Teraz sa všetci predháňajú, čo by nám dali. Nakoniec nedostaneme nič, čo myslíte?

Po nekonečných rokovaniach konečne Matovič predložil protiinflačný balíček. Hurá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Podarilo sa mu získať podporu strany Sme rodina a strany Za ľudí. Strana SAS je zásadne proti a hrozí červenými čiarami, vetovaním návrhu až po vypovedanie koaličnej zmluvy. Keď ich minister financií vyzval, aby teda predložili vlastný návrh, tak vyrukovali znížením DPH na pohonné hmoty. Na druhý deň Matovič zvolal tlačovú besedu, na ktorej argumentoval listom z európskej komisie, kde sa de facto zakazuje znížiť DPH na pohonné hmoty. Zabudol som na niečo? Iste, ale to ani nie je účelom tohto článku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skôr by som chcel poukázať na to, že sa zrazu všetci politici predháňajú v návrhoch, protinávrhoch a v rôznych argumentáciách ako napríklad strana SAS ústami jej spoluzakladateľa pána Viskupiča: „Je v prvom rade veľmi drahý, to je jeden fakt a ešte horší fakt je ten, že za tie obrovské peniaze skutočne nedokáže pomôcť každému, kto tú pomoc potrebuje

Pán Viskupič, to čo je za argumentácia, ako chcete zabezpečiť, že dáte každému, kto tú pomoc potrebuje? Napríklad môj sused Jozef nemá auto a ako by k tomu prišiel, keby ste znížili DPH na pohonné hmoty. On by skôr privítal, keby sa znížila cena piva a borovičky, ale to by zas mohol namietať abstinent Fero, ktorý potrebuje nové zuby, lebo ich stratil na dovolenke pri mori.

SkryťVypnúť reklamu

Arcipopulista Pellegrini by zas dal penzistom trinásty, štrnásty a čo ja viem koľkáty dôchodok (neviem, kde sa v ňom berie tá láska k penzistom) a ešte aj všetkým zamestnancom. Fico by zas dal každému, koľkože, 1 500 eur? Neviem prečo je tak pri stene, ja by som dal každému, kto tú pomoc potrebuje. To znamená, že by som sa každého jedného spýtal, či niečo nepotrebuje a podľa toho by som mu to dal. Len sa trošičku obávam, čo na to náš rozpočet a ratingové agentúry.

Nevadí, podčiarknuté a spočítané, ja navrhujem, aby každý dostal spravodlivo, od kojenca po človeka na smrteľnej posteli, teda chudobnému aj bohatému, lumpovi aj usilovnému, ožranovi aj abstinentovi, politikovi aj slušnému človeku, len sa obávam, či by z toho nevzišla nejaká zášť, či nebodaj nevraživosť medzi ľuďmi.

SkryťVypnúť reklamu

Nuž neviem, zatiaľ som to dal do prvého čítania. Tak, keď ste sa dočítali až sem, tak navrhujte...

Možno za rok, dva, sa k niečomu dopracujeme.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  1 095x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu