Život ohrozujúce škodlivé potraviny ostávajú utajené v tabuľkách potravinovej správy. Takto môžeme pokapať ako myši.

Správa za september odhalila síce vážne ohrozenie potravinami. ale ostali v štatistických tabuľkách. Ak to má byť takto, potom treba zrušiť ŠVPS SR a nahradiť ju štatistickým úradom - ten by to spravil lepšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Toto sa opakuje mesiac čo mesiac, rok čo rok, desaťročie čo desaťročie. Ako príklad si môžeme zobrať správu o úradnej kontrole potravín za mesiac september. Priebežné výsledky úradných kontrol ŠVPS SR za mesiac september ukazujú, že rada prevádzkovateľov potravinárskych podnikov najčastejšie nedodržiava hygienu prevádzkarne, teplotu skladovania , hygienu predaja, skladovania a hygienu technologického zariadenia. Okrem vyššie uvedených všeobecných bizardných zistení tam nájdete skryté :

LISTERIA MONOCYTOGENES - patogén spôsobujúci smrteľné ochorenie ľudí, vyslovene nebezpečný pre tehotné ženy, deti, starých a chorých, výskyt potvrdený v mäsovom výrobku, nikde nenájdete okrem názvu výrobku Debrecínska pečienka kto, kde a kedy nás chcel zabiť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PLESNIVÁ FAZUĽA - výskyt potvrdený laboratórnym nálezom, kde vôbec nenájdete, v ktorej škôlke alebo škole skončila a ani neviete, kde ste ju kupovali, kedy ju skonzumovali, takže výsledná účinnosť pre spotrebiteľa - jedna veľká nula a kompletne skonzumovaná zdravotne závadná potravina

COLI BAKTÉRIE - pozor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prírodná minerálna voda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , že sa môže z toho zdravý človek akurát posrať, to nie je dôvod, aby sme nechránili slabých a chorých. Chceli by ste vedieť kde to bolo, volajte Bíreša.

LARVY ŠKRKAVKY - zistené v predávanej rybe, ešte dobre, že niekto z tejto ryby nerobil sushi, alebo urobil a je nositeľom parazita. Chceli by ste vedieť kde to bolo, volajte Bíreša.

Skryť Vypnúť reklamu

Dôležité pre potravinovú správu je, že to bola 2,8 %. To nám pomohlo. Počet nedostatkov ohrozujúcich zdravie bol 29. Tak kto teda rozhoduje o tom, že spotrebitelia nevedia, kde sa mohli nakaziť ? Za toto ústredného riaditeľa treba poslať nie len do dôchodku, ale vyvodiť možnú trestnú zodpovednosť.

Jednoducho štátna veterinárna a potravinová správa nestačí na dnešné podvody a ohrozenia v potravinách. Je to zastaralá a skostnatená organizácia, vedená laikom v kontrole potravín, učiteľom bez spôsobilosti pochopiť základy kontroly. Jedinou jeho schopnosťou je tlmočiť požiadavky korporácií pred ohrozením z miestneho spravovania potravín. Pokoj kupovaný za možné ohrozenie nášho zdravia.

Skryť Vypnúť reklamu

Nevieme čo bolo z dovozu, nevieme čo bolo naše. Určite tam ale neboli potraviny vyrobené spracovaním vlastnej prvovýroby - lebo tých bolo z nedostatkami - nula..

Je mi skutočne ľúto tej časti personálu orgánov štátnej veterinárnej a potravinovej správy, ktorý sa má záujem rozvíjať. Ich ústredný riaditeľ lieta do sveta za cestovné náhrady, ktoré sa rovnajú ich mesačnému platu. Bez prístupu k moderným kontrolným technikám, metódam a hlavne prostriedkom.

Pochodujú so svojimi perami, zápisníkmi a taštičkami od dverí ku dverám, aby nakoniec z vypätím všetkých síl zistili 200 nedostatkov v 4 000 kontrolách. Načo tam boli v ostatných prípadoch ? Odišli s dlhým nosom. No viac menej samozrejme. Za niektorými sú korporácie a finančné skupiny, za niektorými miestne alebo centrálne politické špičky a za niektorými jednoducho peniaze. Naozaj, lebo proti sebe majú väčšinou špecialistov nielen na výrobu potravín ale aj sofistikovaných podvodníkov. Ale tam sa nedostanú a tak radšej zbierajú body u regulárnych prevádzkovateľov.

Skryť Vypnúť reklamu

A keď už niečo vážne zistia, skončí to v tabuľkách pokút a nič nehovoriacich štatistikách.

Toto je ochrana spotrebiteľa a bezcieľna kontrola potravín na Slovensku. Hlavne, že sú s týmto ansámblom spokojný v Bruseli. Veď kvákanie politikov už desaťročia stojí a padá na - percentách domácich potravín. Urobil súdruh na Botanickej chybu ? Nie, on presne zapadol. Chyba bude v prijímači.

Ale prognóza je, že ak to nezmeníme - môžeme očakávať to, čo sa skrýva v tabuľkách - že môžeme pokapať. Ale vedieť o tom by sa nehodilo do nôt tých, ktorí tam manipulátora s výsledkami kontroly potravín udržiavajú na umelej politickej ventilácii.

Ján Marton

Ján Marton

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  332x

Venuje sa 30 rokov rozvoju vidieka, potravinovému právu a kontrole potravín. Sleduje nezákonosť a nespravodlivosť pri likvidácii vidieka diskvalifikáciou miestneho hospodárstva. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu