 50 výhier (32KO) 3 prehry 1 remíza a 1 no contest, ale túto váhovku nesledujem takže nejdem sa vyjadrovať, ale treba povedať že posledné roky Chavez boxoval na úrovni zápasov zapísaných na 169 lbs a 170 lbs a pri tomto zápase si Canelo ako A-side povedal, že chce 164 lbs a tak sa stalo. Canelo si veril, tak aj zápas vyzeral, keď si pozriete, bil ho bil a medzi kolami ani nesadal na stoličku, takže on sa dobre pripravuje na toho Golovkina, takže to bude dobrý zápas. Na druhej strane Golovkin neviem či už nie je trošku za zenitom, pretože v poslednom zápase s Danielom Jacobsom to bolo takmer 50:50, aj keď Jacobs vôbec nie je zlý boxer, na konte má 34 zápasov (aj s Golovkinom) 32 výhier z toho 29KO a len dve prehry (aj s Golovkinom) a v najlepšom veku 30 rokov (Golovkin má aktuálne 35 pred tým zápasom tesne pred 35-kou). Jacobs jedinú prehru pred Golovkinom mal s Dimitriom Pirogom, ktorý bol v tom čase neporazený a vlastne stále je, lebo skončil kariéru, keď trénoval na zápas s Golovkinom tak mal zranenie chrbta čo spôsobilo zrušenie zápasu s GGG ale už sa nikdy nevrátil do ringu aj ked chcel, problémy s chrbtom pretrvávali. No ale ešte zápas Jacobs vs Pirog, Jcobs bol knockooutovaný, ale počítanie bolo predčasne ukončené aj keď Daniel vypadal, že by pokračoval a boh vie akoby zápas skončil keby sa pokračovalo. 

 Takže nás čaká dobrý box v septembri, Canelo má dobrý tím, dobre vyberajú protivníkov, aby bol Canelo pripravený, teraz je už iba 4 libry nad limitom, takže zápas s Chavezom bol len tréning pred búrkou. Osobne si myslím, že taký zápas na 160 lbs ešte jeden by Canelovi pomohol, ale zas on boxuje na jar a na jeseň takže ak by neboxoval v septembri sekať a čakať by musel až do ďalšej jari, čo je dlhší termín (podľa rozpisu jeho bývalých zápasov) a tiež treba povedať, že teda GGG proti Jacobsovi ukázal, že teda už to možno nie je čo bývalo a možno by mohol aj prehrať napr s takým Saundersom a potom by už prišli o megafight a veľké peniažky, takžeee .. je to tu, veľký zápas už v septembri, enjoy ;)

Janko Cigáň

Janko Cigáň

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  4x

mám široký záber, voľnomyšlienkár, ochotný diskutovať na rôzne témy, možno rád otvorím aj témy, o ktorých sa nediskutuje, len aby sa o nich začalo diskutovať bez ohladu na moj názor, nechcem nikoho tlačiť aby nasledoval moje myslienky, práveze budem rád ak by sa diskusia rozbehla sama od seba a to aj v odlišnom názore ako mám ja .. nečakám, že budem uverejnovat pravidelne a mozno po prvom článku aj skončim, človek nikdy nevie, povedal by som, že to tu chcem iba vyskušať aj ked nehodlám písat kraviny, len proste nikdy som nič podobné nerobil, takze s rešpektom pristupujem k celej komunite blogerov a skôr by som povedal, že budem underground, na začiatok by som sa rád podelil o názor zo športovej oblasti, neskor sa uvidi či aj iných, ... nerobím to pre peniaze, nerobím to pre slávu, nepotrebujem podpisy, fotky, chcem len šíriť názor, ak Vás moje pohľady oslovia, budem rád a keď nie, nebudem siliť svoje pôsobenie na tomto blogovom portáli, prestanem a pôjdem inou cestou... Ďakujem za príležitosť skúsiť to Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu