Osem miliónov Ukrajincov bolo vyhnaných zo svojich domovov

Väčšina z nich sú ženy a deti. Ešte pochybujete, kto je agresor? Je toto ospravedlniteľné?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Aká budúcnosť ich čaká? Keď si pomyslím, že by sa to stalo nám a našim deťom, tak ma pochytí taká zlosť, že až. Ochutnávku „oslobodenia“ na ruský spôsob sme dostali aj my v roku 1968. My starší si to dobre pamätáme, a i keď sa to s vojnou na Ukrajine nedá zrovnávať, tak už to nikdy nechceme zažiť.

S Ruskom na večné časy nikdy viac! Nech zostanú tam, kde sú a prajem im nech sa majú ako si zaslúžia.

Putin povolil svojim vojakom drancovanie, rabovanie, plienenie, znásilňovanie a lúpenie. Lomcuje ním psychopatická, nenávistná, nepríčetná, chorobomyseľná a šialená posadnutosť pomstou za to, že si Ukrajinci dovolili vykročiť na cestu demokracie. Bezbožné pošliapanie práva na sebaurčenie (pardon, ruský patriarcha Kirill to posvätil).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Deti sa v „oslobodenom" Mariupole radujú, že dostali bochník chleba.  Dnes prší a obyvatelia sa tešia, že budú mať vodu, keďže pitnej vody je v meste zúfalý nedostatok a evakuácia na teritórium Ukrajiny je zakázaná. Do zajatia Rusi odvliekli okolo 1,5 mil. Ukrajincov a umiestnili ich do tých depresívnych odľahlých oblastí Ruska, z toho 250 000 detí. Nájdu sa medzi nimi i rusofili. Tak im treba. Teraz uvidia to „skvelé" Rusko. Medzitým niektorí Buriati prebehli na ukrajinskú stranu, lebo podľa ich vyjadrenia v Rusku nevidia budúcnosť.

Putin sa mstí Európe za udelenie štatútu kandidátskej krajiny na vstup do EÚ pre Ukrajinu a škrtí dodávky plynu.

SkryťVypnúť reklamu

V Chersone sa ruskí vojaci tešia, že si mohli doviezť svoje rodiny do civilizovanej Európy a nasťahovali si ich do domov po Ukrajincoch, ktorí boli nútení utiecť. Rusi sa radujú a vravia, že už odtiaľ neodídu a zostanú tam navždy. V ukrajinských domoch.

Hrdinská ukrajinská armáda bojuje o každý kúsok svojej domoviny za právo na život svojho národa a jeho existenciu.  Rusi vrhajú do útoku ohromné množstvá techniky a posledné zvyšky záloh, lebo dostali politickú úlohu od Putina, že majú obsadiť Luhansk a Donbas do xy. Zámerne píšem xy, lebo ten dátum nikto nepozná a bude potvrdený v deň, keď sa tak stane. Dúfam, že sa tak nikdy nestane.

SkryťVypnúť reklamu

Ukrajinský prezident Vladimír Zelenský zúfalo volá po dodávkach ťažkých zbraní, bez ktorých nebude možné vyhnať agresora za hranice. Dočká sa? Šéf NATO Jens Stoltenberg vyzval spojencov o urýchlené dodanie týchto zbraní. Západ nesmie dopustiť, aby sa stav okupácie zmenil do stavu anexie, tak ako v prípade Krymu.

Lukašenko sa vrátil z návštevy Putina a je akýsi roztrasený. Putin ho tlačí do vojny, do ktorej sa mu moc nechce, lebo sa nemôže spoľahnúť na lojalitu svojej armády. Tak kľučkuje. Bieloruská armáda pokračuje v manévroch pri hraniciach s Ukrajinou, zatiaľ čo Litva blokuje časti tovaru podľa sankčného zoznamu prevážaného cez svoje územie do Kaliningradu. Tak ma napadlo, čo tam v tom Kaliningrade (Königsberg) Rusi hľadajú, keďže to pôvodne nebolo ruské územie.

SkryťVypnúť reklamu

Putina to tak nasr..., že Litve odkázal, že sa má na čo tešiť. Uvidíme, čo urobí „pabedíteľ“. Ešteže je Litva v NATO. Dúfam, že ho šľak trafí. Viem, nie je to príliš kresťanské, ale nemôžem si pomôcť.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  1 122x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu