Ako sa Smer a pozostatky Mečiarovcov tlačia do "šedého" internetového priestoru

Viacerí mi píšu alebo zdieľajú odkazy na články rôznych internetových médií. Tak som sa na dve z nich pozrel bližšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Niektorí mi píšu alebo zdieľajú zaujímavé odkazy na články rôznych médií či stránok. Je to v poriadku, rád si prečítam podnetné veci. Ale preklepol som si dva zdroje, ktoré mi viacerí posielate. Sú to internetové "denníky" Ereport a Hlavný denník. Tak som sa na ne pozrel bližšie.

Za stránkou ereport.sk stojí spoločnosť STORYmedia s.r.o. Táto firma je od mája tohto roku vlastnená Fedorom Flašíkom. Fedor Flašík, to je ten pán, ktorý sa spája po mnohé roky s kampaňami a ďalšími aktivitami okolo Ficovho Smeru. Spoločnosť STORYmedia sídli podľa obchodného registra v bratislavskom Starom meste na ulici 29. augusta. Budovu zas podľa katastra vlastní spoločnosť RHK Real s.r.o, v ktorej ešte do roku 2016 figuroval Smerák Glváč, istý čas dokonca aj manželka Roberta Fica Svetlana. Dnes je spoločníkom RHK Real aj firma MIG Real s.r.o, ktorú vlastní česká firma DEVEREAL, ktorej jediným akcionárom je Ing. Igor Rattaj z okruhu skupiny J&T. Ďalšími spoločníčkami firmy RHK Real sú napr. mená ako JUDr. Lívia Krnčoková, osoba s rovnakým menom je mediálne spájaná s politikom Smeru Glváčom a figuruje ako bývalá dlhoročná konateľka agentúry Smer. Ďalšou spoločníčkou je zas Michaela Töröková, takisto spájaná s Glváčom. Inak, tieto dámy boli spomínané aj v kauze kompa, na ktorú upozornila Veronika Remišová.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ale späť k vlastníkovi ereportu. Podľa analytického webu Finstat spoločnosť dlhuje na daniach štátu na sociálnych a zdravotných odvodoch viac ako 25 000 eur. Mená redaktorov, samozrejme, na webe len tak nenájdete. Plátok ladí príspevky v rovine domácej politiky pomerne jednoznačne, je to taký mix bulváru a nepodpísaných článkov. Napríklad pri článkoch na tému "Žilinka" od 1.8.2021 bolo celkovo na webe 30. Z nich 4 osobne hodnotím ako neutrálne, zvyšok sa nesie v duchu "Žilinka vracia úder", "Žilinka nakopal politikov", "Žilinka verejne ponížil Lipšica", "Žilinka chráni zdravotníkov" a podobne. A chcete vedieť, ako informuje Flašíkov ereport o Ficovi? Nechcite, naozaj. Alebo si to vyhľadajte. 

Skryť Vypnúť reklamu

 Druhým médiom je tzv. Hlavný denník. Tu som sa až tak namáhať nemusel, prácu za mňa spravili reportéri aktualít. Píšu toto: "Šéfredaktorom Hlavného Denníka je Ivan Čeredejev, o ktorom si podvodník s televíznymi zmenkami Marián Kočner písal, že ho odporučil za šéfredaktora týždenníka Plus 7 dní, informovalo Sme.sk . Čeredejev bol vo funkcii len tri mesiace a stihol spraviť napríklad nekritický rozhovor s vtedajším premiérom Robertom Ficom, uvádza Omédiách.com . Pre web píše aj konšpirátorka Petra Demková, ktorá bola asistentkou exposlankyne Martiny Šimkovičovej, všimol si DenníkN.sk. Nový prevádzkovateľ, združenie Verbina, vzniklo v septembri 2019 a členom jeho prípravného výboru bol Pavel Kapusta. Nejde o neznáme meno na mediálnom trhu. V 90. rokoch sa Kapusta podieľal na televíznej relácii Fašírka, ktorá bola kritická voči politickému zoskupeniu okolo Mikuláša Dzurindu, ktoré predstavovalo opozíciu voči vláde Vladimíra Mečiara. Čelil aj trestnému stíhaniu kvôli televíznym príspevkom namiereným proti Rudolfovi Schusterovi. Mečiar ho ako zastupujúci prezident zastavil." Redakcia Hlavného denníka sa od napísania článku aktualít zmenila, avšak obsahové zmeny veľmi nevidno. Príspevky na hlavnom denníku sú snáď ešte ťažší mix ako ereport, s kombináciou napríklad Uhríka s Mazurekom, protivládnych príspevkov, Žilinka, Belousovová, Harabin, Danko.

Skryť Vypnúť reklamu

 To je len také pripomenutie, čo čítame a z čoho vychádzame. Lebo oprávnene kritizujeme progresívne kanály, ktoré robia propagandu svojim, ale rovnako nemôžeme vychádzať zo zdrojov, ktoré sú vlastne len narýchlo zbúchané mediálne kanály Smeru, alebo kanály nejakých Mečiarových pozostatkov. Tam pravdu budete hľadať márne, o čom nakoniec svedčí aj povaha a spôsob ich článkov.

 

 

 

 

Ján Magušin

Ján Magušin

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  307x

Právnik, so záujmom o spoločenské aj politické dianie na Slovensku. Odborne sa dlhodobo venujem témam boja proti korupcii, obnove a fungovaniu právneho štátu a efektívneho stíhania organizovaného zločinu. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu