Štát a emeritný riaditeľ Bíreš preniesli genocídu diviakov na poľovníkov - choré, blbé a barbarské.

Písmo: A- | A+

Núdzové nariadenie na genocídu diviakov ústredného riaditeľa štátnej veterinárnej a potravinovej správy je eskaláciou brutality a násilia v spoločnosti.

Začnem vojnou v štátnej správe. Je to výsledok úplne cielenej a prehľadnej politizácie štátnej správy, kde štátni úradníci sú len maňuškami politikov a samotný výkon je len organizáciou politických záujmov. Bodka. Žiadna regulárna a korektná štátna správa.

Ďalším plodom tejto anarchie je núdzové opatrenie ústredného riaditeľa Bíreša ( ktorý je sám v núdzi ) na genocídu diviakov z dôvodu AMO ( africký mor ošípaných). Neočakával som po 15 rokoch vegetatívneho stavu štátnej veterinárnej a potravinovej správy žiadny zázrak ( mimochodom aj táto organizácie vznikla len ako politický projekt, bez akejkoľvek odbornej podstaty a ako baranidlo pre likvidáciu vidieka ) ale splodiť takúto blbosť môže len absolvent večernej univerzity marxizmu leninizmu. Naučený na barbarské a hlúpe riešenia.

Tak tento človek - barbar v núdzi poľovníkom ( v svojej podstate hospodárom a ochrancom zveri a prírody ) nariadil zdecimovať diviakov z dôvodu šírenia infekčného ochorenia ošípaných. Prvotná logika je jasná, hlúposť nad všetky hlúposti. Teda rozsah nariadenia.

Nechcem nič kvantifikovať, pretože preferujem vždy záujmy sociálne a environmentálne pred záujmami ekonomickými. A toto rozhodnutie je len a len o objednávke podnikateľského sektora - veľkochovov ošípaných. Že v našej malej krajine je to neprirodzený a nezmyselný megalomanský prvok, z ktorého profituje len mizerná časť spoločnosti z obrovskými negatívnymi vplyvmi na životné a sociálne prostredie vidieka.

Navyše tento krok sprevádzala likvidácia domácich chovov v takom rozmere, že sa nebudeme schopní pri environmentálnych obmedzeniach priemyselného chovu zvierat pozbierať 100 rokov. Hlavne, že k nám Dáni vyviezli emisie. Miesto podpory a rozvoja individuálnych potravinových bublín a zabezpečenie ľudí jedlom staviame kolónie nadnárodným korporáciám, ktoré doma budú brať dotácie na nulovú uhlíkovú produkciu.

Ale poďme k AMO. Je to pliaga a spôsob jej eliminácie nie je neznámy. Je to skutočne radikálne riešenie. Ale všetky riešenia musia byť odborné, overené a hlavne v súlade s vyšším princípom - ako je etika a primeranosť.

Rozhodnutie riaditeľa Bíreša je barbarské pre úplne zbytočnú genocídu nad rámec nevyhnutného a zavádza do spoločnosti princíp brutality a násilia. Je to o úbohosti nariadenia likvidácie zvierat bez ohľadu na vek a pohlavie, využívanie barbarského zakázaného spôsobu lovu.

Eradikácia je potrebná, to nepochybuje nikto. Tu sa ale nad slnko jasnejšie ukázala bezcharakternosť a úbohosť odborného vedenia štátnej veterinárnej a potravinovej správy ( mimochodom, ktorá rovnako postupuje aj vo vzťahu k prevádzkovateľom potravinárskych podnikov a spotrebiteľom ).

Ak už teda takto rozhodli, v žiadnom prípade nesúhlasím, aby štát mohol využívať a zneužívať tretí sektor na svoje barbarské ciele. A čudujem sa aj poľovníckej samospráve, ktorá už prerástla do tak snobského a protekcionárskeho stavu, že nebola schopná ani zareagovať na tento čin bezduchého riaditeľa štátnej veterinárnej a potravinovej správy a servilne prijala tento akt ( výmenou za chladničky ) človeka, ktorý už ani nevie či je ústredný riaditeľ alebo hlavný veterinárny lekár. Podľa môjho názoru, poľovníci nie sú určení na výkon štátnej správy.

O blúznení dezorientovaného predsedu parlamentného výboru o zabezpečení mäsa diviny pre trh z tohto projektu ani nehovorím. Po zrútení jeho sveta centrálnej distribúcie s jahňatami sa javí, že len blbec môže opakovať tie isté chyby.

Vyzerá to tak, že všetko je nastavené na úplnú anarchiu.

Skryť Zatvoriť reklamu