Vlčan aplikuje zelenú dohodu výškrabom odvodňovacích kanálov. Panel.

Vlčan vyčistil prvé kilometre odvodňovacích kanálov od biokoridorov a stabilnej zelene. Zelená dohoda s barbarmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Strategické dokumenty by mali prinášať aj strategické ciele. Strategické ciele by sa mali odvíjať od verejného záujmu a nie od záujmu jednotlivcov alebo skupín. Spoločenská objednávka je na transformáciu vidieka, pretože dochádza k destabilizácii ekosystému, krajinného usporiadania, sociálnych pomerov a demografickému kolapsu.

Začalo to extrémom. Stabilná zeleň a biokoridory vytvorené desiatkami rokov v odvodňovacích kanáloch a vedľa nekonečné lány veľkoplošných polí. Napriek jednoznačnému záveru odborníkov, že ide o posledné remízy vo veľkoplošne obhospodarovanej krajine dal červený Vlčan zelenú bagrovaniu stabilnej zelene.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To je presne o tom, inak to nebude. Je potrebné týchto agentov červenej progresívnosti z ministerstva vyhnať. Hneď alebo v najbližších voľbách. To pre začiatok A potom intervenčná stratégia. Presne v tomto barbarskom duchu a pokusu o lúpenia pôdy. Tí ako keby prišli rovno od Stalina.

Takže už vykonali prvý krok. Ďalšie im nesmieme dovoliť. Vlčanov revolučný prístup sa ukázal ako výškrab poslednej zelene. Nech radšej dajú 30 miliónov melioráciám na útlm a bude menej škody. Ešte nezmenšili ani piaď poľa a už ničia to, čo dokázala sanovať príroda po komunistoch.

A ďalšie zakódovaná podvody chystané na občanov. Neviem kde sa stále šarpe ministerstvo k trhu s pôdou. Neviem kde tam má nejaké záujmy. Alebo má, ale potom kto ? V svojich stanovách má ministerstvo kde čo, ale aby sa miešalo do trhu s pôdou zaváňa nejakou spoločenskou zmenou alebo protiústavnosťou. Že, progresívna úderka. Nedajbože totalitou. Úplne chaotická analýza, svedčiaca o neschopnosti pochopiť nutnosť zásadnej zmeny. Stratégia písaná rukou finančných skupín a agrobarónov.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvom ktoré ma toho na rováši dosť, pokúša ďalej osud s pokusmi pripraviť občanov o pôdu. Sám som si vedomý, že pôda si žiada usporiadanie. Ale znalosťou a usporiadaním miestnych pomerov a informačnou intervenciou, nie útokom na hrane ústavnosti na vlastníctvo. Stratégia ako chvost zajaca. Bez hlavy a tela.

Je to hrozné, ak máme ústredný orgán štátnej správy, na ktorom na čo siahnete, niečo nesedí, nefunguje, mešká, chýba, zaostáva a z väčšej časti sa nemení. Asi úmyselne. Ale načo sú potom voľby ? Pre stabilitu zla ?

Úplná podstata je, že nefunguje verejná kontrola alebo je nedostatočná. Ak by ste čítali PVV vlády, zistíte, že sľubovali raj to na pohľad. Ale len pred voľbami. Ešte chvíľu sa tam trepotal s nejakými záchvatmi snahy Mičovský. Ale táto progresívna úderka prichystala gilotínu, aj keď nakoniec tam skočil sám

Skryť Vypnúť reklamu

Pochybujem, že verejnosť vôbec reflektuje o aké peniaze ide - cez 1 miliardu eur, pričom celá rozpočet krajiny ja 20 miliárd. Chápete. Ešte stále Vás nezajíma, kto dotácie dostáva ? Ešte stále Vás nezaujíma, koľko sa tu priamo alebo nepriamo rozdeľuje, keď poľnohospodárstvo ide dolu vodou a vidiek už ani neexistuje.

Všetko čo okolo seba nevidíte z hľadiska ekosystému, krajinnej ekológie ale aj gazdovania, to sú peniaze, ktoré zmizli. Všetko, čo okolo seba vidíte, zdevastované polia monokultúrnym veľkoplošným obrábaním, suché stepy po ornej pôde to sú peniaze, ktoré niekto vzal a nevrátil tam, kam boli určené - do kompenzácie za starostlivosť o pôdu. Potrebujú prežiť ešte jedno programovacie obdobie a potom sami zmiznú, lebo už nič neostane, len púšť a spúšť.

Skryť Vypnúť reklamu

A to je aj celý problém slovenského vidieka a poľnohospodárstva. Vlastníci pôdy sedia pri reality show a okupanti ich pôdy na jachtách.

A pretože podpora je vo svojej filozofii postavená na kompenzácii starostlivosti o ekosystém, je nastavená v súlade s európskym modelom poľnohospodárstva hlavne pre poľnohospodársku činnosť vlastníkov pôdy. A my tu máme 90 % pôdy okupovanej. Je pravda, či sa o to staráme ?

Na rozdiel od toho, my plníme vrecká okupantov. Pretože žiadna politická moc od roku 1950 nemala odvahu vrátiť ľudí na pôdu ale naopak, od kolektivizácie podporovala okupantov. A tak vznikla vrstva vydieračov a parazitov, ktorí síce produkovali,, ale bezcieľne. Teda aspoň zo spoločenského hľadiska..

Chce to mobilizáciu aspoň tam, kde to ešte ide. Je pravdou, že pôdu môžete aj predať, ale táto stratégia nie je o tom, ale ako Vás o pôdu pripraviť. Priamo aj nepriamo. Len pre niečí ( ale nie verejný ) záujem.

Vytvoril sa priestor pre mladých a malých hospodárov na pôde, ktorý však veľmi rýchlo zapredali vlastnú mater - vlastníkov pôdy. Nie ani Vy mladí a malí nesmiete zabudnúť, kde ste začínali, a kde musíme začať. Nie od chvosta. Súčasťou reťazca na zabezpečenie dostatku potravín nie je len poľnohospodársky podnik ale aj občan..

Populizmus a závislosť politikov úplne zvrátili podstatu intervencie. Samozrejme to má u nás súvis s úplne neprirodzeným usporiadaním poľnohospodárskych podnikov, ktoré vlastne okupujú poľnohospodársku pôdu. Vlastnia len minimálne percento rozlohy.

Všetky formy miestneho poľnohospodárstva - vlastná chovateľská a pestovateľská činnosť sú pre ministra ALTERNATÍVOU. Základ potravinovej bezpečnosti v celom svetre je u nás ALTERNATÍVOU. Základ ekonomického a sociálneho rozvoja vidieka je u nás ALTERNATÍVOU.

Najpodstatnejšie z celej intervenčnej stratégie je útok na vlastníctvo pôdy. Začalo to nenápadnými zákonmi odôvodnené udržiavaním modernej poľnohospodárskej veľkovýroby. Slovensko je už dostatočne zdevastované poľnohospodárskou veľkovýrobou, aby ju bolo potrebné toto cestou modernizovať.

Moderna, to je obnova hospodárstiev a výroba potravín. Inak je nám amen. A táto stratégia je vstupenkou do progresívneho socialistického pekla začatého kolektivizáciou.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  332x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu