Nekontrolovateľná moc pána starostu v Dúbravke

Úlohou tohto blogu je ukázať kroky nekontrolovateľnej moci pána starostu v Dúbravke. Je to napohľad nevinná téma, ale každý by mal vedieť ako sa starosta správa k svojím občanom. Ako sa to celé začalo:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

23.6.2006 podpísanie zmluvy o prenájme, na dobu určitú do 31.5.2009 s tým že, článok 7, odsek 11: „Po uplynutí doby nájmu má nájomca prednostné právo na uzavretie novej nájomnej zmluvy na predmet nájmu" investícia cca 350.000,- Sk(všetko vydokladované)

Zmluvu nepodpisoval len vtedajší starosta, ale komisia odboru školstva.

10.7.2006 Vyjadrenie ohlásenie drobnej stavby - oplotenie nemá námietky

24.8.2006 Vyjadrenie Obvodný úrad životného prostredia nemá námietky.

25.8.2006 Začiatok výstavby

27.11.2006 podpísanie Dodatku

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2.12.2006 voľby starostu Dúbravka

1.5.2007 dokončenie výstavby. Začiatok prevádzky.

21.9.2007 Turnaj deti ZŠ Dúbravka

22.9.2007 Hodový turnaj pre obyvateľov Dúbravky

13.5.2008 žiadosť o prevzatie areálu spoločnosťou O.B.D service . Pod spoločnosťou O.B.D. service pôsobí klub plážového volejbalu ŠK KAPI BEACH TEAM, ktorý sa zameriava na prípravu mládeže usporiadava rôzne turnaje všetkých vekových kategórií, spolupracuje s SVF. V minulosti pomáhal pri podpore cien do turnajov pre ZŠ v Dúbravke.

22.5.2008 Odpoveď pána Starostu:

„Veríme, že Vaša spolupráca so spoločnosťou O.B.D. service bude aj naďalej pokračovať v prospech rozvoja plážového volejbalu v mestskej časti Bratislava -Dúbravka."

SkryťVypnúť reklamu

10.6.2008 žiadosť o povolenie na výstavbu šatní v areály plážového volejbalu a dobudovanie bezpečnosti ihrísk v cene cca 450.000,- Sk

Schválená žiadosť Starostom

25.6.2008 Turnaj deti ZŠ Dúbravka

12.2.2009 žiadosť o predĺženie prenájmu.

26.2.2009 záporné stanovisko z dôvodu, že sa konči doba nájmu.

Starosta nemal ani záujem aby na žiadosť reagovala komisia mestského zastupiteľstva, ale rozhodol sám za celú mestskú časť. (načo si potom volíme poslancov do mestského zastupiteľstva)

Z nevyužívanej betónovej plochy plnej výmoľov a hrboľov bez akýchkoľvek nákladov pre školu , sa vybudovali 2 ihriská na plážový volejbal. Jedno z prvých ihrísk na plážový volejbal v areáli školy v Bratislave.(Školy si stavajú z vlastných zdrojov ihriská musia sa zadlžovať a ďalšie náklady im vznikajú pri prevádzkovaní ihriska). (Tesne pred voľbami, sa niektorí chytrí ľudia toho chytili aby čo najviac zhodili svojich súperov . ( že mesto v roku 2006 dovolilo zabrať betónovú plochu ZŠ Beňovského, že deti nemajú kde cvičiť. Pritom ZŠ Beňovského má najviac betónovej plochy v okolí 100 m od školy, oproti iným školám. Ale keď niekto potrebuje kydať hnoj, vždy sa niečo nájde. V pôvodnej zmluve je aj možnosť pristaviť bufet. Dovtedy to nikoho nezaujímalo, ale keď niekto zistil že sa dá znovu nakydať tak poď ho na to. Rýchlo dodatok že žiadny bufet tam nemôže byť, že deti si z toho spravia miestnu krčmu. Pritom keby si odporcovia pozreli aspoň nejaký zákon, tak by zistili že na školskej pôde je zákaz predávať alkoholické nápoje, len nealko a pochutiny. Ale zase to že 200m od vchodu(ešte bližšie ako na ihriská) do školy majú krčmu to im nevadí. (Ale vytvorili mienku všetkých rodičov detí čo chodia na ZŠ Beňovského, že mesto im zobralo plochu pre ich deti a že im tam chce postaviť krčmu) Ako predvolebná kampaň dobré, ale pre oko nestranného pozorovateľa „na grc „ čo sú ľudia schopný urobiť pre funkciu . Samozrejme to, že škola a deti tam majú možnosť hrávať zadarmo ,že mesto vytvorilo pre obyvateľov nové možnosti to nikto ani nespomenul.)

SkryťVypnúť reklamu

Po voľbách dlho nič, nikto sa o to nezaujímal (veď načo už je po voľbách).

Nasledovala z mojej strany žiadosť o povolenie dobudovať bezpečnosť a výstavbu šatní pre skrášlenie areálu, žiadny problém pán Starosta to schválil a potom nepredĺžil zmluvu. Veď tú žiadosť o výstavbu šatní mohol zamietnuť s odôvodnením, že je tam plánovaný iný zámer a žiadny problém.

Neviem aký zámer má pán Starosta s tým pozemkom, keď celý školský areál je nevysporiadaný (ešte pred uzavretím zmluvy o prenájme na plážový volejbal sa MÚ Dúbravka pokúšal vybudovať v areáli umelú trávu a spraviť celkovú rekonštrukciu areálu, ale z dôvodu nevysporiadania pozemkov to nešlo spraviť, pozemky sú stále nevysporiadané dokonca majú pridelených vlastníkov.

SkryťVypnúť reklamu

Vyjadrenia pána Starostu, že on tam pre školu postaví minifutbalové ihrisko. Dobre to je pekné, ale akú to má logiku zrušiť jeden fungujúci športový areál a namiesto neho postaviť druhý, nebolo by efektívnejšie ponechať fungujúci areál a postaviť vedľa neho minifutbalové ihrisko (a nech mi nikto nehovorí že tam nie je miesto , lebo keby chceli tak sa tam zmestia ešte ďalšie 3 ihriská).

Nemyslíte si že Starosta mestskej časti by mal spolupracovať so súkromnými subjektmi a nie ich odrádzať od investovania v mestskej časti. Myslím si že toto nie je jediný prípad, ktorý sa v súčasnosti v Dúbravke rieši. A ak to bude ďalej takto pokračovať, nikomu neodporúčam spolupracovať s mestskou časťou, lebo ho čakajú samé problémy a jednostranná komunikácia s pánom starostom a nie s mestským zastupiteľstvom.

Toto nie je článok len o konkrétnom probléme, ktorí som popísal, ale je to prístupe starostu.

Prosím vás napíšte mi svoj názor, beriem aj všetky námietky, možno s tým nepohnem a ihriská zrušia, ale diskutujme o tom, a hlavne o tom ako sa zachoval starosta k občanom.

Ján Kollár

Ján Kollár

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

znechutený občan Dúbravky nad konaním pána Starostu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu