Mudrlanti

Keby ľuďom táto vláda nič nedala, kritizovali by ste, keď dáva, kritizujete tiež.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

SaS by aj dala aj nedala, určite nie toľko a nie na toto a hento, ale museli by porozmýšľať, pomudrovať, predtým pokritizovať, dlho pohútať a celkovo to rozobrať sprava i zľava, ale nakoniec nedať, alebo len trochu, lebo...

Myslím si, že v čase vojny na Ukrajine, ktorá vyvolala najväčšiu energetickú krízu, vysokú infláciu, v čase, keď sa spoločnosť zviecha z koronakrízy, kedy naši obyvatelia, a teraz nemám na mysli iba ľudí oscilujúcich okolo hranici biedy, ale aj strednú triedu, ktorá má tiež značné finančné problémy sa nemôžeme " hrať" na mudrlantské riešenia. Nie je na to čas a ani dáta ako to spravodlivo urobiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa „protivládnych“ ľudí sa zlý Heger a ešte horší Matovič, na ktorého sa im už minuli všetky nadávky od ľahších typu somár, po stredné typu minister hetero až po nanavistné typu idiot a sadistické monštrum pochválili, že ceny elektriny na budúci rok zostávajú nemenné a v prípade plynu a tepla stúpnu iba o 15%.

No neviem, ale podľa mňa mali priletieť cherubíni a na celé Slovensko trúbiť a spievať hosana, teda ja som to očakával, ale médiá nič. Celý rok čakáme na vládne riešenie pomoci ľuďom s energiami a keď vláda vyjde na verejnosť s výborným riešením, tak to médiá tak zaskočí, že nevedia ako to spracovať. Ja som to v ten istý deň spracoval v samostatnom blogu. Akoby tie médiá čakali na pokyny zhora. V ďalších dňoch sa otrasené médiá predsa len postupne začali k tejto téme vyjadrovať, ale nie pochvalne, ale že je to drahé riešenie, nedomyslené, šité horúcou ihlou a pod.

SkryťVypnúť reklamu

A potom sa vyrojili rôzni experti s ich zaručene lepšími návrhmi riešenia pomoci ľuďom. Jeden by zvýšil cenu elektriny o 10% , druhý o 20%,  lebo keď je nula, tak to predsa nebude  motivovať ľudí k šetreniu. A bohatí ľudia nebudú šetriť, ale naďalej budú ohrievať vodu v bazénoch, používať klimatizáciu a pod. Ďalší navrhujú motivovať ľudí odstupňovaním cenových pásiem podľa spotreby. Čím nižšia spotreba, tým nižšia cena a tak dookola.

Toto sú tie mudrlantské riešenia. Títo ľudia si myslia, že štát má informácie o spotrebe elektriny, plynu a teple za každého jedného obyvateľa. No nemá. Aj keby ich mal, tak by nastali také nie ojedinelé situácie ako aj v mojom prípade, keď žijeme spolu s manželkou v jednej domácnosti, ale  elektrina a plyn ide na jej meno a ja de jure neplatím nič. S tým by mala problémy aj umelá inteligencia. Aby to bolo spravodlivé, to by sa musela posudzovať každá jedna domácnosť individuálne. Ale to už zachádzam do vedeckej fantastiky.

SkryťVypnúť reklamu

A čo, nech aj bohatí dostanú, prečo nie. Viete si predstaviť tie výkriky o diskriminácii, keby nedostali? Tie reči, že čo sme my iní, my čo dávame prácu a platíme dane? A koniec koncov, ak budú chcieť, tak môžu tie peniaze dať na charitu, čo poviete.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  145
  •  | 
  • Páči sa:  2 540x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu