Dúfam, že nebudeme financovať ruské zločiny na Ukrajine nákupom plynu v rubľoch

Jedna ruská raketa Iskander stojí cca 2 mil. dolárov a jeden tank 5 mil. dolárov

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Naša najbližšia splátka za plyn bude 20.5.2022. Ako sa rozhodneme, zaplatíme v eurách podľa platnej zmluvy, alebo v rubľoch, ako to požaduje Putin? Skloníme hlavy a uprednostníme obchod pred morálkou? Tak jednoducho stojí tá otázka. Nech si Sulík vraví, čo chce, aj tak z každého jeho vyjadrenia „trčia“ len prachy. SAS , to je sloboda (obchodu) a solidarita (internacionála bohatých).

Na druhej strane „smerohlas“ vyhlasuje, že načo by sme mali podporovať Ukrajincov zbraňami, takto len predlžujeme vojnu, veď ich nechajme, nech si to vyriešia sami medzi sebou. Čo ste už načisto zošaleli, vám hodnoty ako sloboda a demokracia nič nehovoria? Ako sa vám spáva, dobre? Nuž v tejto dobe asi nie, keď pobehujete sem a tam, aby ste si zachránili krky a svoju politickú kariéru. Dúfam, že sa už niektorým vašim podporovateľom otvoria oči.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Medzitým na Ukrajine zúri krutá a neľútostná vojna, v ktorej umierajú vojaci, ale čo je najsmutnejšie aj civilisti, deti, ženy starci. Putin naďalej vyznamenáva svojich vojakov ako naposledy, keď udelil brigáde zodpovednej za masaker v Buči, titul gardová. V okupovaných územiach ruskí vojaci páchajú genocídu na obyvateľoch a násilne ich presídľujú do Ruska (do otroctva). V Chersonskej oblasti majú v pláne vyhlásiť referendum a vytvoriť ďalšiu bábkovú, akože, ľudovú republiku a pričleniť ju k Rusku.

Neskutočný cynizmus sa prejavil aj včera pri návšteve šéfa OSN Guterresa v Kyjeve, keď asi jeden kilometer od miesta stretnutia s prezidentom Zelenským vybuchli rakety, ktoré zasiahli obytné domy. To sú tie rakety, ktoré financujeme aj my z nákupu  ruského plynu. Neviem presne koľko platíme za plyn Gazpromu (asi je to štátne tajomstvo, či čo), ale ak vychádzame z účtovnej uzávierky SPP z roku 2020, tak náklady na obstaranie predaného tovaru boli 1,1 mld. Eur. Ak by sme vychádzali z toho, že SPP zaplatil Gazpromu povedzme 1 mld. Eur, tak Rusko môže na Ukrajinu vystreliť 500 rakiet, alebo poslať 200 tankov. Z našich peňazí. To je tá tragédia.

SkryťVypnúť reklamu

V tejto chvíli nie je známe, či bude EU platiť za plyn v rubľoch, ale nemali by sme sa nechať Putinom vydierať. Nemôžeme sa tváriť, že nie sme s Ruskom vo vojne, napokon nás označil za nepriateľské krajiny. Aj tak nemáme záruku, že nám ten plyn nezavrie, potom, čo nás poníži, nemyslíte?

Máme na to, aby sme sa odpojili od ruského plynu, ale to chce okamžite spustiť krízový management. Sú cesty, ako na to. Väčšie využitie geotermálnej energie, využitie vlastných ložísk plynu, šetrenie, či už v domácnostiach, ale aj v podnikoch, zateplenie budov, tepelné čerpadlá, solárne panely, nákup skvapalneného plynu a solidarita medzi štátmi.

SkryťVypnúť reklamu

Slovákov tak ľahko nezlomí, či áno?

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  916x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu