Slalomom k cieľu

Pred voľbami si pripadám ako na slalome medzi politikmi

Slalomom k cieľu
Ulica 2021 (Zdroj: Ján Pintér)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mal som vo firme kolegu prítomného na svojom pracovisku najmenej štvrť až pol hodiny pred začiatkom svojej pracovnej doby. 

Spočiatku nám bol na posmech a úškrnky, my ostatní sme prichádzali do firmy nanajvýš päť až desať minút vopred, ak nie úplne na doraz, na sekundu.

Ale po čase, ak sme to nestihli a nechtiac prišli do práce neskoro a bolo sa treba ospravedlňovať alebo kombinovať  neuveriteľné básne, alebo sankcionovaní po pracovnej dobe ostávať dlhšie vo firme, sme ho začali obdivovať i napodobňovať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kiežby to takto jednoducho fungovalo.

Chceme predsa pokrok svojej drahej ubolenej, podceňovanej domoviny, napredovanie v boji proti hnusobe zdravotnej, sociálnej i finančnej, nie?

Proti skorumpovanej politike i nezdravému zdravotníctvu, i mediálnemu svetu podvodu a poloprávd, proti zamoreniu ovzdušia, pitnej i nepitnej vody polospodnej i tej celkom spodnej, proti životu uprostred odpadkov, obalov z nápojov a potravín, porozhadzvaného obsahu smetníkov.

Proti donaha vyklčovaným lesom a zanedbanej prírode a opusteným horským dedinám ponechaných napospas medveďom a vlkom.

Stačí zvoliť správneho politika do čela štátu a veci sa pohnú tým správnym smerom alebo aspoň smeríkom.

Skryť Vypnúť reklamu

Myslím to dobre, ľudia, voľme tých správnych a veci budú vyriešené, nechápete? Je to predsa tak jednoduché. Vyžeňme peciválov z krčiem do volebných miestností a svet bude spasený. Ha,ha.

Ale takto to nefunguje, takmer tridsaťročná vojna našej existencie ako samostatného mladého štátu to dokazuje, dejiny vyspelých krajín to dokazujú podobne. Ten boj za nás nevybojuje žiadny politik.

Vidíš pohodenú plechovicu piva na chodníku? Nemusíš ju zodvihnúť v čase pandémie bez rukavice alebo inej ochrany ruky, ale predsa ju zodvihni a odnes na miesto určené pre odpad. Nemá to zmysel pri takom množstve odpadu a bezvýchodiskovej nádeje na zlepšenie situácie? Má. 

Skryť Vypnúť reklamu

Svojim príkladom dávaš odvahu mnohým ďalším, aby konali rovnako. Jedna malá minca pri zbierke nezaváži takmer nič, ale ak prispeje podobne milión občanov, dá to nakoniec peknú sumičku.

Nestačí iba kritizovať nešvár a či odhaľovať zločin alebo podvod, i keby to bolo azda i našou profesiou, treba robiť i čosi pozitívneho, ak chceme ostať vyrovnaní a nedostať chorobu z povolania. 

Najlepšie to vidno na pedagogických pracovníkoch. Nemožno vždy a všade iba vyučovať a permanentne poučovať, ešte i doma v spálni, ale Edko by mal naučené  i praktizovať a prípadne sa nechať i poučiť , ak nie je práve sexuológom.

Skryť Vypnúť reklamu

Alebo problematka o neprehľadnom manipulovaní s financiami získanými od vodičov z cestnej, emisnej a čo ja viem akej dane, povinne vymáhanej od každého držiteľa a vlastníka motorového vozidla už pri zaplatení povinného poistenia alebo pri kúpe vozidla alebo pohonných hmôt na čerpacích staniciach.


Ide tu azda v tomto prípade opäť o systémové zlyhanie zastarelej socialistickej politiky zdedenej z minulého režimu.

Rozhodne by mala hlavne v mestách platiť zásada umožniť vlasníkom bytov a nehnuteľností slušné primerané parkovanie v blízkosti svojho bydliska financované z odvedených daní motoristov, ak auto dnes už nie je žiadny luxus, ale základným dopravným prostriedkom, bez  neho je bežné fungovanie na pracovisku takmer nemožné.


Ostatne, prečo si koplikovať život s primitivizmom hlučnej nespoľahlivej verejnej dopravy navyše v čase pandémie s hrozbou nákazy, ak je auto dnes už normálnou súčasťou života a cyklistická vybavenosť u nás sto rokov za opicami, chodci a cyklisti padajú za obeť neosvetlenej, neoznačenej cestnej premávky práve tak ako pred -siatimi rokmi.

Vraj je nemožné dosiahnuť zmenu v tejto veci, organizácie zastupujúce cyklistov a chodcov neexistujú.

Ten boj o lepší svet, vážení, nevybojuje za mňa žiadny politik, začať treba od iného konca, a síce od seba samého.Ján Pintér

Ján Pintér

Bloger 
  • Počet článkov:  74
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj niekedy dokáže šetrne poodhaliť človeku niektorú jeho slabšiu stránku. Dostáva potom blahoženania až dvomi slovami (tie jedno- a slaboduché radšej ani neuvádza): hodný gilotíny a podobne. Nájdu sa však i pisáci zdatnejší a talentovanejší, tí si dajú na tom viac záležať a vykúzlia až tri slová: obesiť, zastreliť, upáliť. Nevie, ako to tí dobráci a jeho čitatelia robia, ale potom mu vždy ešte včas ktorýsi z nich zavelí: - Lazar, poď von!Jeho vďačné prejavy života sú zrejmé, je tu opäť. Zoznam autorových rubrík:  spoločnosťNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu